Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5377 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 20:08

Nawożenie kukurydzy 150kKG SALETRZAKU reszta po wschodach 4-5lisci w formie mocznika 200kg/ha nie może być tam dany saletrzak powschodach
niestety

kolego od Tarnogranu niestety to nie jest za dobry nawóz do podsiewacza proponuję siać po całej powierzchni w ewentualności jeżeli masz to daj do podsiewacza z 100kg/ha resztę przy zawartości 20kg potasu to daje nam 600kg/ha rzutowo moje zdanie oczywiście poparte doświadczeniem

Edytowany przez krzysiu, 28 kwiecień 2013 - 20:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 16:20
  •  

#1022 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 28 kwiecień 2013 - 20:08

Nawożenie kukurydzy Paweł nie oczekuję porównania nawozów , chodzi mi czy będzie lepiej dać go w podsiewacz czy pod agregat.

#1023 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 20:44

Nawożenie kukurydzy Panowie mam takie pytanie, ile mocznika mogę dorzucić do odżywek? na hektar planuje dać trzy razy odżywkę, i nie wiem ile mocznika zostawić własnie do odżywek.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1024 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 20:54

Nawożenie kukurydzy Nie chcę być nieuprzejmy, ale mnie to IRYTUJE, bo ewidentnie tu widać że ludzie wpadają na ostatnią stronkę i rzucają pytania jak im się podoba, a kilka stron wcześniej jest to już napisane. Trochę pracy włóżcie w dowiadywanie się, bo SZLAG mnie trafia jak miliard razy czytam TO SAMO!!!

#1025 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 14:45

Nawożenie kukurydzy Witam serdecznie, panowie czytalem wczesniej spór o to czy dawac mocznik przed agregatem czy nie i teraz juz sam nie wiem, jesli ktos może się konkretnie wypowiedziec? Daje 100kg/ha Polidapu w podsiewacz a przedsiewnie chcialem dac po za solą potasową 100kg/ha mocznika i 100kg/ha mocznika pogłównie i teraz nie wiem czy moze zmienic tą dawke na 50kg/ha mocznika przedsiewnie i 150kg/ha mocznika pogłównie? Co myslicie?

#1026 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 29 kwiecień 2013 - 21:28

Nawożenie kukurydzy Ta 1 propozycja jak najbardziej ok. 100 kg przedsiewnie, 100 kg pogłównie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1027 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 07:44

Nawożenie kukurydzy Dziękuje,własnie wyjezdzam siac nawóz. Daje 200kg/ha soli i 100kg/ha mocznika pozniej agregat, w czwartek siew i 100kg/ha polidapu w podsiewaczu. I nastepnie 100kg/ha mocznika pogłównie i zobaczymy co z tego wyjdzie :) Pozdrawiam.

#1028 Share rkprojekt

rkprojekt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 07:52

Nawożenie kukurydzy Witam Panowie. Co powiecie o podsiewaniu kukurydzy pod korzeń? Tzn. wprowadzenie nawozu w grunt pomiędzy rzędy kukurydzy gdy ma +/- 40 cm wysokości? Robiliście coś takiego? Pozdrawiam.

#1029 Share zuber

zuber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 15:17

Nawożenie kukurydzy Witam, mam pytanie czy polidap można zastosować pogłównie razem z mocznikiem , zostało mi trochę ?

#1030 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 17:43

Nawożenie kukurydzy Chciałbym zapytac czym różni sie dzielenie dawki na np: 100kg/ha przedsiewnie i 100kg/ha pogłównie mocznika od dawki 200kg/ha tylko pogłównie ? Kukurydza pobiera azot intensywnie dopiero po wyksztalceniu kilku lisci a siejąc kukurydze z podsiewaczem a w nim polidap 100kg/ha na samym poczatku podaje jej 18kg azotu w czystym składniku juz w momencie wysiania nasion,wiec czy ten azot zawarty w polidapie nie wystarczy jej do wyksztalcenia 4 lisci i wtedy dawka mocznika ? Prosze o wyjasnienie, poniewaz moge się mylic. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 20:46

Nawożenie kukurydzy U mnie na 1.6ha poszło około 40ton obornika 200kg suprofosu5-10-25, 200kg potafoska magnezowana i 300kg mocznika i mam jeszcze 150kg polidap ale to pójdzie w siewnik może w czwartek albo piątek jak myślicie będzie ok

#1032 Share xxxwojtekxxx

xxxwojtekxxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 21:01

Nawożenie kukurydzy Mam takie pytanie zostało mi trochę kukurydzy z tama tego roku czy mogę ją zasiać?

