Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z obrotami bębna w bizon Z056

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamil70602

kamil70602

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 10:18

Problem z obrotami bębna w bizon Z056 Witam. Mam problem z obrotami bębna z bizonie Z056. Pas na odrzutniku wystaje 0,5cm poza koło, a obroty pokazuje 900obr/min. Założyłem nowy nadajnik obrotów bębna i nic nie pomogło. Pas kupiłem nowy ząbkowany o szerokości 54mm wzmacniany. Wszyskie łożyska wymienione na odrzutniku i bębnie. Nie wiem już co może być przyczyną.

prosze o odpowiedź :)
Z góry dziękuje :) pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z obrotami bębna w bizon Z056 Dzisiaj, 18:24
  •  

#2 Share damaxyz

damaxyz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:informatyka, góry, rolnictwo, sport, elektronika

Napisany 10 lipiec 2014 - 11:09

Problem z obrotami bębna w bizon Z056 Przy orginalnym pasie ile wystawał Ci ponad obręcz i czy wogóle wystawał pas na odrzutniku? Jeśli wystawał to problem jest z prądniczką i zegarem, bardzo często związane jest to nie z samym uszkodzeniem któregoś z elementów ale z spadkiem napięcia na połączeniu między nimi. Łatwo to zweryfikować poprzez wykręcenie zegara i za pomocą krótkich kabli spiąć go z prądniczką - wtedy dostaniesz odpowiedź czy to styki. W innym przypadku nalezy zkalibrować zegar (jest tot możliwe) ponieważ przy wystającym pasie ponad obręcz na odrzutniku obroty są powyżej 1000 obr/min przy oczywiście znamionowych obrotach silnika.

Pozdrawiam,

Edytowany przez damaxyz, 10 lipiec 2014 - 11:10.

#3 Share kamil70602

kamil70602

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 15:03

Problem z obrotami bębna w bizon Z056 Stary pas miał 48mm i nie wystawał poza obręcz odrzutnika. Był równo z obręczą.

#4 Share piotrek912

piotrek912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Sport Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 10 lipiec 2014 - 17:11

Problem z obrotami bębna w bizon Z056 Mi mechanik mówił jeżeli pas wystaje nad talerze odrzutnika to te 1000 obrotów jest gwarantowane

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 lipiec 2014 - 22:59

Problem z obrotami bębna w bizon Z056 A u mnie pas jest równo z kołem a pokazuje 800... Może wiecie jakie grube powinny być talerze na odrzutnku. U mnie są trochę wytarte, obroty skręcone na maxa, napięcie pasa też na maxa, z tyłu orczyk od koła odrzutnika już doszedł do obudowy przenośnika a obroty nie chcą się zwiększyć... Mało trgo, kiepsko wymłaca i ma za mały wiatr

#6 Share waldi33

waldi33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 06:47

Problem z obrotami bębna w bizon Z056 mam problem bo wskaznik wogule nie pokazuje obrotow ?jaki powod tego przewody cale podloczone

#7 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 07:29

Problem z obrotami bębna w bizon Z056 Najpierw sprawdz czy przewody nie sa poluzowane, lub czy gdzies ,,myszka nie przeciela"- u mnie tak bylo.a pozniej sprawdz nadajnik odrotow na wale bebna, a pozniej zegar ;)

albo najpierw zegar, jakas mala baterią :)

#8 Share szewek

szewek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 22:33

Problem z obrotami bębna w bizon Z056 Patrze macie problemy z tymi obrotami. Ja w claysonie nie mam w ogóle miernika obrotów i żyje.

Zainwestujecie 50zł w miernik i wszystko stanie się jasne. Na takie pomiary jest wystarczający aż aż.

http://allegro.pl/no...4425831397.html

#9 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 16 lipiec 2014 - 07:58

Problem z obrotami bębna w bizon Z056 Tylko, że ten "tachometr" jest mniej dokładny od tego w Bizonie...

#10 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 08:31

Problem z obrotami bębna w bizon Z056 Wystarczy kupic licznik rowerowy i wpisac odpowiednia wartosc ale nie pamietam jaka i np. jesli pokazuje 115,8km/h tzn ze jest 1158obr/min.

Takie cos mozna zamontowac na kazdym obracajacym sie elemencie i miec lepsza kontrole nad aktualnym stanem kombajnu.
Pamietam jak pekl mi pas wialni i jak nie widzialem od razu co sie dzieje to w zbiorniku byly same smieci i podajnik ziarnowy sie zapchal.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share damaxyz

damaxyz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:informatyka, góry, rolnictwo, sport, elektronika

Napisany 24 lipiec 2014 - 10:35

Problem z obrotami bębna w bizon Z056 Ja wreszcie zamontowałem elektroniczny czujnik obrotów młocarni do mojego systemu i mam teraz spokój. Zegar oszukiwał mnie o ok. 150 - 200 obr/min.

Pozdrawiam,

#12 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 10:00

Problem z obrotami bębna w bizon Z056 Jak to wyglada? Mozna zalozyc to bez zadnego systemu operacyjnego?
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#13 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 06:40

Ja wreszcie zamontowałem elektroniczny czujnik obrotów młocarni do mojego systemu i mam teraz spokój. Zegar oszukiwał mnie o ok. 150 - 200 obr/min.

Pozdrawiam,

A nie prościej było przeskalować wskaźnik tak, żeby pokazywał dobrze?

#14 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 08:13

Problem z obrotami bębna w bizon Z056 A na czym to przeskalowanie polega, jest jakas śrubka czy trzeba wymieniać jakis kondensator lub coś innego?

Tylko, że ten "tachometr" jest mniej dokładny od tego w Bizonie...

Kupiłem tem miernik i po porównaniu wskazań z obrotomierzem WOM w ciągniku gdzie obroty są zczytywane z koła zebatego przez czujnik powiem że wskazuje idealnie, natomiast obr. silnika są brane z alternatora(przekładnia pasowa) i tam była już rozbierzność która rosła proporcjonalnie do zwiększania obr. Dlatego uważam że działa poprawnie, a wracając do tematu to po pomiarze obrotów bębna w Bizonie też jest rozbierzność ok. 200 obr,

Edytowany przez ptaszyna, 28 lipiec 2014 - 08:14.

#15 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 10:46

A na czym to przeskalowanie polega, jest jakas śrubka czy trzeba wymieniać jakis kondensator lub coś innego?

W to już nie wnikaj na czym to polega. Można to prosto zrobić i wszystko działa.

Kupiłem tem miernik i po porównaniu wskazań z obrotomierzem WOM w ciągniku gdzie obroty są zczytywane z koła zebatego przez czujnik powiem że wskazuje idealnie, natomiast obr. silnika są brane z alternatora(przekładnia pasowa) i tam była już rozbierzność która rosła proporcjonalnie do zwiększania obr. Dlatego uważam że działa poprawnie, a wracając do tematu to po pomiarze obrotów bębna w Bizonie też jest rozbierzność ok. 200 obr,

Tylko, że obrotomierz WOM w ciągniku ma rozdzielczość 10 obr/min i dokładność 5-10%, więc za bardzo sugerować się nim nie można. Obrotomierz od silnika zresztą też. Średni tachometr ma rozdzielczość 1 obr/min i dokładność poniżej 1% i tylko dysponując co najmniej takim miernikiem można próbować porównywać wskazania.

#16 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 21:58

Problem z obrotami bębna w bizon Z056 Koledzy bez przesady +/- 50 obr to nie różnica tym bardziej że cała wieś nie ustawia tak samo jak przysłowiowy "Kowalski".

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#17 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 22:48

W to już nie wnikaj na czym to polega. Można to prosto zrobić i wszystko działa.

Super odpowiedź, wielkie dzięki.

Tylko, że obrotomierz WOM w ciągniku ma dokładność 5-10%,

Może w Twoim co nie znaczy że w każdym a juz na pewno nie w moim.

#18 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 06:32

Problem z obrotami bębna w bizon Z056 W takim razie poproszę świadectwo legalizacji tego obrotomierza, wtedy uwierzę, że ma błąd poniżej 5%.

Super odpowiedź, wielkie dzięki.

Jakbyś mniej więcej wiedział na czym to polega, to byś nie zadawał takich pytań. A skoro je zadajesz... W wielkim skrócie: należy na wejście podać odpowiednie napięcia i ustawić zero oraz "skalę".

#19 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 21:31

należy na wejście podać odpowiednie napięcia i ustawić zero oraz "skalę".

Bardziej krągłych ogólników dawno nie czytałem, że nie szkoda Ci czasu na pisanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share szewek

szewek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 22:48

Problem z obrotami bębna w bizon Z056 ja podpowiem ;)