misza89

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
misza89    0

chce wydac tak max 300 tys. netto co polecacie i jakie wyposazenie , ma to byc szóstka i okolo 140-150km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Już wiem, że za 270netto kupisz na full opcji JD 6150M :) z tuzem tls+ itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

New holland t 7 185 dide winder II z przekladnia auto command powinienes w 300 tys sie wyrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian98    1

Ja mam 2 ciągniki marki Df i mogę Ci je śmiało polecić. Niskie spalanie i niezawodność to główne atuty. Później na podium stoją John Deere i New Holland. I teraz tak tu masz ad blue a tam filtr cząstek stałych co jest lepsze szczerze nie wiem. Gdyby ten filtr wypalał się dobrze to byłby ogromny plus bo lać to ad blue ... Natomiast marka NH ma najlepszy moim zdaniem serwis wśród ciągników a ceny smerfów są naprawdę przystępne. Natomiast jednym z największych plusów JD jest jego pełna rama. Co daje mu masę i stabilność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza89    0

wlasnie cięzko się zdecydować poczekam do okresu pożniwnego i porównam ich prace w polu jak przyjadą mi je pokazac i wtedy coś wybiorę.

 

 

A w tym JD to co jest w wyposarzeniu?

 

A do DF co sobie dobrać bo za 6150 z tuzem, balastem, resorowaną osią i kabiną na szerokich gumach i skrzynią 6 + 4 polówki do kazdego biegu powiedzieli mi 270 tys do negocjacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

ja mimo twoich obaw wziął bym tez pod uwage kubote, weź ją przynajmniej na testy i zobacz jak czterocylindrowy ciągnik o mocy 141 KM silnik o pojemności 6,1l

Max moment obrotowy 566Nm przy 1200obr. radzi sobie w polu do tego maszyna jest bogato wyposażona, ma trzyletnią gwarancję i naprawde wysokiej jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza89    0

kubota odpada od razu i każda 4 cylindrówka. mnie nie przekonało wykonanie kuboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

6140m jeśli chcesz w miarę prosty ciągniczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

misza89 zdecydowałeś sie jednak na 4 cylindry, a powiedz mi z kad jesteś może jednak dasz szanse kubocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co może być więc tak Green Star, Command Center 3000, Tuz, Wom, nie wiem czy jest tam amorek kabiny, ładowacz czołowy, siedzenie niskiej, średniej, wysokiej specyfikacji itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli chcesz brać ciągnik Który każdy podzespół ma innej firmy to gratuluję i myśle, że masz sporo hajsiku na naprawy.

To ostatni mój post bo kolejne Twoje posty to po prostu mielenie słomy. Ja brałbym na twoim miejscu 6150M jak 6cyl ja będe brał na prow 6150R

bo chcę wersję z elektroniką.

Pozdrawiam i polecam.

 

 

Jeśli uważacie że moja wypowiedz była dobra/mądra to prosiłbym o zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje ale motywuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Niestety twoja wypowiedź była nie dobra i nie mądra. Przeglądam twoje posty i na zieloną strzałkę jeszcze długo nie zasłużysz. Po pierwsze. Wpierasz, że jd jest najlepszy a nigdy nie podajesz jakichś konkretnych argumentów. Jak to mówisz mielisz słomę. Otóż każdy ciągnik składany jest z podzespołów mniejszych lub większych dostarczanych przez różnych kooperantów. W jednym ciągniku jest tych części mniej w innym więcej. Podzespołem dostarczonym z zewnątrz może być silnik, skrzynia itd. Podzespołami dostarczonymi z zewnątrz mogą być części składowe tegoż silnika czy skrzyni jak np łożyska osprzęt itd. Kto się zna wie o co chodzi. Po drugie reagujesz opryskliwie gdy tylko ktoś napisze zdanie nie po twojej myśli. przykład mieliśmy w temacie o fendt 714.