#1033 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 21:10

Nawożenie kukurydzy możesz najlepiej zmieszaj ją z nową.

#1034 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 22:53

Nawożenie kukurydzy

Witam Panowie. Co powiecie o podsiewaniu kukurydzy pod korzeń? Tzn. wprowadzenie nawozu w grunt pomiędzy rzędy kukurydzy gdy ma +/- 40 cm wysokości? Robiliście coś takiego? Pozdrawiam.

Ogólnie pomysł niezły tylko jakbyś to zrobił? Ja widziałem podobny pomysł i efekt był dobry.

Witam, mam pytanie czy polidap można zastosować pogłównie razem z mocznikiem , zostało mi trochę ?

Nie ma sensu, azot z tego polidapu zadziała, fosfor już nie.

Chciałbym zapytac czym różni sie dzielenie dawki na np: 100kg/ha przedsiewnie i 100kg/ha pogłównie mocznika od dawki 200kg/ha tylko pogłównie ? Kukurydza pobiera azot intensywnie dopiero po wyksztalceniu kilku lisci a siejąc kukurydze z podsiewaczem a w nim polidap 100kg/ha na samym poczatku podaje jej 18kg azotu w czystym składniku juz w momencie wysiania nasion,wiec czy ten azot zawarty w polidapie nie wystarczy jej do wyksztalcenia 4 lisci i wtedy dawka mocznika ? Prosze o wyjasnienie, poniewaz moge się mylic. Pozdrawiam

Trzeba pamiętać o tym ze mocznik tez potrzebuje kawałka czasu żeby zaczął działać. Ten azot z polidapu jest na start, gdy zostanie on wyczerpany zacznie działać I dawka mocznika. Gdy roślina najbardziej będzie potrzebować N to jeszcze trochę zostanie z dawki startowej i dodatkowo zacznie korzystać z II dawki. Poza tym mocznik bardzo łatwo sie ulatnia, jego stosowanie pogłównie jest zawsze ryzykowne. Wg mnie lepszym rozwiązaniem pogłównie jest RSM niż mocznik.
Zapraszam na swój profil

#1035 Share zuber

zuber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 01 maj 2013 - 10:52

Nawożenie kukurydzy Nie ma sensu, azot z tego polidapu zadziała, fosfor już nie.

Pytam bo na worku pisze że można nawozić pogłównie ale skoro fosfor nie zadziała to chyba
też się nie ulotni .

#1036 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 maj 2013 - 13:13

Nawożenie kukurydzy Panowie zle ustawiony podsiewacz przy siewie i wyszlko mi 200kg tylko polifoski mialem zamiar dac 400 i co teraz zrobic rozsiac poglownie te 200kg potrzebuje szybko rady

#1037 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 01 maj 2013 - 18:58

Nawożenie kukurydzy Teraz to musztarda po obiedzie jak to mówią bo polifoska nie nadaje się do siewu pogłównego.

#1038 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 01 maj 2013 - 20:14

Nawożenie kukurydzy Wsyp reszte w podsiewacz od siewnika i obok kukurydzy posiej drugie 200kg..

#1039 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 01 maj 2013 - 21:07

Nawożenie kukurydzy

Polifoska, lubofoska i inne wieloskładnikowe, mocznik przedsiewnie. W podsiewacz najlepszym rozwiązaniem jest fosforan amonu. Inne nawozy nie działają tak dobrze, a mocznik w podsiewacz to wręcz zabronione.

a dlaczego mocznik nie w podsiewacz? Gość co ma siać u mnie mówi że albo mocznik (100kg/ha w podsiewacz) albo fosforan, I raczej ma pojęcie bo pewnie ze 300ha qq rocznie u siebie sieje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 01 maj 2013 - 21:14

Nawożenie kukurydzy Mocznik w podsiewacz absolutnie nie. Amoniak nie jest przyjemny, dla korzeni kukurydzy podobnie.

Panowie zle ustawiony podsiewacz przy siewie i wyszlko mi 200kg tylko polifoski mialem zamiar dac 400 i co teraz zrobic rozsiac poglownie te 200kg potrzebuje szybko rady

I bardzo dobrze. 400kg w podsiewaczu mocno by korzenie qq paliło.
Zapraszam na swój profil