Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5377 odpowiedzi na ten temat

#501 Share lukasZ2008

lukasZ2008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Dziewczynki

Napisany 27 czerwiec 2012 - 13:55

Nawożenie kukurydzy Hej.Mam problem z kukurydza,a właściwie z tym ze nie rośnie.Zasiana jest na 4-5 klasie.Wilgoc jest bo ostatnio sporo popadalo.Od chwastów była spryskana Guardianem w dawce 3l na ha.Jest jej 60 arów.Przedplonem był żyto na kiszonke a wcześniej kukurydza na jednej połówce pod która był dany obornik a na drugiej koniczyna.Treaz wiosną było dane na ten kawałek ok 20 t obornika,10 tys litrów gnojówki do tego 100 kg mocznika 100 kg soli potasowej i 100 kg fosforanu.Ph jest dobre bo niedawno pole było wapnowane.Zasilona była już siarczanem magnezu z mikrokomplexem tytanitem i mocznikiem,potem maximusem i rosassolem.Nie widać żadnej poprawy,kuku nie rośnie jest blada i są czerwone przebarwienia.Prosze o jakąś pomoc bo wstyd zeby u mnie taka rosla a zawsze miałem zajeb....kukurydze.Sory że tyle sie upisałem ale chciałem jakoś przedstawic sytuacje:)Zapomnialem dodać że pole przed uprawą agregatem było spryskane rosahumesem w dawce 2 kg.

Edytowany przez lukasZ2008, 27 czerwiec 2012 - 14:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 02:44
  •  

#502 Share marb80

marb80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 17:58

Nawożenie kukurydzy Co za odmiana tej kukurydzy, kwalifikat?

#503 Share lukasZ2008

lukasZ2008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 18:13

Nawożenie kukurydzy Delphine,oryginal:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share lukasZ2008

lukasZ2008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 10:47

Nawożenie kukurydzy Widać brak tu fachowców,tu jajwyżej można sie spytać jakie buty sobie kupić:)

#505 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 28 czerwiec 2012 - 11:37

Nawożenie kukurydzy Miałem podobne objawy - poleciałem dolistnie OSD Potas , OSD Fosfor Ekolist KU i 25 kg mocznika/ha. Osd po 3 kg/ha ekolistu 2 litry. Teraz kuku ma ponad 1,5 m wysokości.

#506 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 12:02

Nawożenie kukurydzy

Hej.Mam problem z kukurydza,a właściwie z tym ze nie rośnie.Zasiana jest na 4-5 klasie.Wilgoc jest bo ostatnio sporo popadalo.Od chwastów była spryskana Guardianem w dawce 3l na ha.Jest jej 60 arów.Przedplonem był żyto na kiszonke a wcześniej kukurydza na jednej połówce pod która był dany obornik a na drugiej koniczyna.Treaz wiosną było dane na ten kawałek ok 20 t obornika,10 tys litrów gnojówki do tego 100 kg mocznika 100 kg soli potasowej i 100 kg fosforanu.Ph jest dobre bo niedawno pole było wapnowane.Zasilona była już siarczanem magnezu z mikrokomplexem tytanitem i mocznikiem,potem maximusem i rosassolem.Nie widać żadnej poprawy,kuku nie rośnie jest blada i są czerwone przebarwienia.Prosze o jakąś pomoc bo wstyd zeby u mnie taka rosla a zawsze miałem zajeb....kukurydze.Sory że tyle sie upisałem ale chciałem jakoś przedstawic sytuacje:)Zapomnialem dodać że pole przed uprawą agregatem było spryskane rosahumesem w dawce 2 kg.

po pierwsze to że było wapno nie oznacza że jest odpowiednie ph (już)
po drugie przebarwienia mogą świadczyć głównie o niedoborze fosforu które może być spowodowane przez kilka rzeczy przedewszytskim fosfor praktycznie jest nie pobierany przez kukurydze poniżej 15 st C, po drugie niskie ph ogranicza pobieranie wszytskich pierwiastków a szczególnie w kukurydzy fosforu i potasu
po trzecie to że padało nie oznacza że wilgoci jest dosyć tym bardziej że było żyto na kiszonkę !
po czwarte najlepiej wstawić zdjęcie
w takiej sytuacji trzeba pryskać odzywką NP 12 52 3-4 razy co 5-7 dni do tego koniecznie cynk np. adob Zn i to tyle w temacie
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#507 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 13:30

