Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5377 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 21:39

Nawożenie kukurydzy @ Paweł 311654 to że na wiosnę i taka dawka to się zgodze tylko po co na jesieni, przecież to jest gnojowica zmarnowana- składniki spłyną wraz z roztopami na inne pola i w głąb ziemi a na wiosne gnojowicę też należy zmieszać z wierzchnią warstwą gleby, czy stać Cie na marnowanie gnojowicy ? pozdrawiam jerzy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 09:53
  •  

#42 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 22:10

Nawożenie kukurydzy nie napisałem, że jest lepiej tylko że można. oczywiście że jest lepiej na wiosnę, ale niektórzy muszą wcześniej wywieść i z tego co słyszałem to można jesienią, czy zimą ale w większych ilościach i nie można jej podtopić

#43 Share bolton13

bolton13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła,maszyny rolnicze

Napisany 25 czerwiec 2009 - 06:54

Nawożenie kukurydzy @ Paweł 311654 juz nie mozna wozic gnojowicy zima ;]

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 25 czerwiec 2009 - 08:49

Nawożenie kukurydzy No chyba ze masz naprawde zyczliwych sasiadów i cie nie podkablowali :D Gnojowicy stosujemy 50-60 tys litrów na ha :)
Pozdrawiam:Wacek21
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 czerwiec 2009 - 17:24

Nawożenie kukurydzy was chyba pogielo . :/ !! 50 tys litrow???? rocznie mozna nawiezc 40m3/m2 czyli to wychodzi ok. 40tys L/Ha. Ja woze gnojowice przed siewem na zaorane jesienia pole, nie pozniej niz 24 godz po nawiezieniu latam po tym agregatem i pozniej siew. Z doswiadczenia wiem ze jak sie za duzo poleje to wysycha pozniej zboze, kukurydza nie az tak.
Mam beczek 17,000 Litrow m leje tak aby beczka starczyla na 1 Ha. Dodam ze plony sa zadowalajace. Kukurydzy w tamtym roku zebralismy ok 12t/ha w porywach. Srednio 10t/ha mokrej

#46 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 25 czerwiec 2009 - 17:40

Nawożenie kukurydzy ja tam daje najczesciej na wiosne w dawce oklolo 20 tys litrow na ha
a jesli jesienia daje sie na zaorane to na wiosne widac roznice w tych miejscach gdzie bylo zlane gnojowica poprostu zienia zachowuje sporo wiecej wilgoci niz tam gdzie jej nie dano

#47 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 18:05

Nawożenie kukurydzy

was chyba pogielo . :/ !! 50 tys litrow???? rocznie mozna nawiezc 40m3/m2 czyli to wychodzi ok. 40tys L/Ha. Ja woze gnojowice przed siewem na zaorane jesienia pole, nie pozniej niz 24 godz po nawiezieniu latam po tym agregatem i pozniej siew. Z doswiadczenia wiem ze jak sie za duzo poleje to wysycha pozniej zboze, kukurydza nie az tak.
Mam beczek 17,000 Litrow m leje tak aby beczka starczyla na 1 Ha. Dodam ze plony sa zadowalajace. Kukurydzy w tamtym roku zebralismy ok 12t/ha w porywach. Srednio 10t/ha mokrej

zboże może i wysycha, ale kukurydza jest taka że znosi wysokie dawki gnojowicy bez żadnej szkody, w tym roku aby zaoszczędzić na nawozach wylaliśmy dużo więcej niż w tamtym roku i wcale nie jest gorsza :D

#48 Share bolton13

bolton13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 21:33

Nawożenie kukurydzy zgadzam sie z pawlem,moj diler od sprzedazy kukurydzy powiedzial ze w regionie nie ma lepszej kukurydzy od mojej...;]niczego jej nie brakuje lub jest czegos za duzo.kiedys profesor od produkcji roslinnej powiedzial nam ze 50 tys litrwow wylewana w kwietniu lub marcu jest optymalna ;]

#49 Share juzio

juzio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 10:56

Nawożenie kukurydzy ja wylewam okolo 18-20tys l/Ha zawsze wiosna przed siewem. zima nie wylewam poniezaz wszystko spływa w dołki i na górkach nie ma nic mysle ze taka dawka jest wystarczajaca.

#50 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 11:14

Nawożenie kukurydzy teraz to można tylko od 1 marca do 30 listopada wylewać nie uwzględniłem tego w ostatnich postach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 08:24

Nawożenie kukurydzy Odświeżam temat. Zamierzam siać kukurydze na usługach nowym siewnikiem Konkskilde Variosem 4 i chciałbym się dowiedzieć,które nawozy lepiej pod agregat a które w dozownik??

#52 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 17:55

Nawożenie kukurydzy Najlepszy nawóz pod kukurydzę to fosforan amonu. Ze względu na łatwą przyswajalność fosforu w czasie chłodów. Najlepiej jest jak łatwo przyswajalnego azotu i fosforu jest tyle samo :(
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#53 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 06 kwiecień 2010 - 08:50

Nawożenie kukurydzy Ja w tym roku pod kuku będę dawał na ha,250kg Wapmagu(przed agregatem)100Kg soli potasowe,150 Polidapu,a w podsiewacz saletrę KAN.
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#54 Share bolton13

bolton13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 09:09

Nawożenie kukurydzy w tym roku kupilem nawoz lubofos corn,ktory zawiera potas i fosfor i 5% azotu ale nadrobie ten azot gnojowica;)

#55 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 27 wrzesień 2010 - 18:55

Nawożenie kukurydzy ja zamierzam dac taką dawke na hektar: 20 rozrzutników 3,5t, no i przed siew 350kg mocznika, 250kg fosforanu, 350kg soli potasowej, 150kg kizerytu (siarczan magnezu). No i dolistnie cos tam sie dorzuci, co wy na takie nawozenie??
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#56 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 20:25

Nawożenie kukurydzy wg mnie przesada ! Z szybkich obliczeń to sam nawóz przyjdzie około 1400 zł/ha + koszt wywiezienia obornika :) . także drogo :D

#57 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 28 wrzesień 2010 - 10:01

Nawożenie kukurydzy Ale właśnie chcem sie od was dowiedziec co i jak bo nigdy nie siałem a QQ wszystko przyjmie, doradz mi jak możesz , pole było gnojone w tym roku wiosną wmiare konkretnie, na jesien nie dam bo poplon rosnie(peluszka+gorczyca) i nie wiem jak z tym nawozeniem pod te QQ, najtaniej wychodzi kupic skladniki oddzielnie z tego co liczylem. Na wiosne obornik bym dał porządnie napewno.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#58 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 13:05

Nawożenie kukurydzy Porządnie gnoić ale to nie znaczy że od razu ponad 60t, 40 w zupełności wystarczy. Do tego ok. 300kg soli potasowej 60% i 150 kg fosforanu amonu NP 12:52 razem z siewem kukurydzy

#59 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 13:31

Nawożenie kukurydzy a czy przypadkiem nie lepiej zbadać glebę, a dopiero później chwalić się super dawkami nawożenia PK? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 13:53