Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5377 odpowiedzi na ten temat

#841 Share zuber

zuber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 17:50

Nawożenie kukurydzy Ja planuje przed siewem 250kg soli potasowej ,250kg mocznika a w podsiewacz 200kg fosforanu amonu i 50kg siarczanu magnezu i pogłównie 50-100kg mocznika .Jeżeli widzicie jakieś błędy to piszcie śmiało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 22:03
  •  

#842 Share plastik

plastik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 17:59

Nawożenie kukurydzy a co myślicie o tym saletrosanie i czy można go mieszać zpolifoską bądż kemirą ostatnio przywiozłem kemire imysle zy nie dokupić jej pod kukurydze co o tym myslicie

#843 Share fiodor22

fiodor22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 20:02

Nawożenie kukurydzy u mnie idzie 200 kg mocznika,200 kg npk 8 20 30,200 kg yara mila corn 7 20 28 w dozownik i powinno wystarczyc

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#844 Share Florczan

Florczan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 17:08

Nawożenie kukurydzy Witam :):0

Będe sial kukurydze na ziemi kalsie I-II IV. I mam zamaiar dac tak:

Polidap- 250kg/h
Sól Potasowa-250kg/h
Mocznik-200kg/h

Ma jeszcze zamiar dac 200kg/h Saletrzaku w dozownik razem z Polidapem Na dobry start..:)

Jakich plonów sie moge spodziewać jesli dpisze pogoda ??

#845 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 17:33

Nawożenie kukurydzy Azotu ok. 3o kg/t ; fosforu 14kg/t ; potasu 40kg/t wartości uśrednione z różnych stron internetowych, ja na takich się opieram..oblicz swoje ilości czystego składnika to się zaorientujesz

#846 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 17:39

Nawożenie kukurydzy nie spotkałem się jeszcze z tak wysokim zapotrzebowaniem na potas, możesz wskazać jakiekolwiek źródło, według którego zapotrzebowanie na K2O przekracza 30kg na tonę ziarna?

@Florczan nie uwzględniając zasobności gleby to plon może wynieść (na podstawie teoretycznych potrzeb nawozowych kukurydzy) około 5t/ha, zwróć uwagę, iż stosunek fosforu do potasu jest zazwyczaj określany jako 1:2,5-3, więc spokojnie możesz zrezygnować z 50kg polidapu na rzecz potasu

#847 Share Florczan

Florczan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 17:55

Nawożenie kukurydzy wiem wiem

ale w przypadku moim to zastosowanie mniejszej dawki nawozu nic nie daje bo robiłem badania gelby to niestety wyszło mi. Ze zawartość potasu jest bardzo niski a a fosforu to tak samo :):)

wiec jakoś to musze nadrobic

#848 Share Bambi24

Bambi24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 18:04

Nawożenie kukurydzy ja daję przed wiew 250 soli potasowej 200 mocznika i coś z fosoforem dorzucę a po siewie tylko będę pryskał od chwastów i odżywki

#849 Share Florczan

Florczan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 18:08

Nawożenie kukurydzy A jakie odzywki stosujesz??
Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez danielhaker, 14 marzec 2013 - 23:02.

#850 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 19:49

Nawożenie kukurydzy http://www.polifoska...nt_72.html.html faktycznie może pojechałem za daleko z tym potasem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 20:07

Nawożenie kukurydzy wow 38kg to już sam potas generuje koszt blisko 100zł na tonę nasion

#852 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 marzec 2013 - 22:41

Nawożenie kukurydzy Saletrzak jak już koniecznie chcesz dawać to pod agregat. W podsiewacz nadaje się tylko i wyłącznie fosforan amonu.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#853 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 23:04

Nawożenie kukurydzy Na stronach KWS piszą o możliwości stosowania saletrzaku łącznie z fosforanem amonu w podsiewacz w stosunku do 1:1 http://www.kws.pl/aw...wozy_stosowane/

#854 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 marzec 2013 - 23:42

Nawożenie kukurydzy No nie każdy się musi ze mną zgadzać. Ilu ludzi to tyle teorii :D A firmy tez rożne propozycje maja z którymi czasami ciężko się zgodzić. Wg mnie nie ma potrzeby dawania saletrzaku w podsiewacz. Dawka 100kg saletrzaku na ha to jest niewiele, wiec oni tam dobrze piszą że dobrze działa bo taka dawka źle wpływać nie może :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#855 Share rzewoj

rzewoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 10:54

Nawożenie kukurydzy Ja planuje
mocznik 300kg
fosforan 12-52 200kg
sol potasowa 200kg

oprocz nawozu w podsiewaczu planuje tez sypnac mikrogranulat z Compo w ilosci 20kg/ha lub Physiostart z TimacAgro tez 20kg/ha -macie jakies doswiadczenia z mikronawozeniem?
I kiedy wjezdzacie w pole, dodam ze obornik zdazylem rozwiezc w zeszlym tyg i czekam zeby go szybko przyorac, dopiero potem nawozy -ale czy czekac do ostatniej chwili, ok 2tyg przed siewem?

#856 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 13:52

Nawożenie kukurydzy skąd masz ten fosforan - ze wschodu? ile kosztował, lepiej rzucić więcej potasu, szczególnie jeśli zamierzasz dać mikronawóz (ten z compo jaki ma skład i ile kosztuje?)

#857 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 16:28

Nawożenie kukurydzy

oprocz nawozu w podsiewaczu planuje tez sypnac mikrogranulat z Compo w ilosci 20kg/ha lub Physiostart z TimacAgro tez 20kg/ha -macie jakies doswiadczenia z mikronawozeniem?
I kiedy wjezdzacie w pole, dodam ze obornik zdazylem rozwiezc w zeszlym tyg i czekam zeby go szybko przyorac, dopiero potem nawozy -ale czy czekac do ostatniej chwili, ok 2tyg przed siewem?

2 lata temu kupilem wapno takie zielone w granulacie nazwy nie pamietam z TimacAgro i zadziałało dosc dobrze w dawce 350 kg na ha podniosło pH o jeden stopien ale co szybko działa, szybko tez sie konczy i w tym roku jak badalem glebe to praktycznie wrócilo do poprzedniego stanu wiec nie ma to jak dobre tradycyjne wapno:)
a co do nawozu po oborniku to skoro dajesz startówke przy sianiu to mozesz sie wstrzymac z wysianiem nawozu przed sianiem bo zanim roslina zacznie pobierac składniki to minie troche czasu i nawóz zdaży sie do tego czasu rozłozyć.

#858 Share sobuciak

sobuciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 19:46

Nawożenie kukurydzy Jakoś nie chce mi sie wierzyć w ten jeden stopień, 350kg/ha wapna raczej niema większego wpływu na podniesienie pH, to jak kropla w morzu :)

#859 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 19:59

Nawożenie kukurydzy bo to nie było zwykłe wapno tylko jakas forma tlenkowa szybko działajaca w formie nawozu. Byl u mnie przedstawiciel z tej firmy i wspólnie mierzyliśmy pH gleby i to własnie on zalecil taka dawke
Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez danielhaker, 21 marzec 2013 - 11:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share sobuciak

sobuciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 20:16

Nawożenie kukurydzy to nie ma większego znaczenia jeden wapń neutralizuje max dwa jony wodorowe, no chyba ze miałeś pH przed zastosowaniem tego wapna juz na wysokim poziomie wtedy jonów wodorowych w glebie jest relatywnie mało więc moze coś podniosło ale o jednostkę to niemozliwe, chemizmu gleby nie oszuka