Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ?

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share czvb22

czvb22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 09:29

Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ? Zagadka.

Od ładnych paru lat mamy Zetora 11441 z silnikiem 110 KM i Kultywator podorywkowy KOS z Unii na 6 łap o szerokości roboczej 2,6 m.
Niedawno kupiliśmy nowa Valtre N123 z silnikiem 137 KM która ma około 40 mth.
Kila dni temu wykosiliśmy część jęczmienia i postanowiliśmy wypróbować nowy nabytek z kultywatorem oczekując " zawrotnej " prędkości pracy.
Ku naszemu zaskoczeniu przy tej samej głębokości pracy zarówno Zetor jak i Valtra dają rade pociągnąć go do prędkości 10 km/h..

No i tu zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ? Dzisiaj, 23:30
  •  

#2 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 09:41

Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ? Jeszcze Valtra się nie ułożyła, dopiero po 100mth zacznie nabierać swojej prawdziwej mocy, przynajmniej tak było w moim Kitoi DK551C
KPK Kumurun Team

#3 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2432 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 10 lipiec 2014 - 10:05

Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ? Dokładnie, daj jej się jeszcze dotrzeć dobrze. Po za tym ciekawe jak naprawdę z tą mocą jest bo może inaczej podawana i w porównaniu do zetora może nie mieć tych 137 KM.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#4 Share czvb22

czvb22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 11:35

Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ? w instrukcji jest że niby dociera się do 50 godzin, był serwisant z valtry z komputerem sprawdzić parametry i niby wszystko Ok ale sam był bardzo zdziwiony, że taka słaba w porównaniu z zetorem wiec nie jestem pewny czy to kwestia dotarcia niemniej jednak mam taka nadzieje.

#5 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 12:13

Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ? Ja nie patrze na Konie Mechaniczne,tu glowna rolę gra Moment obrotowy [Nm]...czy to samochod czy motocykl sportowy tymbardziej ciagnik

#6 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 10 lipiec 2014 - 12:19

Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ? Kolego wyżej nie przy takiej różnicy...
A Valtra ma adblue albo filtr DPF? jezeli tak to to ją właśnie trzyma

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 lipiec 2014 - 12:23

Ja nie patrze na Konie Mechaniczne,tu glowna rolę gra Moment obrotowy [Nm]...czy to samochod czy motocykl sportowy tymbardziej ciagnik

Może przypomniał byś sobie jak wylicza się moc
http://www.magazyn-m...jny.pl/moc.html

#8 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 19:27

Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ? Kolego te 100 koni Zetora z przed kilku lat to pewnie przewyższy te konie VALTRY nowej liczone według nowych norm.

#9 Share Janosik82

Janosik82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 20:12

Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ? powiem tak to jakaś bajka poprostu

#10 Share czvb22

czvb22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 14:09

powiem tak to jakaś bajka poprostu

Janosik to już raczej jest jakas farsa a nie tylko bajka tymbardziej, że w gazetce RPT z marca jest opisana ta Valtra N123 i piszą tam że z powodzeniem ciągnie agregat Cross L Drive 3m z Unii z prędkoscią 9-11 km/h gdzie na stronie unii jest napisane, że zapotrzebowanie na moc z tym agregatem wynosi 150-180 KM a zapotrzebowanie na moc przy KOSie 2,6m 80-100 KM....

Więc ja nie wiem jak to jest ze w RPT Valtra ciagnie Crossa 11 km/h a u mnie na polu Valtra ciągnie KOSa ledwo co 9-10 km/h....
Przy zakupie Valtry sugertowałem się opiniami w internecie i również gazetka RPT i myslałem, że ta Valtra będzie z tym KOSem latać z 15 km/h ogólnie byłem spokojny o uciąg tej Valtry tymbardziej, że opony wziąłem 600 / 480

