Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5377 odpowiedzi na ten temat

#641 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:39

Nawożenie kukurydzy zauważyłem że jest tego coraz więcej w tym roku miałem kukurydzę na polu gdzie nigdy nie była siana i na sąsiednich polach też nie było nigdy kukurydzy a i tak było sporo omacnicy.

Edytowany przez damian40000, 09 grudzień 2012 - 20:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 09:29
  •  

#642 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:44

Nawożenie kukurydzy poprawcie mnie jbc....ale żeby wytępić omacnice trzeba mieć płodozmian z QQ co 4 lata, jak dobrze pamiętam..

#643 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:47

Nawożenie kukurydzy

A jakby przemieszać resztki z glebą, głęboszem na 15cm na zimę? a wiosną puścić głębosz na większą głębokość? Tylko mamy tutaj uproszczoną uprawę.

Głęboszowanie ale razem w wymieszaniem gleby. Jeżeli trafi na głębokość 15cm to mróz może tam omacnicy nie sięgnąć zbyt wysoki. Ale z drugiej strony takie ryzyko że żeby wymieszać tak duża ilość resztek to głębokość jest potrzebna. Niemcy badacze twierdzą że na każda 1t resztek potrzeba 2cm głębokości uprawy. Tych za i przeciw jest tyle że chyba nie da się zrobić idealnie :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#644 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 21:03

Nawożenie kukurydzy No właśnie zależy, bo jak spadnie dużo śniegu to nie zamarznie nam ziemia. Miałem napisać gruber a nie głębosz w pierwszym mieszaniu. Moja pomyłka.

#645 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2012 - 21:16

Nawożenie kukurydzy My w tym roku ( pierwszy raz) zrobilismy mulczerem , cos kolo 100ha ( przywieźli nam na testy) to wszystko zrobiliśmy również głęboszem, i głęboka orka, , reszte zrobiliśmy samym pługiem, a na wiosne zobaczymy, moze przelecimy jeszcze raz głęboszem,

#646 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 00:20

Nawożenie kukurydzy A do siewnika mieszacie sami fosforan z innymi czy samą polifoskę 6/8 sypiecie? Bo tak myślę że może w tym roku zamiast mieszać to gotowej polifoski 6 albo 8 dać.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#647 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 00:39

Nawożenie kukurydzy Do danielhaker aparaty nawozowe dostają w tyłek mocznik je cholernie źre i jeden zasyp mocznikiem wystarczy zeby wysiew nie był tak dokładny ale głownie chodzi o rdze, plony róznie III i IV klasa w tym i zeszlym roku suchej bylo od 10,5 do nawet 14,5 suchej z hektara ( poszczególne małe kawałki pola o równej klasie gleby ) na V klasie od 8 do 11 ton suchego towaru plon podany przy ostatnich korzystnych dwóch latach, kukurydza siana na ziarno na słabe suche gleby polecam odmiane D23 pioniera 2-gi rok sieje u mnie rewelka wychodzi późna w zbiorze ale plon i wilgotnosc super PS. łatwo sie suszy, na dobrą ziemie F58 późna i wmiare pewna a wczesna na dobrą glebe P 8000 i P 8400 wszystko pionier.

#648 Share fiodor22

fiodor22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 00:54

Nawożenie kukurydzy też myśle zasiać 10 ha ququ,w tym roku tylko 4 mialem i dzis tak sie naczytalem tych wszystkich opini co siać i ile że normalnie zrobie jak myślałem czyli 200 kg soli 250kg mocznika w glebe i jakieś 150 kg superfosfatu w dozownik i pogłównie 100kg jeszcze i mysle ze bedzie bedzie wapno jeszcze tylko o to spytam znajomego jakie dodam ze 5 ha to odlogi ... ciekaw jestem opini waszych pozdrawiam

#649 Share ollo82

ollo82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,gry komputerowe,

Napisany 10 grudzień 2012 - 13:46

Nawożenie kukurydzy

I teraz pochwal się kolego jaki plon, dajesz ok 500kg N/ha. Przy takim nawożeniu powinieneś teoretycznie zbierać ok 20t suchej qq. Jeżeli tyle nie masz to znaczy że spora cześć tego azotu idzie do wód gruntowych czym je mocno zanieczyszczasz. Ja już wolałbym jeść produkty GMO niż pić taką wodę.

kukurydze sieje na kiszonke

#650 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 13:48

Nawożenie kukurydzy To jaki plon kiszonki masz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 14:33

Nawożenie kukurydzy a badasz tą kiszonkę?? ile ma białka??

