Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5377 odpowiedzi na ten temat

#5041 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 06:49

Nawożenie kukurydzy

trocha optymizma za rok będzie troszeczkę lepiej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 05:53
  •  

#5042 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 03 lipiec 2016 - 06:57

Nawożenie kukurydzy Lepiej było 2 lata temu bo ciągnik na 1 nie mógł przerobić sieczkarni
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#5043 Share Anetka1

Anetka1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 08:56

Nawożenie kukurydzy

u mas ubiegłu rok susza ala kukyrydza była piekna

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5044 Share speeeder

speeeder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 09:13

Nawożenie kukurydzy

popada deszcz i będzie może nawet rok ubodzaju a propo to jest rolnictwo i trza zainwestować w deszczownie to plon kukurydzy będzie jakies 20 ton na sucho

O czym ty gadasz? jakie deszczownie?

U nas w kraju już jest susza hydrologiczna nie ma już skąd wody brać, wodociągi obniżają ciśnienie w rurach a nieraz w ogóle odcinają wodę.

Przecież u nas jest już gorzej niż w Egipcie. W mediach ciągle słyszę ze szykuje się nam "piękna" pogoda dla urlopowiczów i chyba sami nie wierzą w to co mówią i przeczuwają jaka piękna katastrofa nas czeka.... Obym był złym prorokiem, ale to już nawet nie jest proroctwo, tylko nieuchronna prawda i katastrofa.

Edytowany przez speeeder, 03 lipiec 2016 - 09:14.

#5045 Share Anetka1

Anetka1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 09:18

Nawożenie kukurydzy

Jak troszeczkę mniej irośnie to nie będzie kleski głodu bo i tak jest nadprodukcja żywności /nic się nie stało/

#5046 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 09:23

Nawożenie kukurydzy

u mnie w ubiegłym roku się też zwijała ale jak popadał deszcz to się rozwinęła i dalej rosła jak by nigdy nic nie było suszy taka to wdzięczna roślina

#5047 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 10:31

Nawożenie kukurydzy

jak wiecha wychodzi to chyba jeszcze będzie rosnąć? kurde na pierwszych roślinach już się pojawia ale to z brzegu może mniej nawozu doleciało ? u nas wilgoci nie brakuje pł-zach wlkp. kuku ma średnio jakieś 2m nie mierzyłem ale mnie już nie widać a mam 193cm

#5048 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 10:38

Nawożenie kukurydzy

WIN_20160702_141330.JPG

nie pada od marca, w połowie czerwca spadło 40l po czym już wszystko wyparowała. Co doradzić dla sąsiada? Czym ją dokarmić?

WIN_20160702_140726.JPG

zdjęcia robione wczoraj 14.00 przy temperaturze 35C i wilgotności <10%.

#5049 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 10:39

Nawożenie kukurydzy

No i nie jest tak zle jak ty pisza kukurydza rosnie z dnia a dzień pnie się do góry

#5050 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 10:39

Nawożenie kukurydzy

dzis troche popaduje,moze nie bedzie zle, na fragmencie pola gdzie jest zolty piasek subito pomomo ze pozwijane to nadal zielone, ulan i witras bocznie liscie przyschniete, ale po deszczu powinna ruszyc, w miejscu gdzie nizszy grunt roznicy pomiedzy tymi odmianami za bardzo nie widac, wiechy tez nie widac,, w najwyzszych miejscach do 2.5 m. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5051 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 10:50

Nawożenie kukurydzy

attachicon.gifWIN_20160702_141330.JPG

nie pada od marca, w połowie czerwca spadło 40l po czym już wszystko wyparowała. Co doradzić dla sąsiada? Czym ją dokarmić?

attachicon.gifWIN_20160702_140726.JPG

zdjęcia robione wczoraj 14.00 przy temperaturze 35C i wilgotności <10%.

tylko taniec deszczu pomoże tej kukurydzy....

a tak na serio to ale masakra ;/ współczuję. Ale czemu taka różnica między tymi kuku? skoro sąsiad to chyba podobne opady były? agrotechnika? nawożenie inne?

