Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5379 odpowiedzi na ten temat

#4721 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2256 postów

Napisany 25 maj 2016 - 17:19

Nawożenie kukurydzy

hehe a to nie wystarczy co już dałeś? pada deszcz przynajmniej? bo jak dla mnie to szkoda kasy w tych warunkach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 07:48
  •  

#4722 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 25 maj 2016 - 18:05

Nawożenie kukurydzy

i mnie posiana prawie 2 tygodnie i nie wschodzi nie wiem co może być przyczyną obsada 96tyś nasion i tyle poszło siew siewnikiem gaspardo co może być ps pryskałem adengo następnego dnia po siewie w dawce 0.3 l/ha/ ok 260l wody

#4723 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 25 maj 2016 - 18:15

Nawożenie kukurydzy A jaka głębokość siewu?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4724 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 25 maj 2016 - 19:11

Nawożenie kukurydzy

i mnie posiana prawie 2 tygodnie i nie wschodzi nie wiem co może być przyczyną obsada 96tyś nasion i tyle poszło siew siewnikiem gaspardo co może być ps pryskałem adengo następnego dnia po siewie w dawce 0.3 l/ha/ ok 260l wody

szpadelek i na pole ,kopać w rządku i patrzeć czy skie3łkowana

Po za tym dzisiaj kosiłem trawę na lakach gdzie jest zazwyczaj mokro. Określę to jednym zdaniem:

"ja pierd...e Jak sucho!!!" region PAłuki,, kuj-pom  jak tak dalej będzie żniwa będą dużo szybciej a QQ zaschnie.

Edytowany przez tespis17, 25 maj 2016 - 19:13.

#4725 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 25 maj 2016 - 20:16

Nawożenie kukurydzy Grzeb w ziemi i sprawdź jak głęboko siana, albo czy Ci ciś jej nie żre. Moja siana po życie w poprzednią środę już miejscami szpilkuje. Na innej działce siana 7 maja ma 3 listki i 4 wychodzi. U sąsiada siał tego samego dnia nowym chyba Kvernelandem i najnowszą Kubotą a ledwie ją widać. Zestaw za pół bańki, a popełniają kuriozalne błędy.

#4726 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2256 postów

Napisany 25 maj 2016 - 21:07

Nawożenie kukurydzy

hehe następny uprawił pole po rame a zasiał na kilka cm i susza.... a opadów brak

#4727 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 maj 2016 - 21:08

Nawożenie kukurydzy

A czemu cynk tylko do czwartego na moim cynku pisze ze do 6 liścia czy o czymś nie wiem?

Najlepszy efekt jest do czwartego liścia i wpływa wtedy na lepszą rozbudowę korzenia poprzez pobudzanie hormonów oraz stymulacje do pobierania azotu. Do 8 liścia można ewentualnie uzupełniać niedobory ale tylko w formie łatwo przyswajalnej.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4728 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 25 maj 2016 - 22:11

Nawożenie kukurydzy

ja na dzień dobry dałem po 200kg/a poli 8 a w piatek dam po 100kg/ha mocznika, i następne 100 gdy będzie po kolana(tak zawsze mawiał tata i tak się sprawdzalo) zobaczymy więc jak to będzie w tej suszy, bd jeszcze pryskał jakąś odzywką ale poczekam na deszcze gdy będzie wilgoś w ziemi

#4729 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 25 maj 2016 - 22:58

Nawożenie kukurydzy W piątek pewnie zaryzykuje z pierwszą odżywką choć qq jeszcze mała to może ruszy po niej

#4730 Share seba07101

seba07101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 26 maj 2016 - 06:54

Nawożenie kukurydzy

Witam u mnie kuku ma 5 listków kiedy najlepiej pryskać i czym i kiedy nawóz rozsiać ??? dodam ze gdzie niegdzie ma zółte listka na samym dole.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4731 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 26 maj 2016 - 20:31

Nawożenie kukurydzy

U mnie siana pod koniec kwietnia. Nawozenie to obornik jesienią i orka zimowa, pod agregat 150 kg soli i 200 kg mocznika/1 ha, w podsiewacz 150 kg polidapu, obsada ok 85 tys ziaren bo gleby lekkie, uprawa na kiszonkę. Uprawiane było bardzo płytko, tylko tak aby kolein za ciagnikiem nie było znać (wiosną oczywiście była włóka), w tej chwili w fazie 5 liścia, następny juz sie pokazuje, nie widać nigdzie żadncyh niedoborów mimo braku deszczu itp, dość długo wschodziła bo zasiana na jakieś 8-9 cm ale przynajmniej zanim wzeszła miała już długie korzenie.

