Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5379 odpowiedzi na ten temat

#1201 Share xraqued

xraqued

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 118 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 13:07

Nawożenie kukurydzy sypię ok 12t/ha jak masz suszarnie to się opłaca :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 05:32
  •  

#1202 Share lukio1414

lukio1414

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 18:04

Nawożenie kukurydzy Właśnie o to chodzi że nie mam. A ile płacili w tamtym roku ? I ile wychodzą koszty produkcji ?

#1203 Share ArtGor

ArtGor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 18:34

Nawożenie kukurydzy Na tamten rok nawet nie patrz. W tym cena będzie prawie o 30% niższa. A koszt na hektar to około 2600 + kombajn.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1204 Share Mati171892

Mati171892

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 18:39

Nawożenie kukurydzy kup sobie miesięcznik top agrar z tego miesiąca tam dokładnie opisują zyski i koszty produkcji qq mokrej oraz suchej.

#1205 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 03 wrzesień 2013 - 19:57

Nawożenie kukurydzy i jaka wyszła im dokładka w tym roku? Bo o zyskach to pewnie nie ma mowy. No chyba że kontrakt i sypnie ale w tym roku na rekordy nie ma co liczyć

#1206 Share lukio1414

lukio1414

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 19:25

Nawożenie kukurydzy No ale co bardziej sie opłaci kukurydza czy żyto ?

#1207 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 10:11

Nawożenie kukurydzy w przyszłym sezonie stawiam na żyto, wszyscy się sparzyli, a jego cena nie zależy od cen pozostałych zbóż, które mogą jeszcze zjechać, a ceny żyta mają moim zdaniem szanse na przeskoczenie cen pszenicy w kolejnym sezonie, podobnie jak było w roku 2011 i 2012

kup sobie miesięcznik top agrar z tego miesiąca tam dokładnie opisują zyski i koszty produkcji qq mokrej oraz suchej.

opisują raczej technologie suszenia, dla których przyjmują cenę kukurydzy suchej 850zł/t oraz mokrej 520zł/t (czyli różnica między mokrą a suchą 330zł/t)

#1208 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 23:26

Nawożenie kukurydzy Kissmy, ciiii... :) Właśnie też mam nadzieję, że ceny żyta będa niskie aż do połowy pażdziernika, wtedy zdecydowanie zmniejszy się jego areał w Polsce i będzie szansa na lepszą cenę za rok. A co do reszty zbóż - dziś dostałem ofertę na jęczmień paszowy - 700zł/t przy transporcie 22t odbierany z gospodarstwa, więc ceny mogą jeszcze poszybować w górę, jeśli pośrednicy wyczuwają wzrost ceny i chcą zboża na "teraz, zaraz", często nawet bez badania jakości.

#1209 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 21:28

Nawożenie kukurydzy Koszty są w granicach 2700 - 3000 zł + kombajn. Mówię oczywiście o tym jak nie stosujesz obornika, bo ja osobiście nie posiadam, także tylko nawozy sztuczne. Co do opłacalności to wszystko zależy od roku, bo są miejsce gdzie w tym roku kukurydza jest piękna, a miejsca gdzie jest tragedia. U nas jest bardzo ładna i liczę że sypnie w granicach 14-15 ton mokrej, także nawet gdyby była po 300 zł mokra to się opłaca. Wiadomo rok taki rok taki, np rok temu kto miał kukurydze suchą to miał się co cieszyć bo w grudniu sprzedawałem po blisko 1000 zł.

#1210 Share ziom343

ziom343

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 05 październik 2013 - 17:20

Nawożenie kukurydzy Opłaca się ,to zależy od roku w tym roku tyle wody było ,że dużo to woda wyniszczyła i te śmieszne ceny.

Cena uprawy to +/- 2000zl.
Na moich ziemiach gdzies 5 klasach zemi i piaskach to po 10-14 ton zalezy od roku.U nas na piaskach w tym roku to zajebisicie wyrosla ,duzo wody bylo wiosna to to gnalo na piachach.
Mokra tez sie oplaca sprzedawac.Lepiej na kukurydzy jest niz na zbozu ,bo co te 3-4 tony nakosic tego zboza max 5.Przynajemiej u nas na tych glebach.

Edytowany przez ziom343, 05 październik 2013 - 18:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1211 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 17 październik 2013 - 08:45

Nawożenie kukurydzy Witam, panowie czy przedsiewnie w uprawie kukurydzy daje sie tylko mocznik i sol potasową czy moge dac np 150kg/ha mocznika i 100kg/ha saletry przedsiewnie i do tego sól potasową?

