Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5377 odpowiedzi na ten temat

#1961 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 21:46

Nawożenie kukurydzy Na pierwszej fotce masz strasznie fioletowe rośliny - ile dałeś fosforu? Ten rok jest ciepły i w miarę suchy - przynajmniej u mnie i na okolicy nawet przy słabszym nawożeniu takich roślin nie widać, co innego w poprzednich latach z zimnym i mokrym majem/czerwcem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 03:36
  •  

#1962 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 21:58

Nawożenie kukurydzy QQ jak narazie sa do bani u mnie w regionie blade fioletowe i po gradzie

#1963 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 22:08

Nawożenie kukurydzy

Na pierwszej fotce masz strasznie fioletowe rośliny - ile dałeś fosforu? Ten rok jest ciepły i w miarę suchy - przynajmniej u mnie i na okolicy nawet przy słabszym nawożeniu takich roślin nie widać, co innego w poprzednich latach z zimnym i mokrym majem/czerwcem

300kg npk 8-20-30 + 100kg soli + 200 fosforanu w podsiewacz azotu nie pamiętam ale chyba 300kg mocznik + saletrzaku 100kg. Przedplon pszenżyto wapno na ściernisko a po nim groch z facelią pod talerzówkę późną jesienią i na wiosnę obornik.Więc powinno być ok

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1964 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 22:22

Nawożenie kukurydzy

Na pierwszej fotce masz strasznie fioletowe rośliny - ile dałeś fosforu? Ten rok jest ciepły i w miarę suchy - przynajmniej u mnie i na okolicy nawet przy słabszym nawożeniu takich roślin nie widać, co innego w poprzednich latach z zimnym i mokrym majem/czerwcem

Gdzie mieszkasz? Bo ten rok jest mokry i zimny.

#1965 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 22:35

Nawożenie kukurydzy Płn Mazowsze, od 5-10 maja jest ciepło, ostatnie dni trochę chłodniej, przeszło kilka burz ale ogólnie sucho jest

#1966 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 czerwiec 2014 - 22:41

Nawożenie kukurydzy

Też w tym roku w waszych regionach jest tak słaba kuku jak w moim? U nas to każdy narzeka zresztą spójrzcie sami. http://www.fotosik.p...feaf544338.html http://www.fotosik.p...6f722baa71.html http://www.fotosik.p...a017f47b43.html http://www.fotosik.p...e886ec2601.html http://www.fotosik.p...40e292d622.html http://www.fotosik.p...a57fd087f2.html http://www.fotosik.p...1f5d319e14.html http://www.fotosik.p...69cafa6b55.html Jedna roślina ładna a obok następna do du...

Na takie nawożenie jak piszesz to naprawdę źle wygląda. U mnie ma 8 liści, tylko trochę kolorek słaby i miałem dziś dać odżywkę, ale deszcz mnie pogonił. Pokombinuj z odzywkami a jeszcze się ruszy ;)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1967 Share rk1

rk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 22:50

Nawożenie kukurydzy Ja też mam dość słabą kukurydzę chociaż nawożenie nie było małe i jeszcze gnój na zimę poszedł pod część działek i tam też jest dość słaba. Moja ma średnio 6- 8 liści i jutro jadę z odżywką maksum pk może to ją ruszy bo w ziemi jeszcze duże zapasy nawozu, który jest słabo pobierany. Dodam, że bezpośrednio po siewie przyszedł bardzo duży deszcz i ziemia zrobiła się jak skała i QQ bardzo długo wschodziła.

#1968 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 22:52

Nawożenie kukurydzy Panowie kukurydza ma jakies 40 cm planuje jej dać 2 razy dożywianie. Jechać już z pierwszym czy jeszcze poczekać z tydzien? Planuje dać foliq fosforowy 5l, 14 kg siarczanu, cynk, 15 kg mocznika i tytanit. I kiedy sypać drugą dawke bo z tego co tutaj wyczytuje to są różne szkoły. Dawać teraz czy w ostatni termin kiedy bd mógł w nią wjechać traktorem?

#1969 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 22:53

Nawożenie kukurydzy Najlepsza odżywka to ta z nieba tylko coś świecić nie chce. Może jutro jak mi się zechce to prysnę mocznikiem z siarczanem. Ile tego mocznika do beczki 400litry sypiecie? Czy jak dam 25kg i 25 kg siarczanu to będzie git?

#1970 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 22:56

Nawożenie kukurydzy Odrzywki i te dolistne nic nie dadza bo za zimno i mokro jest , najlepiej jak bedzie cieplo dopiero wtedy z odrzywka ruszyc szkoda kasy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1971 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 05 czerwiec 2014 - 14:12

Nawożenie kukurydzy

Kolego to oprysk ją tak zmasakrował.Prawdopodobnie mustang. Przeczytaj sobie etykiete a w niej uwagi. Prawdopodobnie masz którąś z odmian wrażliwych na niego. Jednego roku robiłem poprawke na komose w takiej 40 centymetrowej i całe 2 ha tak położyłem. Tylko już nie pamiętam czy robiłem ją mustangiem czy chwastoxem. Pociesze Cię że się za kilka dni podniesie. Będzie miała takie kolanko przy ziemi. Jakiś wpływ na plon pewnie to ma ale teraz już nic nie zrobisz, pozostaje jedynie czekać. Daj znać co z nią dalej się będzie działo.

