Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ?

22 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 22:27

Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ? Może jest kilka norm pomiarowych jak w przypadku akumulatorów (zależy w której producent poda):

500A DIN = 572A JEC = 844A SAE = 888A EN

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ? Dzisiaj, 23:58
  •  

#22 Share MAHU

MAHU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 22:00

to faktycznie masz problem z tym ciągnikiem a miejmy nadzieję że serwis go uleczy, bo ten agregat powinien śmigać z tym ciągnikiem jak wściekły

Ja Panowie mam Valtre A92, i mam porównywalny problem, mała tylko różnica,że moja maszyna jest wściekła jak ma iść w pole w robote. W serwisie także mi powiedziano,że ONA się ułoży, też gadali o tych 100 mtg. W tej chwili ma 1112 mtg. i dalej nic. Robi to co robiła. Pozdrowienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share czvb22

czvb22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 październik 2014 - 15:43

Po zakończeniu prac polowych w tym sezonie i nakreceniu 400 godzin za kółkiem Valtry N123  moge z cała pewnoscią stwierdzić, że Valtra ma moc!

Po około 150 godzinach czuć było już wyraźnie ze sie rozkreciła aczkolwiek mam wrażenie, że przy około 250 godzinach uzyskała swoja moc która jest do dzisiaj.

Kos smiało szedł 14-15 kh/h a raz na lzejszej ziemi poniosła mnie fantazja i sobie 18 km/h jeździłem :P 

Przede wszystkim moc odczułem przy pługu Kuhn master 102 z 4 korpusami, zetorkiem orałem nim 7.5-8 km/h. , na glinie czasami nawet musiałem zejsc do 6,5 km/h  a Valtra orałem non stop 9- 9,5 km/h czy to w glinie czy w lzejszej ziemii ( mogłbym szybciej ale uznałem, że taka prędkosc jest opytmalna i dla wykonywanej pracy i dla spalania paliwa) 

Podsumowując stwierdzam, że musi minąć około 200 godzin pracy aby maszyna nabrała swoją maksymalna moc. Przynajmniej było tak w moim przypadku. 

Jesli ktos ma jakies pytania dotyczace Valtry N123 to prosze smiało pytać Pozdrawiam.