Na dniach mają przyjechać ludzie z Paczkowa czyli niby głównego dilera na Polske no i zobaczymy co tam oni wymyslą, mam nadzieję, że to tylko kwestia zestrojenia, nowego softu czy cos i że obudzą w niej "potwora"
Opiszę dalszy przebieg tej sytuacji nie mniej jednak mam nadzieję, że będę wychwalał serwis za szybka reakcje i naprawienie "usterki" a jak będzie to się okaże na dniach. Pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share farmer161

farmer161

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 17:57

Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ? Ja jak kupilem Valtre tez na poczatku była słaba ale jak juz sie dotarła to było duza róznica, taki przykład z pustym beczkowozem jak pierwszy raz jezdziłem jakos nie długo po zakupie pod takie wzniesienie schodziła z 3 półbiegu na 4 biegu do 1 półbiegu, teraz jak jeźdze to w tym samym miejscu nie musze dawać półbiegu niżej. Przekładnia jaką masz też ma wpływ na to, serwis przyjedzie to zobaczysz co Ci powiedzą
Valtra N92, Ursus 4514 i MF 255

#12 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 15 lipiec 2014 - 21:45

Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ? A ma adblue czy dpf???

#13 Share Janosik82

Janosik82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 06:13

Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ? to faktycznie masz problem z tym ciągnikiem a miejmy nadzieję że serwis go uleczy, bo ten agregat powinien śmigać z tym ciągnikiem jak wściekły

#14 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 16 lipiec 2014 - 07:46

Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ? Sprawa jest prosta. Każdy silnik schodzący z linii produkcyjnej może różnić się mocą wyjściową nawet o 15%. Czyli z tych 137 KM faktycznie może mieć poniżej 120 KM. Z kolei może być taki przypadek, że zetor ma moc na plus, dlatego różnica w uciągu jest niewielka. Do tego dochodzą opory przekładni nowego ciągnika i faktycznie na kołach może być niższa moc niż w zetorze.

Przy zakupie Valtry sugerowałem się opiniami w internecie i również gazetka RPT

Z drugiej strony jeżeli ktoś wybiera ciągnik na podstawie opinii gazety, w której dziennikarze w każdym artykule wyrażają bezkrytyczne uwielbienie zachodnich ciągników, to nie ma się czemu dziwić, że ciągnik nie spełnił poniższych oczekiwań:

oczekując " zawrotnej " prędkości pracy.

#15 Share Fircyk81

Fircyk81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 13:10

Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ? Z tymi dziennikarzami to fakt. W programie agromachina prawie sikają na widok zachodnich maszyn...

#16 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 13:40

Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ? Może po prostu nie ma mocnych na zetora :D

#17 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 13:52

Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ? Niech dealer weźmie Valtrę na hamownię, będzie wszystko jasne.

#18 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 16 lipiec 2014 - 23:19

Może po prostu nie ma mocnych na zetora :D

Albo na MF

no albo jak Zetor to tylko taki wtedy wszystkie zetory, valtry i inne traktory wymiękają :)

#19 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 21:44

Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ? he he coś w tym jest ;)

A tak na serio gdy byli u mnie na ostatnim przeglądzie panowie z serwisu to mówili mi że gdzieś w ich okolicy porównywali zetora forterre HSX z kubotą o takiej samej mocy.

Test był w pługu unii z odkładniami long (ile skib to nie powiem bo nie pamiętam) to podobno kubocie było daleko do zetora. Ba że nawet nie mogła sobie poradzić z tym pługiem a zetor śmigał bez problemu.

Więc może coś w tym jest ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 22:05

Zagadka: Zetor taki silny czy ta Valtra taka słaba ? Był artykuł w jakiejś gazecie że rolnik kupił ciągnik nowy o mocy 150 km i okazało się że jego stara 1614 jest silniejsza. Po hamowni okazało się że ma te KM ale w górnym zakresie obrotów, powyżej 2100 i z wieczora, jak jest zimniej. A przy obrotach 1800 miał dużo mniej km.
Wniosek był napisany taki że jak teraz kupować ciągnik to o 10-20% większy niż potrzeba, żeby było czym robić.
Paranoja.