Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać?

95 odpowiedzi na ten temat

#61 Share misza89

misza89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 17:06

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać? zosaje teraz decyzja czy df6150 czy jd6140m

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać? Dzisiaj, 07:14
  •  

#62 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 sierpień 2014 - 18:16

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać? 6140m jeśli chcesz w miarę prosty ciągniczek :)

#63 Share misza89

misza89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 19:48

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać? TYLKO 4 CYLINDRY A CO MOŻE BYĆ W JEGO DODATKOWYM WYPOSAŻENIU?

#64 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 20:03

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać? misza89 zdecydowałeś sie jednak na 4 cylindry, a powiedz mi z kad jesteś może jednak dasz szanse kubocie

#65 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 sierpień 2014 - 11:45

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać? Co może być więc tak Green Star, Command Center 3000, Tuz, Wom, nie wiem czy jest tam amorek kabiny, ładowacz czołowy, siedzenie niskiej, średniej, wysokiej specyfikacji itp.

#66 Share misza89

misza89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 13:44

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać? wlasnie zastanawiam się nad 4 chylindrami w JD i nad 6 w df

#67 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 sierpień 2014 - 21:14

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać? Jeśli chcesz brać ciągnik Który każdy podzespół ma innej firmy to gratuluję i myśle, że masz sporo hajsiku na naprawy.
To ostatni mój post bo kolejne Twoje posty to po prostu mielenie słomy. Ja brałbym na twoim miejscu 6150M jak 6cyl ja będe brał na prow 6150R
bo chcę wersję z elektroniką.
Pozdrawiam i polecam.

Jeśli uważacie że moja wypowiedz była dobra/mądra to prosiłbym o zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje ale motywuje :)

#68 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 05:26

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać? Niestety twoja wypowiedź była nie dobra i nie mądra. Przeglądam twoje posty i na zieloną strzałkę jeszcze długo nie zasłużysz. Po pierwsze. Wpierasz, że jd jest najlepszy a nigdy nie podajesz jakichś konkretnych argumentów. Jak to mówisz mielisz słomę. Otóż każdy ciągnik składany jest z podzespołów mniejszych lub większych dostarczanych przez różnych kooperantów. W jednym ciągniku jest tych części mniej w innym więcej. Podzespołem dostarczonym z zewnątrz może być silnik, skrzynia itd. Podzespołami dostarczonymi z zewnątrz mogą być części składowe tegoż silnika czy skrzyni jak np łożyska osprzęt itd. Kto się zna wie o co chodzi. Po drugie reagujesz opryskliwie gdy tylko ktoś napisze zdanie nie po twojej myśli. przykład mieliśmy w temacie o fendt 714.
Co do samej kuboty 135 zdecydowanie odradzam. Testy na hamowni przeprowadzone przez firmę 44 tuning dla chyba tygodnika rolniczego pokazały, że ten ciągnik ma jedynie 110 KM na WOM. Z deklarowanych 120. Test agroscope pokazał, ze silnik ma tylko 120 KM. Gdzieś uciekło 20. Przy tym inne ciągniki badane wykazały moc na hamowni zgodną z deklarowaną jak np mf 6615. Do tego ten model kuboty prezentuje zużycie paliwa większe niż konkurencja. Co też widać na testach.

#69 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 sierpień 2014 - 07:36

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać? Kolego mój drogi ale po 1 sądze, że tu jeleń jest faworytem ponieważ po 1 ma pełną ramę, po 2 Każdy podzespół jest robiony przez 1 firmę a mianowicie Deere&Company.
Teraz też nawiązałeś do tematu z Fendt'em ale pamiętam, że to ja 1 zostałem przez was zaatakowany i to wy wywołaliście kłótnie a nie moja osoba.

Piszę tu ostatni raz bo już mnie nie obchodzi czy on kupi tego Deutza czy jelenia. Zrobi jak zechce a potem będzie musiał sam ponosić ewentualne skutki zakupu.

Hubercie wracając do twoich jakże "mądrych" i "pomocnych" postów to sądze również, że właśnie twoje wpisy nic nie dają.