#4732 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 27 maj 2016 - 21:36

Nawożenie kukurydzy

hehe następny uprawił pole po rame a zasiał na kilka cm i susza.... a opadów brak

ja uprawialem pole na 3 raty, tan koniec lutego obornik i orka, w marcu obornik i orka, i kwiecein tydzien przed siewiem obornik i orka, gdyby to mialo jakis wplyw to kukurydza by sie odznaczala, a jest jednakowa na calym polu, wszedzie jednakowo powschodzila i jednakowo rosnie, ziemia slaba, opadow bardzo malo. 

#4733 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 27 maj 2016 - 21:54

Nawożenie kukurydzy

Po pierwsze to kukurydza jeszcze rośnie z ziarna a nie obornika. Po drugie to żadna różnica orać w lutym, marcu i kwietniu. Każda z nich to orka wiosenna czyli przesuszenie gleby. Było zaorać obornik w październiku i porównywać do lutego, marca oraz kwietnia.

#4734 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2256 postów

Napisany 27 maj 2016 - 22:06

Nawożenie kukurydzy

co u mnie zauważylem to poziom zachwaszczenia. Na połówce gdzie obornik był jesienią zaorany to zachwaszczenie znikome a po wiosennym oborniku..... łąka... wschody jednakowe tu i tu a ziemia raczej lekka

#4735 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 28 maj 2016 - 06:44

Nawożenie kukurydzy Mam pytanie do stosujących cynk czy widac jakies efekty golym okiem po zastosowaniu..? I czy można wjechać z cynkiem 1 dzień po herbicydach?

#4736 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 28 maj 2016 - 06:58

Nawożenie kukurydzy Ja nie zauważyłem bo i nie ma czego. Koloru od tego nie nabierze, chyba że są już widoczne niedobory. Cynku podobno nie należy mieszać z nawozami fosforowymi. Nie wiem czy u mnie to wyjdzie, ale na I zabieg dałbym cynk+mocznik+siarczan magnezu siedmiowodny. Na drugi zabieg rzucił odżywkę i tyle ode mnie. Co do fazy kiedy podać azot to intensywne jego pobieranie przez kukurydzę zaczyna się od fazy 6-8 liści.

#4737 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 28 maj 2016 - 08:29

Nawożenie kukurydzy A jaki cynk dajesz bo ja zinc 750 i niby nie da sie go mieszać i daje go samego.

#4738 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 28 maj 2016 - 09:21

Nawożenie kukurydzy 2 lata temu był Adobe Zn a rok temu Elvita Cynk. Pierwszy był sypki i tylko w ciepłej wodzie jakoś się rozpuszczała drugi w płynie. Co ciekawe proszek biały a płyn brązowy.

#4739 Share maciej232

maciej232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 maj 2016 - 09:44

Nawożenie kukurydzy

Ja nie zauważyłem bo i nie ma czego. Koloru od tego nie nabierze, chyba że są już widoczne niedobory. Cynku podobno nie należy mieszać z nawozami fosforowymi. Nie wiem czy u mnie to wyjdzie, ale na I zabieg dałbym cynk+mocznik+siarczan magnezu siedmiowodny. Na drugi zabieg rzucił odżywkę i tyle ode mnie. Co do fazy kiedy podać azot to intensywne jego pobieranie przez kukurydzę zaczyna się od fazy 6-8 liści.

Dlaczego cynku nie można mieszać z fosforem?  Fosforu z siarczanem magnezu i nawozami wapniowymi to nie wolno!!!  ale z cynkiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4740 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 28 maj 2016 - 09:50

Nawożenie kukurydzy Stosował ktoś z was fostar na qq ?

Edytowany przez agrolublin, 28 maj 2016 - 10:18.