Nawożenie kukurydzy W moich okolicach widziałem dużo pół właśnie z czerwono przebarwionymi roślinami i zahamowanym wzrostem ale według mnie skutkiem był przymrozek a później oprysk herbicydowy na taką osłabioną roślinę co za skutkowało właśnie takimi objawami. U mnie czekaliśmy z zabiegiem, a później deszcz nam nie pozwolił przez co pryskane było dużo później niż większość w okolicy i takich przebarwień nie ma.

#508 Share lukasZ2008

lukasZ2008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 14:26

Nawożenie kukurydzy Kupiłem dziś Crystalion żólty do tego mikrowit cynkowy z intermagu i bormax,Na wieczór będzie pryskana:)

Edytowany przez milanreal1, 29 czerwiec 2012 - 22:57.

#509 Share sobuciak

sobuciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 21:54

Nawożenie kukurydzy

Widać brak tu fachowców,tu jajwyżej można sie spytać jakie buty sobie kupić :)

Kolega chyba myśli że to pogotowie kukurydziane dla jego 60arów, może lepiej by poczytał forum, troche fachowej literatóry, dobrał odmianę, i środki ochrony roślin a przedewszystkim zrobił analizę gleby, bo tak to ci żaden fachowiec a ni nawet wróżka nie wywróży co ty tam podrodze spier... ze ci nie ROŚNIE. A jak chce uzyskać fachową poradę to przedewszystkim tego fachowstwa trzeba zacząć u siebie szukać. Tak to żeczywiście te buty ci się przydadzą na cowieczorną pielgrzymkę żałobną na spieprzoną uprawę
Podsumowójąc jak spiepszyłeś to żeczywiście jeszcze dolistnie możesz się ratować, a czym to już patrze sobie wywróżyłeś, pozdrawiam.

#510 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 03 lipiec 2012 - 06:35

Nawożenie kukurydzy @sobuciak za ten post daje gwiazdkę :P :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share lukasZ2008

lukasZ2008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 14:14

Nawożenie kukurydzy

Kolega chyba myśli że to pogotowie kukurydziane dla jego 60arów, może lepiej by poczytał forum, troche fachowej literatóry, dobrał odmianę, i środki ochrony roślin a przedewszystkim zrobił analizę gleby, bo tak to ci żaden fachowiec a ni nawet wróżka nie wywróży co ty tam podrodze spier... ze ci nie ROŚNIE. A jak chce uzyskać fachową poradę to przedewszystkim tego fachowstwa trzeba zacząć u siebie szukać. Tak to żeczywiście te buty ci się przydadzą na cowieczorną pielgrzymkę żałobną na spieprzoną uprawę
Podsumowójąc jak spiepszyłeś to żeczywiście jeszcze dolistnie możesz się ratować, a czym to już patrze sobie wywróżyłeś, pozdrawiam.

Nie podnieciłeś sie panie mądry?

Edytowany przez lukasZ2008, 03 lipiec 2012 - 14:15.

#512 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 16:48

Nawożenie kukurydzy

najpierw to Ty drogi kolego popraw swoje błędy ortograficzne bo aż oczy bolą a nie jedziesz po nim jak po łysej kobyle. a po drugie nie każdy jest alfą i omegą miał problem to zapytał, fakt że wyjechał z głupim tekstem ale to już jego sprawa. Na dobrą sprawę w niczym mu nie pomogłeś, prowokujesz tylko do zbędnej dyskusji i zapychania forum tego typu postami. to mnie na tym forum dobija
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#513 Share lukasZ2008