#652 Share rzewoj

rzewoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 20:33

Nawożenie kukurydzy a teraz pytanie czy jesli juz przyjdzie wiosna to dac obornik czy sypnąć wapno pod orke wiosenna. Czy moze przyorac obornik, potem dac wapno i przejechac agregatem... Nastepnie przed siewem reszta nawozow?

#653 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 11:27

Nawożenie kukurydzy Jeżeli masz obornika na całe pole to obornik przyorać w miarę płytko nie stosować wapna tylko normalne nawozy np. SÓL POTASOWA 60% 200-250KG, MOCZNIK PRZED SIEWNIE 150KG MOCZNIK POWSCHODOWO 150KG, FOSFORAN AMONU RZĘDOWO Z SIEWEM kukurydzy 140kg oczywiście + - w zależności od gleb, a jeśli braknie obornika to na tę część gdzie nie poszedł obornik albo pod plytką orkę wapno lub po orce ale minimum 2tygodnie przed siewem innych nawozów i wymieszać z glebą dobrze

#654 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 12:10

Nawożenie kukurydzy Daj na wiosnę obornik, a wapno jak juz chcesz to na resztki jesienia.

#655 Share olaolschen

olaolschen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 17:15

Nawożenie kukurydzy

Do danielhaker aparaty nawozowe dostają w tyłek mocznik je cholernie źre i jeden zasyp mocznikiem wystarczy zeby wysiew nie był tak dokładny ale głownie chodzi o rdze, plony róznie III i IV klasa w tym i zeszlym roku suchej bylo od 10,5 do nawet 14,5 suchej z hektara ( poszczególne małe kawałki pola o równej klasie gleby ) na V klasie od 8 do 11 ton suchego towaru plon podany przy ostatnich korzystnych dwóch latach, kukurydza siana na ziarno na słabe suche gleby polecam odmiane D23 pioniera 2-gi rok sieje u mnie rewelka wychodzi późna w zbiorze ale plon i wilgotnosc super PS. łatwo sie suszy, na dobrą ziemie F58 późna i wmiare pewna a wczesna na dobrą glebe P 8000 i P 8400 wszystko pionier.

Ile płaciłeś za jednostkę z pioniera?. Pytam się bo do tej pory korzystałem z KWS i trochę mocno śpiewają sobie za nasiona.
pozdrawiam!

Edytowany przez olaolschen, 11 grudzień 2012 - 17:16.

#656 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 17:49

Nawożenie kukurydzy U nas cena: 530 zł za nasiona pioniera + mesurol 75zł. na 7ha

#657 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 00:25

Nawożenie kukurydzy poszukuje odmiany D23 pioniera bo u mnie juz nigdzie nie ma jak by ktoś wiedzial cos prosze o info na priv potrzebuje 10 paczek,

do Ola od 450 zl do 540 zl jakos tak cena wyglada za 80 tys ziaren

#658 Share rybka2485

rybka2485

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 17:26

Nawożenie kukurydzy hej chłopaki powiedzcie mi czy da radę wysiać siewnikiem z dozownikiem nawozu 400kg np. yaramila corn /ha. nigdy nie miałem z takim siewnikiem do czynienia, a chciałbym sobie zakupić co byście polecili... oczywiście QQ na ziarno.....
mój plan na wiosnę to posiać 300kg mocznika z 2tygodnie przed sianiem, potem kreda ok 1-2t/ha, uprawa no i siew.... i właśnie dlatego chciałbym się spytać czy da radę tak wysiać nawóz...czy nie za dużo będzie Yarej?? może jakiś inny pomyśł macie? pozdrawiam

#659 Share mrobak

mrobak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 11:07

Nawożenie kukurydzy Kreda jak najwcześniej
mocznik przed siewem lub pogłównie
400 kg to chyba trochę przydużo ze względu na zasolenie.
ja robiłem tak lubofos corn + sół potasowa (4:1) pod agregat
polidap+ saletrzak (4:3) w podsiewacz
Mocznik pogłównie.
Sporo paprania :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 12:33

Nawożenie kukurydzy Siał ktoś z was kukurydze w rozstawie 45cm zamiast 75?