Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5377 odpowiedzi na ten temat

#5161 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 10:31

Nawożenie kukurydzy

byłem dziś oglądać kukurydze po gradobiciu to nie wygląda to za ciekawie ale kolby już ważą po 250-300g więc może nie będzie gorzej niż rok temu. Może te niedobory są widoczne bo w kolbę dużo idzie ale rok temu było więcej słońca i było cieplej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 17:17
  •  

#5162 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3181 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 11:13

Nawożenie kukurydzy Patrząc na zdjęcia z innego tematu to faktycznie niezbyt duże te kolby w porównaniu do poprzedniego roku. Moje z Rosomaka i Susann ważyły 320 gram, ale w ziarniaku może 30% skrobii, reszta to mleko. Położyłem na parapet to strasznie się zeszchły i zapadły ziarniaki. Mogły nabrać sporo skrobii. Pioneera siałeś? Codigreen i Suanito takie sobie, ale na VI klasie siane a zobaczę jeszcze co ma Legion i Opoka.

#5163 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 06:33

Nawożenie kukurydzy U mnie sąsiad ma na gnojowicy plus obornik to ma kukurydzę od 0.5 - 1.5 metra na III i IV klasie u mnie obornik plus nawożenie mineralne i kuku od 3 - 3.5 metra choć wydaje mi się że pewnie sasiad przenawozil pola w tym roku gnojowica bo przy tej ilosci co on sial to ph min jeden w dół może to jest powodem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5164 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 08:00

Nawożenie kukurydzy

bez fosoforu to może tej gnojowicy lać 2x tyle a i tak nic nie wyrośnie... pewny nie jestem ale chyba tego pierwiastka jest mało w oborniku i gnojowicy

#5165 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 31 sierpień 2016 - 08:14

Nawożenie kukurydzy Panowie co sądzicie aby bo zcięciu kuku posiać rzepak a w okolicach 1 maja tak jak zawsze sieje kuku zaorać i zasiać kuku. Dało by to sporo masy i płodozmian
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#5166 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 08:47

Nawożenie kukurydzy Raczej będą to malutkie roślinki, plodozmian z tego napewno będzie ale zielonej masy mało, jak już chcesz krzyżowe to nie lepiej gorczyce da zdecydowanie więcej masy a możesz spokojnie już na zimę orac

#5167 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 08:56

Nawożenie kukurydzy No ale gorczyca też może duża nie urosnąć bo już późno a patrząc po zdjęciach to na 1maja rzepak już kwitnie to mały on nie jest
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#5168 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 10:30

Nawożenie kukurydzy Tak masz racje ale 1 maja kwitnie ten co byl w sierpniu zasiany a jeśli zasiejesz go w połowie września albo później to on do zimy nie zdazy się rozwinąć prawidłowo i jeśli jakimś cudem nie wymarznie zimą to wiosną roslinybedziesz miec niskie i słabe

#5169 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 11:02

Nawożenie kukurydzy Jak bym kuku skosił w sobotę to po niedzieli chciałbym siać

#5170 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 11:55

Nawożenie kukurydzy Kolejne pytanie jakie się rodzi to jaką obsadę chcesz zasiać tego rzepaku zbyt gęsto spowoduje Ci że rośliny mocno przesusza glebe pod kuku i się nie pokrzewia a myślę że optymalna obsada dla rzepaku też tu nie zda egzaminu ze względu na szkodniki i choroby bo raczej trudnopoplon chronić chemicznie z pynktu widzenia ekonomicznego
Myślałeś może omieszance jakiejś ja zawsze siałem rzepak z lubinenem żółtym i ten piplon mi się sprawdza, orka jak tylko późno się da a wiosną obornik z solą potasowa i przykrywam to talerzowka i jest git
W tym roku łubin mi się nie udał wszystko było koszone talerzowka wiec nie miałem swoich nasion i a kupić łubin na poplon jak dla mnie za drogi interes wiec rośnie rzepak z facelia ale pod kukurydzę to pierwszy raz u mnie wiec nie wiem jak to wyjdzie

