Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5377 odpowiedzi na ten temat

#4761 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 30 maj 2016 - 22:33

Nawożenie kukurydzy

rsm moze i bym znalazl ale nigdy tego nie stosowałem i do opryskiwacza trzeba by węże kupic czyba .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 21:02
  •  

#4762 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 599 postów

Napisany 31 maj 2016 - 06:54

Nawożenie kukurydzy Widziałem ostatnio artykułów na farmerze że do nawożenia N dodawać też siarkę, czyli co najlepszym nawozem na drugą dawkę powinien być saletrosan zawsze spałem mocznik i był efekt..ktoś coś więcej w temacie się wypowie...?

#4763 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2816 postów

Napisany 31 maj 2016 - 08:18

Nawożenie kukurydzy

Ja siarkę daję przedsiewnie, w korn kali. Można też kizeryt kupić. Albo ze 3 , 4 razy pryskać siarczanem magnezu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4764 Share piotr_79

piotr_79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 31 maj 2016 - 11:14

Nawożenie kukurydzy

Cześć

proszę o info czy jak wczoraj ładnie dopadało (naprawdę mokra ziemia) to mogę dziś wieczorem jechać na chwast czy poczekać aż ziemia będzie sucha?

#4765 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 31 maj 2016 - 11:25

Nawożenie kukurydzy

Jak woda nie stoi to możesz jechać ;)

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#4766 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 31 maj 2016 - 11:26

Nawożenie kukurydzy

Na opakowaniu Adobe Zn napisane było by nie łączyć. Tylko nie jasno, bo pisali o zabiegu fertygacji a o normalnym pryskaniu kukurydzy już nie. 2 lata temu miałem dziwny problem w kukurydzy i nie wiem czy to wina Mustanga czy działanie właśnie odżywki, siarczanu i cynku w jednej mieszaninie. Po oprysku liści w wielu miejscach pozwijały się w szpady. Za jakiś czas im to przeszło, ale w sierpniu zaczęły gnić liście jak po chorobie grzybowej. Pierwszy raz się z tym spotkałem(mam zdjęcia tej kukurydzy) Tam gdzie cynk poszedł tylko z siarczanem takiego problemu nie było. Wszystkie stężenia zgodne z zaleceniami.

ja zmieszalem cynk z odzywka fosforowa, w sklepie powiedzieli ze mozna mieszac z odzywkami, puki co kukurydza nabrala ciemnego koloru i ladnie ruszyla, lepiej niz u pozostalych pomimo ze te odmiany nie maja wczesnego dobrego wigoru,  moze troche nie w temacie, ale posialem dla porownania subito i ulana, podobno ulan to polski odpowiednik subito niczym sie nie rozniacy, siane co 4 rzadki, na dzien dzisiejszy juz widac wyrazna roznice, wielkosc roslin z lekka przewaga dla subito, bardziej roznica tkwi w kolorze, subito ma wyraznie ciemniejsze liscie, nie wiem czy to zasluga lepszego przyswajania nawozow czy poprostu ta odmiana tak ma.

#4767 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 31 maj 2016 - 11:43

Nawożenie kukurydzy

Koledzy, jak to jest z tym RSM? Czekam na deszcz, żeby w trakcie polać bo nie mam węży. Mogę lać normalnie czy jednak szukać węży? Na deszcz się nie zanosi, a jak już to ulew 5 minut i po deszczu, nawet nie zdążę nalać do opryskiwacza... Kukurydza ma 6-7 liści i susza daje jej do wiwatu.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#4768 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 31 maj 2016 - 13:30

Nawożenie kukurydzy Niektórzy leją dyszami do rsm jak kukurydza ma z 0,5 m, ale mocno parzy. Liście muszą być suche.Napiszę chyba już ostatni raz jak ja to zrobiłem. Żadnych profesjonalnych węży. Kupiłem dobry wąż ogrodowy 1" (pomarańczowy z zewnątrz i zielony wewnątrz) pociąłem go na 0,8 m odcinki i nałożyłem na kołpaki typu Rau. Do tego opaska ślimakowa w odpowiednim miejscu, by wąż nie spadł a kołpak się nie odkręcił. Robicie kalibrację podstawiając narzynia pod każdy wąż. Kalibracja na wodzie nie ma sensu, bo rsm ma inny ciężar i gęstość. Mi na czerwonych 0,4 i 3 bar wylewało 190-200 l/ha tylko jak zostawiłem 17 głowic a resztę wyrzuciłem. W takiej małej spokojnie można zostawić wszystkie, bo dużych poparzeń nie powinno być. Co najwyżwj lekko poprzesówać jak trafia na rządek.