Będzie nauczka na przyszłość :( Przebarwien właśnie nie ma żadanych, wygląda tak samo jak inna qq.
Będę czekał, jak coś to napiszę.

#1972 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 17:31

Nawożenie kukurydzy Ponawiam pytanie kiedy stosujecie drugą dawke? sypać teraz czy czekać do ostatniego momentu gdy bd mógł wjechać traktorem. Przedsiewnie poszło 170 kg mocznika teraz planuje 150.

#1973 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 18:19

Nawożenie kukurydzy Witam co sadzicie o odzywieniu kuku taka mieszanka odzywki Adobe bor 3l/ha + Adobe cynk 2l/ha kukurydza ma obecnie 6-7 lisci?

#1974 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 19:08

Nawożenie kukurydzy

wapnować będę na jesień, a teraz mi chodzi o nawóz który ma najwięcej wapnia, może polifoska ?

W takich przypadkach zawsze polecam pół dawki randapu.

#1975 Share johnsoon

johnsoon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 19:35

Nawożenie kukurydzy

Odrzywki i te dolistne nic nie dadza bo za zimno i mokro jest , najlepiej jak bedzie cieplo dopiero wtedy z odrzywka ruszyc szkoda kasy

Teoretycznie odżywki daje się właśnie w okresach złej pogody gdy kukurydza słabo pobiera składniki. Gdy jest ciepło i kukurydza ma wszystko w glebie po co wiec stosowac odżywki??? zmiana pogody ze złej na bardzie optymalna jest według mnie mylona z efektem działania odzywek...
Jest to naturalna kolej rzeczy, że kiedy robi się ciepło i sucho kukurydza "wystrzela jak szalona"

Najlepsza odżywka to ta z nieba tylko coś świecić nie chce. Może jutro jak mi się zechce to prysnę mocznikiem z siarczanem. Ile tego mocznika do beczki 400litry sypiecie? Czy jak dam 25kg i 25 kg siarczanu to będzie git?

Dokładnie. Najważniejsza jest pogoda.
Mocznika 25kg bedzie idelanie, ale magnezu to daj w zależnosci czy jest to pieciowodny -10kg, jeżeli siedmiowodny -15kg oczywiście na 400l

Ponawiam pytanie kiedy stosujecie drugą dawke? sypać teraz czy czekać do ostatniego momentu gdy bd mógł wjechać traktorem. Przedsiewnie poszło 170 kg mocznika teraz planuje 150.

Jeśli nie widać niedoboru azotu to ja bym wjeżdzal jak napozniej.

#1976 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 19:55

Nawożenie kukurydzy Mowicie ze zle zrobilem ze najpierw dalem mocznik poglownie a tydzien po tym pryskalem na chwasty. A co z 250kg/ha danym przedsiewnie? Przeciez chwasty maja do niego dostep, to co zmienia to ze dalem 100kg poglownie. Wydaje mi sie ze mam racje jesli nie to prosze o wyjasnienie.

#1977 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 20:21

Nawożenie kukurydzy Przedsiewnie musisz dać tak czy siak. A pogłównie już możesz jakoś kombinować z zabiegami. Dając mocznik przed opryskiem zasilasz chwasty a mógłbyś tego uniknąć robiąc oprysk najpierw. Tak wogólne to chwasty według mnie powinny być zwalczane doglebowo po siewie. Co z tego że oprysk dolistny jest tanszy skoro pryskając pogłównie chwasty do momentu oprysku wyciągną napewno nie mało składników a jak wiadomo składniki to nawozy czyli na niczym tu sie nie zaoszczedzi.

#1978 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 20:36

Nawożenie kukurydzy To akurat jest dość kiepski powód. Dużo większe znaczenie ma to, że kukurydza jest bardzo wrażliwa na zachwaszczenie i silnie ogranicza plon. Nie bez znaczenia są również strawy wody na transpirację przez chwasty.

#1979 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 21:03

Nawożenie kukurydzy Dokładnie.Podsumowując:lepiej nie zasilać chwastów azotem przed herbicydem bo po oprysku odżywiona qq i tak zastopuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1980 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 00:19

Nawożenie kukurydzy u mnie kukurydza ma już po 6-8 liści lecz na co niektórych roślinach liście zrobiły się ciemno fioletowe, tak jakby brak fosforu lecz np w jednej rajce wszystkie obok są ładnie zielone a tu jedna fioletowa i jak narazie jest bardzo mokro czym to jest spowodowane