Edytowany przez 20CBR12, 31 sierpień 2016 - 12:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5171 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 12:16

Nawożenie kukurydzy Łubin mam zasiany tu gdzie będą jare zboża i narazie ładnie wygląda. Bo teraz zasiać to też różnie bywa bo poleci przymrozek i koniec rośnięcia

#5172 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 31 sierpień 2016 - 21:04

Nawożenie kukurydzy

Panowie co sądzicie aby bo zcięciu kuku posiać rzepak a w okolicach 1 maja tak jak zawsze sieje kuku zaorać i zasiać kuku. Dało by to sporo masy i płodozmian

Wg mnie pomysł kiepski raps wyciągnie z ziemi sporo składników a nie pozostawi zbyt wiele ponadto przesuszy i to bardzo mocno glebę

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#5173 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 22:47

Nawożenie kukurydzy

a wydawało mi się że rzepak jako roślina gdy zostanie na polu wniesie sporo wartości.

#5174 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2852 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 23:10

Nawożenie kukurydzy

Ani sporo ani nic nie wyciągnie. No sołtys trochę sie zagalopowałeś :P . Słyszałeś coś takiego - ,,nic w naturze nie ginie,, co rzepak wyciągnie to i odda w procesie mineralizacji, troszeczkę tylko będzie przeznaczone na proces humifikacji ale ja to bym wolał żeby było na odwrót nawet jakbym miał stracić te pierwiastki, jednak jest inaczej, a po za tym tak mały nic nowego szczególnego nie dołoży. Bo jakiś duży mógł by wyciągnąć z głębszych warstw gleby to co zboża by nie sięgnęły, ale mały nie da rady. A jak da to my się i tak nie dowiemy.

Simson tak ci szczerze powiem że już rozmyślałem parę razy na temat pola po kukurydzy kiszonkowej i chyba najsensowniej będzie zasiać na nim zboże ozime. Poplon - małe powodzenie, albo zostawiać gołą ziemię do wiosny ale w naszych warunkach to tylko pogarsza i tak kiepską sytuację.

#5175 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 23:23

Nawożenie kukurydzy

W tym roku taka pogoda była że sąsiedzi kuku po życie maja lepsze niż te siane normalnie bo susze przetrwały a potem po deszczyku dostały mocnego kopa bo bła wilgoć i ciepło

#5176 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2852 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 23:27

Nawożenie kukurydzy

Tak u nas w okolicy w tym roku tak to wygląda z terminem siewu kukurydzy, ale ja mówię o zbożu w plonie głównym nie na zielonkę. Bo taki rok jak ten to się trafił jeden że kukurydza później siana jest lepsza od tych wcześniejszych gdyż ta późniejsza ,,przeczekała suszę,, susza naszła w momencie jej nie szkodzącym.

#5177 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 23:34

Nawożenie kukurydzy

być może po kukurydzy zasieje jęczmień a kukurydzę po jęczmieniu ale obecnie rośnie łubin jako poplon

#5178 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 08 wrzesień 2016 - 10:27

Nawożenie kukurydzy Sprawdziłem kolby na 4 działkach i tak Grosso waga pełnej kolby 339g ziarno 257g pusta kolba 82g druga działka ta sama odmiana 324g 246g 77g Touran 321g 239g 78g LG STRAWNY PIEGUS 329h 257g 71g

#5179 Share darkoe

darkoe

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 20:18

Nawożenie kukurydzy Witam
Sieje kukurydze na kiszonkę. Mam takie pytanie odnośnie wapnowania pod qq. Kiedy najlepej? Na wiosne czy na jesień? Dodam że pod 70% powierzchni sieje przedplon z żyta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5180 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 21:02

Nawożenie kukurydzy Ja bym dal teraz. A co do żyta to kiedy kosisz? Nie wysusza gleby? Ile bel z ha?