Osobne pytanie, w zeszłym roku przed siewem kukurydzy wysialem 200kg/ha soli potasowej, w przyszłym roku na tym samym stanowisku równiez planuję zasiac kukurydze, czy w tym wypadku mogę obniżyc dawke potasu? Kukurydza uprawiana na ziarno i resztki pożniwne zostają przeorane na polu. Pozdrawiam

#1212 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 17 październik 2013 - 16:11

Nawożenie kukurydzy skąd w ogóle to pytanie czy daje się tylko mocznik i sól? przecież to tylko azot i potas, a gdzie fosfor ? Dajesz fosforan amonu w podsiewacz czy jak? sprecyzuj dokładnie swoje nawożenie, i napisz czy na pole był dawany obornik w ostatnich latach czy nie. Co do mocznika i saletry, to moim zdaniem lepiej dawać mocznik, a to dlatego gdyż kukurydza nie potrzebuje za wiele azotu na początku, tylko w późniejszych fazach, przez to lepiej w formie przedsiewnej sprawdza się mocznik, ponieważ ma formę azotu dłużej rozkładającą się.

#1213 Share GOSPODAR

GOSPODAR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 październik 2013 - 16:31

Nawożenie kukurydzy Panowie czy moze mi ktos powiedziec jaki jest najlepszy nawow i ile na ha pod qq na ziarno.

#1214 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 17 październik 2013 - 18:39

Nawożenie kukurydzy Jeśli chodzi o azot to najkorzystniej z mocznika uzyskasz. Potas to wiadomo sól potasowa. A fosfor to fosforan amonu+ do tego polifoska 6 albo 8 . Ile na ha to kwestia funduszy jakimi dysponujesz, bo uprawa kukurydzy do tanich nie należy. Zalecana norma NPK wynosi około : 180:85:170. Należy pamiętać o składnikach które zawiera ziemia, jednak ich ilość ciężko jest dokładnie określić. Możesz zastosować mniej NPK , jednak musisz pamiętać o tym żeby jak już zmniejszać wszystkie wartości NPK o przykładowo 10%, a nie ograniczać zastosowanie np tylko N lub innych składników, jednym słowem musi być równowaga :)

#1215 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 17 październik 2013 - 20:11

Nawożenie kukurydzy Ja na wiosnę będę chciał zrobić tak obornik orka sól agregat siew, polidap w podsiewacz i mocznik jak kuku będzie miała 15-20cm wysokości tylko obawa o pogodę żeby nie było sucho podczas siania mocznika

#1216 Share Umin

Umin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 październik 2013 - 21:31

Nawożenie kukurydzy Witam,
Koledzy wiem, że jeszcze daleko do siewu kukurydzy, lecz nigdy jej nie siałem i chciałem się dowiedzieć jakie nawożenie najlepiej zastosować. Z tego, co słyszałem złożyłem sobie plan nawożenia, i chcę go Wam zaprezenotwać, piszcie opinie, czy nie jest to za dużo, chodzi o to, aby było efektywnie.
Myślałem dać pod korzeń 150 kg soli potasowej, 300 kg polifoski 6, 200 kg fosforanu amonu w podsiewacz w siewniku oraz 500 kg mocznika w dwóch dawkach po 250 kg.
Co o tym sądzicie?? Dodam, że przedplon to pszenica ozima, która nawożona była tak: 200 kg polifoski 6 pod korzeń i 250 kg mocznika, plon 6,5t.
Pozdrawiam i liczę na pomoc.

#1217 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 17 październik 2013 - 21:41

Nawożenie kukurydzy Moje zdanie dużo za dużo ale jak cię stać to syp nie zaszkodzi

#1218 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 październik 2013 - 21:46

Nawożenie kukurydzy 100kg soli 100kg fosforanu 200kg polifoski i 200kg mocznika wystarczy.

#1219 Share QuQurydza

QuQurydza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 17 październik 2013 - 21:55

Nawożenie kukurydzy ilości kosmiczne. Ja osobiście nie daje żadnej polifoski. Sól, polidap i mocznik oraz oczywiście 2 lub 3 odzywki dolistnie z mocznikiem i siarczanem magnezu. 500 kg mocznika to jest 230 kg czystego składnika, do tego 36kg z polidapu to już masz 266 azotu. Czy to roślina wogóle pobierze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1220 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 18 październik 2013 - 08:06

Nawożenie kukurydzy Oczywiście daje w podsiewacz polidap w ilosci 150kg/ha do tego 250kg/ha mocznika pod agregat i 200kg/ha soli potasowej. Takie nawożenie zastosowałem w zeszłym roku i moje pytanie czy jesli w tym roku rowniez bedzie kukurydza na ziarno to czy przy zachowaniu fosforu i azotu, dawke potasu moge zredukowac ? Kukurydza na ziarno resztki na polu zostają. Niestety obornika nie posiadam i nie stosuje puki co. W tym roku po zbiorach rowniez wysiewam wapno weglanowe od osadkowskiego w ilosci 2,5t/ha. Prosze o odpowiedz