Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5377 odpowiedzi na ten temat

#5201 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 20:59

Nawożenie kukurydzy

Po co obornik pod kuku na zimę kiedy wiosenne rozwiezienie obornika i potem stopniowe uwalnianie składników makro z niego idealnie sie pokrywa w czasie z potrzebami nawozowymi kukurydzy? Przez co w tym przypadku roślina najwięcej skorzysta z obornika

Wyjasnij magiku co się stanie z tym obornikiem wywiezionym zimą vs tego wiosną bo bardzo mnie rozbawiła twoja wypowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 06:27
  •  

#5202 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 21:09

Nawożenie kukurydzy

Problem polega na tym, że wapno dopiero najwcześniej mogę rozsiac ok 20 października jak ziemniaki zejdą z pola, obok było zboże i tutaj muszę dac obornik. Jak 20 grudnia mam rozrzucac obornik to już lepiej chyba na wiosnę orać, a na zime wapno pod agregat

Tak, może nie trzeba się tego tak usilnie trzymać, ale czym dłuższy czas między wapnowaniem a obornikiem tym lepiej. Do tego wapno najlepiej mieszać. Czyli daj te wapno jesienią, wymieszaj, a zaraz z wiosny obornik i orka. Zdarzało mi się tak robić, i jak ktoś tu napisał. Wcale nie była gorsza od tej sianej na orce zimowej. Praktycznie różnicy nie było widać.

#5203 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 21:41

Nawożenie kukurydzy Ok dzięki wielkie, tak chyba będzie najlepiej
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5204 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 21:08

Nawożenie kukurydzy

Planuję zasiać kukurydzę na nowej działce, z próbek wyszło niskie pH 4,2. Można jakoś doraźnie podnieść pH czy lepiej zasiać np. pszenżyto i dopiero w przyszłym roku po solidnej dawce wapna siać kukurydzę?

#5205 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 21:21

Nawożenie kukurydzy

a jak wyszła reszta składników? u mnie mimo ph w granicach 4-4,5 kukurydza rośnie bajecznie, mimo nie tak dużych dawek nawozów, ale nawożenie organiczne jest regularne

#5206 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 21:26

Nawożenie kukurydzy

Syp teraz wapno i wiosną siej kukurydzę jak Ci pasuje. Siejąc teraz pszenżyto, i stosując po nim wapno i tak nic się nie zmieni.

#5207 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 21:48

Nawożenie kukurydzy

Fosfor średnio, potas i magnez bardzo nisko. Na ściernisko poszło wapno ale tylko ze 3t (50% CaO) bo nie myślałem, ze jest aż tak źle i zasiany został poplon grch z facelią na ta ma iść obornik przed zimą.

#5208 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 599 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 12:04

Nawożenie kukurydzy

Wyjasnij magiku co się stanie z tym obornikiem wywiezionym zimą vs tego wiosną bo bardzo mnie rozbawiła twoja wypowiedź.

Z obornikiem kolego nic się nie stanie, kolega wyżej pytał co lepiej pierwsze wapno czy obornik dac no i zawsze lepiej najpierw wapno a dopiero po nim obornik- jakoś nie widzę nic zabawnego w moim poście a polecam czytać z większą uwagą a zimą masz zakaz wywozu więc najprostszym sposobem w tym przypadku jest rozwiezienie go wiosną

Edytowany przez 20CBR12, 20 wrzesień 2016 - 12:06.

#5209 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 12:37

Nawożenie kukurydzy

Z obornikiem kolego nic się nie stanie, kolega wyżej pytał co lepiej pierwsze wapno czy obornik dac no i zawsze lepiej najpierw wapno a dopiero po nim obornik- jakoś nie widzę nic zabawnego w moim poście a polecam czytać z większą uwagą a zimą masz zakaz wywozu więc najprostszym sposobem w tym przypadku jest rozwiezienie go wiosną

Uściślę, zakaz jest rozrzuczania, na kupkach możesz trzymać

#5210 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 18:25

Nawożenie kukurydzy Też nie do końca bo nie ma każdym terenie możesz trzymać dłużej niż 3 miesiące

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5211 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 28 październik 2016 - 15:21

Nawożenie kukurydzy Dzień dobry dziś zebrałem kukurydze na ziarno na 0,7 ha było 14,5 tony ziarna o wilgotności 28% i moje pytanie czy to możliwe ?? Bo sam się zastanawiam a może też macie taki plon ?

