Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5377 odpowiedzi na ten temat

#4821 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 19:32

Nawożenie kukurydzy Ktoś pisał, że dokarmianie dolistne przynosi efekt tylko przy 3 krotnym stosowaniu. Jeden zabieg niewiele zmienia, no może poza samopoczuciem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 06:55
  •  

#4822 Share Anetka1

Anetka1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 19:50

Nawożenie kukurydzy

a wiesz ile to kosztuje 3 krotny oprysk /puści nas z torbami/

#4823 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 19:57

Nawożenie kukurydzy

Panowie, w październiku pryskałem pszenżyto glean'em(chlorosulfuron) i na koniec kwietnia zasiałem kukurydzę bo wszystko wymarzło(nawet źdźbła nie było), widać że oprysk musi jeszcze działać, liście trochę fioletowe, obok zasiałem kukurydzę po łące i tam wysokość jest większa o jakieś 10 cm, obecnie na pszenżycie ma około 5-6 liści, teraz pytanie czym to ratować i w jakich dawkach?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4824 Share Anetka1

Anetka1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 20:36

Nawożenie kukurydzy

jak fioletowe to tylko oprysk fosforem

#4825 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 20:59

Nawożenie kukurydzy Fioletowa barwa to nie tylko niedobór fosforu, ale i efekt fitotoksyczności. Było o tym w tpr.
Wiadomo, że dolistne odżywianie nie jest tanie. Może lepiej pomyśleć nad dobrym npk przedsiewnie, bądź w podsiewaczu z fosforanem.

#4826 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 05 czerwiec 2016 - 21:32

Nawożenie kukurydzy

ja kiedyś na jesieni pryskałem pszenżyto gleanem i 30cm pryskało na ziemię gdzie na wiosnę zaorałem i zasiałem kuku to rządek co padł w tym pasie w fazie 4 liścia zakończył swój żywot

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#4827 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 22:04

Nawożenie kukurydzy

Podobno ten oprysk czym niższe ph tym szybciej ulatnia się z gleby, tak samo jak bezśniegowa i mroźna zima to przyśpiesza, a że te wszystkie warunki były spełnione na moim polu to zapewne dlatego tylko trochę ją przybiło

#4828 Share piorek34

piorek34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 10:54

Nawożenie kukurydzy witam. mam problem kukurydza była siana 25 kwietnia. ładnie powschodzila na poczatku ładnie rosła. chłody ją zatrzymały i tak stoi 5 liści. dostała odżywke ale niestety w nocy była ulewa. w tamtym tygodniu dostała mocznik dolistnie ale to nic nie pomaga. ma ma fioletowe liście i jest strasznie jasna. dessczu jej napewno nie brakuje bo cały maj ładnie padało. co mam robic pomóżcie

#4829 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 11:02

Nawożenie kukurydzy

przeczytać 2 posty wyżej i kupic to co trzeba a nie pakowac kase w kukuryde "w ciemno" a w ogóle to zacząć od wapnowania i polidapu tak na przyszłość

Edytowany przez lukbold, 06 czerwiec 2016 - 11:07.

#4830 Share Terry24

Terry24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 11:08

Nawożenie kukurydzy

witam. mam problem kukurydza była siana 25 kwietnia. ładnie powschodzila na poczatku ładnie rosła. chłody ją zatrzymały i tak stoi 5 liści. dostała odżywke ale niestety w nocy była ulewa. w tamtym tygodniu dostała mocznik dolistnie ale to nic nie pomaga. ma ma fioletowe liście i jest strasznie jasna. dessczu jej napewno nie brakuje bo cały maj ładnie padało. co mam robic pomóżcie

Być moze niskie ph a w związku z tym ma zablokowany dostep do fosforu lub gleba zimna (zlewna),a ze jasna obstawiałbym na brak magnezu,siarki cynku i azotu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4831 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 06 czerwiec 2016 - 11:31