lukasZ2008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 18:13

Nawożenie kukurydzy Dzięki atomik.Może i nie potrzebnie wyskoczyłem z tym postem o butach,ale chciałem coś ruszyć mądrzejszych odemnie żeby coś pomogli.Niektórzy doradzili za co im serdecznie dziękuje.A niektórzy tylko umią kogoś wyśmiać jak coś komuś nie wyjdzie.A wracając do tych moich ''60arów' kukurydzy po ostatnim oprysku bardzo się poprawiła,znikły fioletowe przebarwienia,nabiera koloru i ładnie rośnie.Ale to chyba też wysoka temperatura pomogła.A i kolego sobuciak udaje się na cowieczorną pielgrzymkę na ''spieprzoną'' przezemnie uprawe:)

Edytowany przez milanreal1, 04 lipiec 2012 - 22:51.
cytowanie poprzedniego posta

#514 Share sobuciak

sobuciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 19:24

Nawożenie kukurydzy No tak pewnie nie zaczaiłem żartów kolegi lukasa, pyta i chce zeby od ręki mu odpowiedziano. Pewnie nawet nie przeczytał co koledzy wyzej mieli do przekazania, bo jak by to zrobił to bez wątpienia zauwazyłby ze zagląda tu kilku ludzi z duzą wiedzą którą chcą się podzielić z mniej doświadczonymi kolegami i robią to bezinteresownie, i tu piję do Pana Panie ,,zielona strzałka,,
Może teraz znajdziecie jakieś błędy Panowie poloniści, jakby to było istotą rzeczy na tym forum, paranoja, reasumując moim zdaniem jest tu kilku fachowców, dla których szacun i wszystko w tym temacie

#515 Share lukasZ2008

lukasZ2008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 13:12

Nawożenie kukurydzy weź człowieku wrzuć na luz bo sam prowokujesz do kłótni,a nikt się nie chce z tobą kłócić bo są ciekawsze i przyjemniejsze rzeczy do roboty

#516 Share caniek

caniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,fotografia,inseminacja bydła,korekcja racic

Napisany 06 sierpień 2012 - 10:47

Nawożenie kukurydzy Mam pytanko czy próbował ktoś z was uprawiać pole bez orki,tzn dać obornik i robić talerzówką
MF 1014;U-4514;C-360;T-25

#517 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2012 - 19:53

Nawożenie kukurydzy Ostatnio rozkminiłem że kij z tego ile mamy pola, czy damy bardzo dużo nawozów czy troche mniej, najważniejsza jest sprzedaż, co z tego że masz 500ha , dasz bardzo dużo nawozów , tak żeby było na bogato, jeśli źle zakontraktujesz kuku i stracisz na tym mln, trzeba ciągle obserwowac rynek, czasami lepiej posłuchac co dzieje sie na świecie, gdzie są jakies susze a gdzie powodzie, co sądzą ekonomiści, po ile bedzie kuku w żniwa, jaki procent rolników ją sprzeda, wtedy się wie, czy kontraktowac czy poczekac na cene dnia, a może przetrzymac do wiosny i zarobic na nową Bete ?

#518 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 22:59

Nawożenie kukurydzy Głębokie..., ale tacy po 500 ha i wyżej sami negocjują ceny, i to nimi się interesują firmy przetwórcze...więc nie wrzucaj wszystkich do jednego worka... A analitycy i ekonomiści to sztuka dla sztuki... wyluzuj;)

#519 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 wrzesień 2012 - 14:54

Nawożenie kukurydzy .

Edytowany przez peres100, 20 grudzień 2012 - 00:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 wrzesień 2012 - 20:04

Nawożenie kukurydzy Na obu stanowiskach możesz siać, w sprzyjających latach kukurydza na VI klasie urośnie, więc jesteś w komfortowej sytuacji. Obornik najlepiej jesienią dać, jeżeli będzie po życie to możesz dać wiosną, bo siać kukurydze po życie zawsze siew jest opóźniony, a gleba przesuszona, chociaż na takiej glebie woda nie przelatuje jak przez sitko, jak to występuje u mnie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)