#5052 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 10:56

Nawożenie kukurydzy

przecie pisze że ta pierwsza to zdjecie z połowy czerwca a potem deszcz i obecnie taka wielka wdzięczna roslina na dzszcz

#5053 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 11:48

Nawożenie kukurydzy Jak zaczyna wiechowac do ile jeszcze może urosnąć? Ma ok 2 m i deszcze padają co kilka dni .łódzkie

#5054 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 12:00

Nawożenie kukurydzy

jak deszcze padaja to 1 metr się wudluży i będzie ponaf 3 m

#5055 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 12:14

Nawożenie kukurydzy

tylko taniec deszczu pomoże tej kukurydzy....

a tak na serio to ale masakra ;/ współczuję. Ale czemu taka różnica między tymi kuku? skoro sąsiad to chyba podobne opady były? agrotechnika? nawożenie inne?

zdjęcia robione wczoraj, ja mam pier**l*** w uprawie ziemia a najbardziej kukurydzy i na 4 klasie rośnie jak rośnie. Jesienią głęboszowałem na 65cm, dałem 20t siana polałem 70m3 gnojowicy i zaorałem, na wiosnę brona, 20m3 gnojowicy 100kg soli potasowej, 130 polidapu i 100kg rms 28%. Sąsiad też daje obornik i nawozy sztuczne ale 60tką tak nie uprawi i ma co ma a raczej nie ma. Kiedyś każdy jak zasiał to urosło lecz czasy się zmieniają

#5056 Share kierowiec

kierowiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 13:26

Nawożenie kukurydzy

Odmiany Witras,reduta,bosman oraz z zachodnich pioneer oraz subito z przeznaczeniem na kiszonkę. Siew 18 kwiecień. Widać różnicę pomiędzy odmianami na korzyść zachodnich, na jesieni gruber, na wiosnę obornik 40 ton/ha, 125 kg polifoski 8 w podsiewacz oraz 125 kg polifoski8 i 200 kg saletrzaku rozrzucone po polu, 500 kg wapna granulowanego (składu nie pamiętam) kukurydza w monokulturze, klasa ziemi 3/4. odżywianie dwukrotne odżywką potasową oraz mocznikiem, ogólnie słaby start na polskich odmianach teraz już się wyrównują, kukurydza ciemna zielona jedna z ładniejszych od wielu lat północne Mazowsze. (uprawiane c360) ;)

#5057 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 13:34

Nawożenie kukurydzy

no i C360 możno uprawiac ziemie  bo posiadacze drogich ciagników na kredyt chętnie by się pozbyli konkurencji by zawłaszczyć ziemię na ktoej pracują te ciagniki

#5058 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 13:38

Nawożenie kukurydzy

nie zauwazylem zeby od narzedzi zalezalo to jak rosnie, u mnie uprawa bez zadnych nowoczesnych maszyn , plug ug, stare brony i stare ursusy, rosnie lepiej jak u tych co uprawiaja drogim markowym sprzetem, bardziej to kwestia nawozenia i odmiany, redute mialm na prube w tamtym roku, wysiane ok 2-3 kg, bardzo slaba, cos na poziomie glejta, bosman tez nie imponuje, stara odmiana,  subito niby odpowiednik ulana, ale chyba fao inne, bo u subito zaczyna pokazywac sie wiecha, a u ulana puki co same liscie, ktos tu pytal ile kukurydza urosnie od momentu jak zaczyna puszczac wieche, kwestia tego czy ta wiecha jest juz widoczna czy jest zawinieta w lisciach, jak jest owinieta lisciem i jest wilgoc to smialo metr, przy odmianach pozniejszych jest szansa na bardzo wyskie rosliny, przy wczesnych w mojej okolicy nie ma rewelacji, wecha widoczna na calosci pola, rosliny 2 do 2.5 m

#5059 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 13:43

Nawożenie kukurydzy

Ursus unia  to sa markowe sprzęty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5060 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 13:47

Nawożenie kukurydzy

wcale nie twierdze ze nie sa to markowe sprzety, dlatego napisalem w poprzednim poscie cytuje, "drogie markowe sprzety" czego nie mozna powiedziec o plugu UG z lat 90, lub ursusach starszych ode mnie.