Nawożenie kukurydzy

To i ja wtrące swoje kilka groszy. W zeszłym roku miałem kukurydzę po jęczmieniu jarym pryskanym pumą i chwastoksem. Jak zaczęła robić się fioletowa poszedł kristalon pomarańczowy i reszta pakietu odżywek. Zmieniła się w ciągu dwóch dni, później powtórka po dwóch tygodniach i szła ostro, aż ją susza załatwiła. Teraz mam po pszenicy ozimej pryskanej lancetem i to co na niej wychodzi to chyba działanie lancetu bo jest fioletowa, nierówna mimo że odżywki już dostała, a nawożenie sporo wyższe niż w tamtym roku. W tym tygodniu znów pojadę z odżywkami tylko czekam na więcej liści. Dodam, że po rozlaniu rsm-u trochę ma poparzone liście, ale w pszenicy miałem podobnie i przeszło. Poczekamy, zobaczymy. Narazie znów sucho zaczyna się robić.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#4832 Share piorek34

piorek34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 11:58

Nawożenie kukurydzy czyli polecacie kristolan pomarańczowy? pomoże jej ruszyć?

#4833 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 06 czerwiec 2016 - 12:02

Nawożenie kukurydzy Są tylko 2 rozwiązania albo dasz odżywki i ją uratujesz albo zdechnie

#4834 Share PanStanislaw

PanStanislaw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 12:55

Nawożenie kukurydzy

Daj Kristalon żółty a nie pomarańczowy lub Folicare 12-46-8. A najlepiej to zastosuj ze 4kg/ha Krista MAP. 

#4835 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 13:16

Nawożenie kukurydzy Z moją też zaczynają się problemy. W piątek opryskałem maistrem. Dzisiaj widzę, że kukurydza mocno pojaśniała i ma jasne paski na liściach. Nie wiem czy to po oprysku czy na prawdę już niedobory. Siana na oborniku w podsiewacz yara corn. W zeszłym roku nie miałem problemu na tej działce. Ile dni po oprysku można wjechać z dokarmianiem dolistnym? Potem sprawdzę, ale na pierwszy rzut oka wygląda na niedobór magnezu lub cynku.

#4836 Share rafal9999

rafal9999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 14:37

Nawożenie kukurydzy

Dr Green Kukurydza, w 1kg nawozu:

Bor – 5,0 g,
Miedź – 2,0 g,
Mangan – 70,0 g,
Żelazo – 60,0 g,
Cynk – 80,0 g,
Molibden – 0,5g, 

Chcę dać tego ok 2-3kg/ha, do tego dodać 3% siarczan magnezu siedmiowodnego, 3% mocznika. Pytanie brzmi czy mogę dorzucić do tego Tytanit 0,2l/ha i odżywkę potasową Plonvit Kali, czy lepiej zostawić je na drugą dawkę? Mam też mikrovit cynk, ale myślę odłożyć go na przyszły rok bo kukurydza w fazie 7 liści, a powyższa odżywka zawiera cynk.  Będę wdzięczny za odpowiedzi i ewentualne porady jakie rozwiązanie było by lepsze.

#4837 Share piorek34

piorek34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 15:16

Nawożenie kukurydzy czyli dać fosfor i ją uratuje?

#4838 Share szymek

szymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 15:30

Nawożenie kukurydzy

ja połączyłem maistra z siarczanem magnezu i rsm i przypaliłem kukurydzę:/ za bardzo namieszałem wieczorem zrobię fotki jak to wygląda ale nie za ciekawie

#4839 Share piorek34

piorek34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 15:45

Nawożenie kukurydzy Agravita Velvet NPK 13-30-13 + magnez, siarka, bor, miedź, żelazo, magnan, molibden, cynk. Może takie coś być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4840 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1122 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 16:35

Nawożenie kukurydzy Koledzy w fazie 3 liści przymroziło mi delikatnie qq na lepszej glebie (na słabszej nie zauważyłem, 9 listek aktualnie), od tamtej pory nie ma już takiego wigoru, aczkolwiek tragedii nie ma 6-7 liści, delikatne braki fosforu widać miejscami. Co jej dać? Myślałem o maximusie extra P dawka 5 kg/ha żeby już nie poprawiać, czy lepiej 3 kg i obserwować? Mocznik i siarczan po 15 kg... Druga sprawa na najbliższe 2 doby nadają ochłodzenie, w nocy nawet poniżej 5st czy przy takiej temp odżywka zadziała prawidłowo?
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.