#4769 Share PolskiRolnikt

PolskiRolnikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 31 maj 2016 - 15:36

Nawożenie kukurydzy

Czy to mieszanie fosforu z cynkiem nie zalecają dlatego że może przytykać opryskiwacz? Nie jestem pewny chyba tak kiedyś słyszałem :)

#4770 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 31 maj 2016 - 16:18

Nawożenie kukurydzy Panowie nie padało już 3 tygodnie a mocznik trzeba sypać jest jakiś sens siać tak na suchą ziemie w taki upał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4771 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2816 postów

Napisany 31 maj 2016 - 16:31

Nawożenie kukurydzy

Gdzie ty mieszkasz że w lubelskim nie padało? Jak sucha ziemia to nie ma sensu bo nawet rosa go nie rozpuści, kukurydza za mała i rosy nie wiele na niej się zbiera.

#4772 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 31 maj 2016 - 16:33

Nawożenie kukurydzy Z tym rsm to jak mam belke 15m i toteż 30 dysz i też mam 0,4 to jak to ma wygladac co drugą wyłączyć?

#4773 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3735 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 31 maj 2016 - 16:38

Nawożenie kukurydzy

Teraz opady sa tzw. miejscowe jedynie dzis było widac że padało na wiekszym terenie. Wczoraj przechodziły burze i 2 km dalej pokropiło a u mnie oberwanie chmury ze woda staneła na polach. Dzis rano siałęm po kuku mocznik to błotko miałem pod kołami :) Ale niestety zboża ozime na górkach juz praktycznie padły  siałem 3 dawke na pszenice i place juz całkiem wypalone na piachu :( 

#4774 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2816 postów

Napisany 31 maj 2016 - 16:44

Nawożenie kukurydzy

Wiem, wiem że padało punktowo ale myślałem że w lubelskim to każdy zmókł. Pogoda nie wyrównana, no ja tez jestem w tej grupie poszkodowanych, dzisiaj jedynie trochę posiączyło do południa to ze 2 cm przemiękło w jarych. W ozimych dalej skała. Dobrze że mam pola w dużej rozpiętości na linii północ południe, a pewno gdzieś ponad 20 km będzie odstępu to niektóre działki są ekstra wilgotne a niektóre już przypalone.

#4775 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 31 maj 2016 - 18:38

Nawożenie kukurydzy Pokropilo 3 minuty mzawki
No może 2 minuty

#4776 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 31 maj 2016 - 20:27

Nawożenie kukurydzy Wy tu o suszy a ja się zastanawiam jak tu na pole wjechać z herbicydem... non-stop leje a na polu bagno na rzece kładkę porwalo (takiego poziomu rzeki nie było od kilku lat) co kilkanaście godzin ulewa...

#4777 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 31 maj 2016 - 21:03

Nawożenie kukurydzy

no to w sąsiednich wioskach już ładnie dolało a u mnie ledwo pokropiło kukurydza jeszcze wilgoć niby pod korzeniami ma ale słabo się rusza wsiewka trawy z owsem aż się prosi o nawóz bo blade że nie wiem

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#4778 Share MasseyXXXX

MasseyXXXX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 31 maj 2016 - 21:58

Nawożenie kukurydzy W jaki sposób zastosować rsm w kuku? Wezy nie posiadam i nie chce jej przypalić. Rsm 32%. I w jakiej dawce? A jezeli juz wezami to w jaki sposob? Ile musi byc oddalone od rzadka qq??

#4779 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 31 maj 2016 - 23:30

Nawożenie kukurydzy

Mogę te dwa zabiegi wykonać w jednym dniu: posypać mocznik a później prysnąć na chwasta w kukurydzy? Czy odwrotnie zrobić najpierw oprysk a później mocznik? Ile musi być odstępu czasu między zabiegiem na chwasty a odżywkami dolistnymi?

Edytowany przez the1mati1, 01 czerwiec 2016 - 00:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4780 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 10:16

Nawożenie kukurydzy Dr green kukurydza dr green PK cynk z intermagu siarczan magnezu czy mogę to wszystko w takiej kolejności ze sobą zmieszać i zasilić qq ?