#70 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 09:01

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać? Pełna rama poza chwytem marketingowym nic nie daje. Spalanie w JD będzie na pewno większe a i nie ustrzeżesz sie awarii. sasiad kupił JD z serii 6M i jakoś szczególnie go nie wychwala, zdażają sie drobne awarie a ma nie całe 1000h

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 sierpień 2014 - 11:08

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać? No drobne awarie wszędzie będą nawet w c330 może pęknąć przewód ;). Rama daje dużo, ponieważ po 1 ciągnik jest cięższy przez co jego przyczepność się zwiększa, Po 2 ciągnik jest nierozrywalny. Gdybyś wlazł np ciągnikiem który nie ma ramy i jeleniem w bagno i miałbyś możliwość wyciągania tylko w bok ciągnika to raczej bałbym się wyciągać ciągnik który całą konstrukcję utrzymuje na bloku silnika.
Rama dobra jest także do tura bo dzięki też mozesz podnosić większe ciężary bez ryzyka.
A spalanie jeleń ma wysokie tu potwierdzę ale ile też zrobi roboty. Jeśli też ciągnik będzie niewykorzystany to na pewno będzie dużo palił a mało robił. Trzeba dobrać do niego maszyny.
I jeśli możesz powiedzieć model jelenia twojego sąsiada; ) i czy ma tura czy nie.

Edytowany przez John6620, 08 sierpień 2014 - 11:09.

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 sierpień 2014 - 11:39

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać? Taką moc można wyciągnąc nawet z c330 przekładając tryrbo i oporopier**lnik

#73 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 12:31

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać?

No drobne awarie wszędzie będą nawet w c330 może pęknąć przewód ;). Rama daje dużo, ponieważ po 1 ciągnik jest cięższy przez co jego przyczepność się zwiększa, Po 2 ciągnik jest nierozrywalny. Gdybyś wlazł np ciągnikiem który nie ma ramy i jeleniem w bagno i miałbyś możliwość wyciągania tylko w bok ciągnika to raczej bałbym się wyciągać ciągnik który całą konstrukcję utrzymuje na bloku silnika.
Rama dobra jest także do tura bo dzięki też mozesz podnosić większe ciężary bez ryzyka.
A spalanie jeleń ma wysokie tu potwierdzę ale ile też zrobi roboty. Jeśli też ciągnik będzie niewykorzystany to na pewno będzie dużo palił a mało robił. Trzeba dobrać do niego maszyny.
I jeśli możesz powiedzieć model jelenia twojego sąsiada; ) i czy ma tura czy nie.

JD 6130 chyba cos koło 140km ma. Zgodze sie że rama dociąża ciągnik ale nie zgodze sie z tym że więcej wytrzyma niż konstrukcja bezramowa. Inny ciągnik o tej samej mocy co JD zrobi tyle samo więc nie rozumiem tego sformułowania Więcej spali ale robote zrobi.

#74 Share grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 15:06

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać? koledzy na wiosnę sam stałem na przed wyborem john deere 6130m a case puma 130.Wybrałem case. po wizycie w fabryce johna byłem podekscytowany tą marką. Mi mo to cena sporo wyższa od case, traktor mimo ramy dużo lżejszy, 6 cylindrów w case może moca nie powala ale zawsze to szóstka. Komfort jaki daje multicontroler też super. takze puki co jestem zadowolony. Nie żałuje tej decyzji.

#75 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 sierpień 2014 - 15:58

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać? Gratuluje nabytku kolego. ;)

#76 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 19:11

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać? I bardzo dobrze zrobiłeś. Jeśli obydwa były w podobnych pieniądzach to innego wyboru bym osobiście nie zrozumiał. Puma to kawał traktora - gabaryt, waga, podzespoły które pracują w dużo większych modelach tej serii. Do tego bez problemu możesz mu zafundować "kurację wzmacniającą" o 20-30km.

Co do rozważań która marka jest najlepsza - sporo kręciłem sie po zachodniej Holandii. W jednym rejonie wyrażna przewaga JD w innych Fendt, jeszcze w innym Landini albo np Valtra. Okazało się że większość farmerów kupuje daną markę bo w konkretnym rejonie jest dealer który sprawnie działa zapewnia dobry poziom obsługi i serwisu..Marka miała drugorzędne znaczenie.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#77 Share grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 20:32

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać? John6620 ; dziękuję.

#78 Share misza89

misza89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 20:49

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać? u mnie w okolicy duzo jest df do 5 lat, kilka jd oraz sporo Nh dlatego sie waham a zalezy mi na 6 cylindrach. A od jakiej ceny zaczyna się R-ka?

#79 Share kubus86

kubus86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 21:26

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać? Szkoda tylko ze JD swoja dobra marka i opinia wstawia teraz chinszczyzne a w szczególności w wersi M. Wystarczy otworzyc maske a tam Made in China

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 08 sierpień 2014 - 23:21

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać? Nie wiem gdzie masz chinszczyzne, ktos Ci bajek naopowiadał... :blink:
Pisze na etykietkach albo niemcy albo francja , meksyk ewentualnie cos z EU