#5212 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 28 październik 2016 - 22:49

Nawożenie kukurydzy

raczej albo źle zwarzone, albo była bardziej mokra, albo pole jest większe niż się tobie wydaje(osobiście sam kiedyś tak miałem, zawsze mi nie starczało tam zboża, po kilku latach okazało się że zamiast 1,1ha mam 1,3....), ogólnie 20 ton to taka granica zaporowa dla polskich klimatów i bez podlewania, ale 17-18 ton się zdarzało...

#5213 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 29 październik 2016 - 18:44

Nawożenie kukurydzy

raczej albo źle zwarzone, albo była bardziej mokra, albo pole jest większe niż się tobie wydaje(osobiście sam kiedyś tak miałem, zawsze mi nie starczało tam zboża, po kilku latach okazało się że zamiast 1,1ha mam 1,3....), ogólnie 20 ton to taka granica zaporowa dla polskich klimatów i bez podlewania, ale 17-18 ton się zdarzało...

Nie ma mowy o pomyłce waga Nowa z atestem a pole wymiezyłem z GPS tak dla pewności

#5214 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 29 październik 2016 - 20:56

Nawożenie kukurydzy

To jaka odmiana i nawożenie?

#5215 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 29 październik 2016 - 23:30

Nawożenie kukurydzy

Nie ma mowy o pomyłce waga Nowa z atestem a pole wymiezyłem z GPS tak dla pewności

To się zdecyduj czy się chwalisz czy żalisz. Bo raz pytasz czy to jest możliwe, a raz że nie ma mowy o pomyłce? Więc co sugerowałeś za pierwszym razem, że być może niewidzialne krasnoludki doduszały wagę i dla pewności wolałeś zapytać czy takie plony są możliwe?

#5216 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 30 październik 2016 - 04:50

Nawożenie kukurydzy Ja się ani nie chwalę ani nie żale poprastu chciałem wiedzieć czy to norma taki plon w tym roku czy odosobniony przypadek a Kolega się denerwuje

#5217 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 30 październik 2016 - 06:54

Nawożenie kukurydzy

a ja to nawet 25 ton nakosi łem z odmiany LG 30229 a inne to dały mniejszy plon

Edytowany przez icek1, 30 październik 2016 - 06:55.

#5218 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 30 październik 2016 - 07:38

Nawożenie kukurydzy Zastanawiam sie nad ta wydajnością. Kolego podaj jaka to odmiana oraz cała technologie uprawy, bądź kumpel bo po co mamy sie męczyć w susze z plonami po 6-10 czy tak 12-16 ton jak możemy mieć prawie 21!!!! Z hektara

#5219 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 30 październik 2016 - 08:51

Nawożenie kukurydzy

u mojego sąsiada to nawet po gradobiciu 15 t sypie:) więc i tu to samo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5220 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 30 październik 2016 - 09:05

Nawożenie kukurydzy

Ja się ani nie chwalę ani nie żale poprastu chciałem wiedzieć czy to norma taki plon w tym roku czy odosobniony przypadek a Kolega się denerwuje

Norma to nie jest. W tym roku są rejony gdzie sypie 14 - 15 ton mokrej tak normalnie ale są i rejony gdzie sypie tylko 10t.

Ja skosiłem jednej odmiany ponad 18t/ha przy wilgotności 28% a wydajność chwilowa pokazywała nawet 23t/ha. Jednak to było na działce demonstracyjnej 12 rządków.

Więc żeby uzyskać taki wynik z całego jakiegoś obszaru np. 10 czy 20 ha nie możliwe, placami jak najbardziej.