Co do samej kuboty 135 zdecydowanie odradzam. Testy na hamowni przeprowadzone przez firmę 44 tuning dla chyba tygodnika rolniczego pokazały, że ten ciągnik ma jedynie 110 KM na WOM. Z deklarowanych 120. Test agroscope pokazał, ze silnik ma tylko 120 KM. Gdzieś uciekło 20. Przy tym inne ciągniki badane wykazały moc na hamowni zgodną z deklarowaną jak np mf 6615. Do tego ten model kuboty prezentuje zużycie paliwa większe niż konkurencja. Co też widać na testach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego mój drogi ale po 1 sądze, że tu jeleń jest faworytem ponieważ po 1 ma pełną ramę, po 2 Każdy podzespół jest robiony przez 1 firmę a mianowicie Deere&Company.

Teraz też nawiązałeś do tematu z Fendt'em ale pamiętam, że to ja 1 zostałem przez was zaatakowany i to wy wywołaliście kłótnie a nie moja osoba.

 

Piszę tu ostatni raz bo już mnie nie obchodzi czy on kupi tego Deutza czy jelenia. Zrobi jak zechce a potem będzie musiał sam ponosić ewentualne skutki zakupu.

 

 

Hubercie wracając do twoich jakże "mądrych" i "pomocnych" postów to sądze również, że właśnie twoje wpisy nic nie dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Pełna rama poza chwytem marketingowym nic nie daje. Spalanie w JD będzie na pewno większe a i nie ustrzeżesz sie awarii. sasiad kupił JD z serii 6M i jakoś szczególnie go nie wychwala, zdażają sie drobne awarie a ma nie całe 1000h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No drobne awarie wszędzie będą nawet w c330 może pęknąć przewód ;). Rama daje dużo, ponieważ po 1 ciągnik jest cięższy przez co jego przyczepność się zwiększa, Po 2 ciągnik jest nierozrywalny. Gdybyś wlazł np ciągnikiem który nie ma ramy i jeleniem w bagno i miałbyś możliwość wyciągania tylko w bok ciągnika to raczej bałbym się wyciągać ciągnik który całą konstrukcję utrzymuje na bloku silnika.

Rama dobra jest także do tura bo dzięki też mozesz podnosić większe ciężary bez ryzyka.

A spalanie jeleń ma wysokie tu potwierdzę ale ile też zrobi roboty. Jeśli też ciągnik będzie niewykorzystany to na pewno będzie dużo palił a mało robił. Trzeba dobrać do niego maszyny.

I jeśli możesz powiedzieć model jelenia twojego sąsiada; ) i czy ma tura czy nie.

Edytowano przez John6620

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taką moc można wyciągnąc nawet z c330 przekładając tryrbo i oporopier**lnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

No drobne awarie wszędzie będą nawet w c330 może pęknąć przewód ;). Rama daje dużo, ponieważ po 1 ciągnik jest cięższy przez co jego przyczepność się zwiększa, Po 2 ciągnik jest nierozrywalny. Gdybyś wlazł np ciągnikiem który nie ma ramy i jeleniem w bagno i miałbyś możliwość wyciągania tylko w bok ciągnika to raczej bałbym się wyciągać ciągnik który całą konstrukcję utrzymuje na bloku silnika.

Rama dobra jest także do tura bo dzięki też mozesz podnosić większe ciężary bez ryzyka.

A spalanie jeleń ma wysokie tu potwierdzę ale ile też zrobi roboty. Jeśli też ciągnik będzie niewykorzystany to na pewno będzie dużo palił a mało robił. Trzeba dobrać do niego maszyny.

I jeśli możesz powiedzieć model jelenia twojego sąsiada; ) i czy ma tura czy nie.

 

JD 6130 chyba cos koło 140km ma. Zgodze sie że rama dociąża ciągnik ale nie zgodze sie z tym że więcej wytrzyma niż konstrukcja bezramowa. Inny ciągnik o tej samej mocy co JD zrobi tyle samo więc nie rozumiem tego sformułowania Więcej spali ale robote zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

koledzy na wiosnę sam stałem na przed wyborem john deere 6130m a case puma 130.Wybrałem case. po wizycie w fabryce johna byłem podekscytowany tą marką. Mi mo to cena sporo wyższa od case, traktor mimo ramy dużo lżejszy, 6 cylindrów w case może moca nie powala ale zawsze to szóstka. Komfort jaki daje multicontroler też super. takze puki co jestem zadowolony. Nie żałuje tej decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gratuluje nabytku kolego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj