misza89

Zakup nowego ciągnika 130-150km? Jaki wybrać?

Polecane posty

misza89    0

Witam

 

Zamierzam w przyszłosci jak wszystko dobrze pójdzie zakupić nowy ciągnik z wykorzystaniem dotacji UE. Zastanawiałem sie nad JD 6130M, oraz DF6150, NH seri 6 lub Valtrą. Jakie są wasze opnie na temat tych ciągników i który byście polecili? Posiadam ok 40 ha ziemi z perspektywą zwiększenie a o ok 20ha. Ziemie różne z iłami, rędzinami, glinami i borowinami oraz pagórkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

nh6/maxxum to jak już tylko ze skrzynią bezstopniową.

ta zwykła 16/17 biegowa to jest tragedia jeśli idzie o hałas jaki sie z niej wydobywa.

W kabinie nie słychać siilnika tylko jęczenie skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

wypowiadam sie tylko o tym, czym jezdze na codzien.

tamtymi traktorami nie jezdziwiem wiecej niz tylko na pokazach, wiec za wiele nie powiem, bo nie chce wprowadzac w błąd.

 

DF wydawały sie bardzo zamulone. Na przejazdzkach u dealera tak sie nie chciały wkrecac na obroty i przyspieszac, ze zwątpiłem w te marke i sobie odpuściłem.

 

Valtry nie probowałem ale ma dosc dobre opinie.

 

Jeździłem jeszcze claasem 610c i tu wrazenia bardzo ok, mozesz przejechac sie do dealera i popatrzyc jak ci sie spodoba. prawie bym ja sobie kupił, ale w werski c nie chcieli mi sprzedac z amortyzacja przedniej osi (a to chciałem konecznie miec). Dostepna ona była dopiero w lepiej wyposażonych CISach, ale wtedy juz mnie cena przraziła i w końcu wziałem steyra (to samo co case i prawie to samo co nh). Ogólnie jestem z iego dość zadowolony, tylko ta skrzynia jest niezwykle irytująca.

Z zamkniętą szczelnie kabiną idzie jeszcze jakos jechac (choc jak mówie, nie słychac silnika, tylko jęk skrzyni). Jesli natomiast tylko otworzy sie tylne okno, to czyje sie prawie jakbym poczciwą 60-tka jechał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza89    0

ja mam jechać do DF pojeździć trochę, dealerzy Valtry, DF i NH chcą po żniwach zrobić u nas prezentacje swoich ciągników . Nowy DF nawet mi sie spodobał ze skrzynią 24, amortyzowaną osią i kabiną, tuzem i szerokim ogumieniem a cenę podali mi taką średnią. Zaletą tych marek jes szóstka silnik bo w DJ6130M jest silnik czwórka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

ja mam dwie valtry i mogę śmiało ci je polecić dużych awarii jeszcze nie miałem w miarę oszczędne i ogólnie dobra jakość

jedyny minus to cena i w nowych modelach ad blue do którego nie mam przekonania


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza89    0

ja mam dwie valtry i mogę śmiało ci je polecić dużych awarii jeszcze nie miałem w miarę oszczędne i ogólnie dobra jakość

jedyny minus to cena i w nowych modelach ad blue do którego nie mam przekonania

 

 

a jakie masz te valtry? o jakiej mocy i z jakim wyposażeniem? z jakimi skrzyniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

nh6/maxxum to jak już tylko ze skrzynią bezstopniową.

ta zwykła 16/17 biegowa to jest tragedia jeśli idzie o hałas jaki sie z niej wydobywa.

W kabinie nie słychać siilnika tylko jęczenie skrzyni.

Skrzynia nie powala ale prawda jest taka, że słychać ją wszędzie ale w kabinie najmniej. Co wy wszyscy się zrobiliście tacy delikatni, kiedyś ciągniki nawet kabiny nie miały i nikomu hałas nie przeszkadzał, a teraz byle szum wam pracować nie daje? :-P

Ja ze swoich obu NH jestem zadowolony jak na razie, a wybrałem je ze względu na korzystną cenę. Bo nie widzi mi się wydawać pół miliona na ciągnik, który zrobi to samo co ten za 250 tyś. Każdy kupuje to na co go stać ;-). Udanego zakupu :-)


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

jakie masz stare te swoje nh?

bo w jednym temacie wywiązała sie tez dyskusja na temat tego hałasu i doszliśmy tam do wniosku, że od kiedy dodano traktorom ten boost (czyli dodatkową moc w transporcie i w przekaźniku), to przy okazji wzmocniono skrzynie, co objawia sie jeszcze wiekszym hałasem niż było dotychczas.

 

ps

nie zgodze sie z tym, ze zrobilismy sie delikatni, narzekamy itp.

Nie po to wydaje na traktor 300k, zeby mi po całym dniu pracy łeb pękał tak samo jak po robocie w 30 letnim ursusie.

Technika idzie do przodu i wymagam, zeby w traktorze też był jakis komfort.

Tym bardzej, ze wszyscy inni zachodni producenci potrafią zaprojektować w miare cichą skrzynie. tylko ten nieszczesny case/nh ciągle taki shit produkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Też miałem obawy co do tej skrzyni przez ten dźwięk, ale w żaden sposób nie jest on uciążliwy. Na pewno są lepsze i droższe ciągniki, jeżeli komuś faktycznie to przeszkadza, w co szczerze wątpię.

T6 jest z ubiegłego roku.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

zeby miała chociaż ze 3, a najlepiej 4 biegi zmieniane pod obciążeniem.

Albo bezstopniową- to juz full wypas, ale i droższy w zakupie i ekstremalnie drogi w ewentualnej naprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza89    0

np w df jest 6 biegów i do kazdego biegu 4 połówki. Podał byś jakieś przykłądy ciągników i skrzyń które byśpolecil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

na ciężką ziemię automatu nie bierz lepsza będzie tradycyjna i tak jak kolega wyżej pisał zeby miała chociaż 3 pół biegi


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Dla mnie osobiście najlepszy byłby Kubota.Wszystko ma na miejscu w pakiecie z oryginalnymi częściami,wspałanią obsługą,jednym słowem cacko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

ale 4 cyl.

też sie nad nią chwile zastanawiałem, ale jednak co 6 garów to 6 garów.

 

Niemniej kiedyś w przyszłosci jak bede miał kase i zdecyduje sie na nowy traktor pomocniczy, to kubotka będzie jednym z usilniej rozważanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

np w df jest 6 biegów i do kazdego biegu 4 połówki. Podał byś jakieś przykłądy ciągników i skrzyń które byśpolecil

 

 

W John Deere ja bym brał skrzynie PowerQuad :) na ciężką ziemie. Ja gdy będe brał nowego jelenia biore DD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ta skrzynia jest także w M :). Skrzynie które występują tylko w R'ce to Direct drive- mechaniczna skrzynia biegów z dwoma sprzęgłami oraz AutoPowr- na wzór Vario w Fendt'ie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janosik82    0

kolego polecam Valtre zależy ile chcesz wydać i czy ma być czwórka czy szóstka. w dobrej kasie będziesz miał T133Hitech ona ma 156km chyba. żaden ciągnik z tej mocy nie będzie miał takiego uciągu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj