Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5377 odpowiedzi na ten temat

#4601 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 04 maj 2016 - 20:35

Nawożenie kukurydzy Ja dałem 175kg na ha wydaje mi się że powinno starczyć do tego ten azot z npk, polidapu
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 15:44
  •  

#4602 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 04 maj 2016 - 22:17

Nawożenie kukurydzy

nie zgodze sie ze kukurydzy na start nie potrzebny azot, nie wiem czy wogole roslina jest w stanie rosnac bez tego pierwiastka,  u mnie w okolicy ludzie co roku daja tylko azot i kukurydza ma niezly start,  byc moze ma na to tez wplyw ziemia paszczysta szybciej nagrzewajaca sie, ale bzdura jest to ze azot w podsiewaczu jest czyms zlym,  azot jest potrzebny ale w odpowiedniej dawce, 

taka dawka mocznika tylko szybko zakwasisz glebe, bez sensu jest dawac takie dawki,  tymbardziej jesli byla stosowana gnojowica to zdecydowanie za duzo.  raczej proponowalbym zmniejszyc dziesieciokrotnie dawke mocznika w podsiewacz .

zostało w siewniku więc przejechał kilkanaście metrów(ale choć miałem porównanie)

W tamtym roku zastosowałem 400kg 100% K2O i w październiku były oznaki braku popasu. To że nie stosuję innych nawozów to jakaś lipa! O każdy mikroelement dbam lepiej niż o swoją(dobrze że tego nie czyta ;) ) Zazwyczaj sieję do 80kg azotu mineralnego + 3x dolistnie. Stosuj ekstremalne dawki nawozów naturalnych ze względu na dobre położenie pola. Żyzność gleby poprawiła się znakomicie, gleba jest tak próchniczna że trzyma wodę jak kalosze rybaka.

#4603 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 05 maj 2016 - 09:29

Nawożenie kukurydzy

sam stosowalem mocznik w podsiewacz i nie uwazam tego za cos zlego, choc na poczatku kukurydza slabo rosla to pozniej nadrobila straty, do tego nabrala dosyc ciemnego koloru,   dawka 450 kg w podsiewacz raczej nie da lepszego efektu niz 150 kg wiec po co przeplacac. Nawozy sa drogie, dlatego nadmiar nie koniecznie jest dobrym rozwiazaniem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4604 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 05 maj 2016 - 13:11

Nawożenie kukurydzy W taką pogodę to już za tydzień będzie na wierzchu.Jeszcze deszczyk w nocy by się przydał i miodzio będzie

#4605 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 05 maj 2016 - 15:07

Nawożenie kukurydzy

zapowowiada sie ze wylezie u wszystkich w tym samym czasie, nie zaleznie od tego czy posiana 10 kwietnia czy na sam koniec miesiaca, mysle ze do niedzieli bedzie na wierzchu.

#4606 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 05 maj 2016 - 15:40

Nawożenie kukurydzy Jestem ciekaw jak będzie u mnie na gęstość siana siewnikiem mecanica według książki właściciel miał ustawione co 12
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#4607 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 05 maj 2016 - 16:00

Nawożenie kukurydzy

jsli rzadki co 75 cm to masz ok 110-115 tys ziarenek na ha  , nie wiem jak na ciezkich ziemiach, ale na lekkich u mnie w okolicy wysiewaja 90-100 tys, w tym roku blizej 100 tys bo drobniejsze ziarno.

#4608 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 05 maj 2016 - 16:21

Nawożenie kukurydzy

Panowie coś dobrego na dzika bo kukurydza puściła kiełki a ta świnia już ryje i zbiera 

#4609 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 05 maj 2016 - 16:29

Nawożenie kukurydzy Szambo domowe

#4610 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 05 maj 2016 - 19:04

Nawożenie kukurydzy Rządki co 70cm według książki 120tyś nasion wszystko się okarze jak wyjdzie na wierzch

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4611 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
    Rolnictwo

Napisany 05 maj 2016 - 19:10

Nawożenie kukurydzy Wczoraj pierwszy raz siew testowy strip till kukurydzy na glebach klasy 4 a i b koło 25 ha zobaczymy to z tego wyjdzie a jutro końcówka też strip till ale na piaskach bardziej.

#4612 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1071 postów

Napisany 05 maj 2016 - 19:23

Nawożenie kukurydzy

ja już to jadłem i wróciłem do uprawy tradycyjnej no chyba że masz 1000 ha i się nie wyrabiasz

Edytowany przez icek1, 05 maj 2016 - 19:25.

#4613 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
    Rolnictwo

Napisany 05 maj 2016 - 21:17

Nawożenie kukurydzy Zobaczę jak wyjdzie w tym roku.Ale i tak większość obsialem tradycyjnie a tylko 40 ha na próbę

#4614 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 05 maj 2016 - 21:20

Nawożenie kukurydzy Koledzy teraz nowe siewniki sieją kukurydze w 2 rzedach co 20cm i dzięki temu większa obsada na hektar a to że w 2 rzedach lepiej krąży powietrze i więcej światła jak to tacie powiedziałem to powiedział że trzeba za rok siać poznaniakiem jak 15 lat temu i będzie najlepiej :D

#4615 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 05 maj 2016 - 23:23

Nawożenie kukurydzy

Wczoraj pierwszy raz siew testowy strip till kukurydzy na glebach klasy 4 a i b koło 25 ha zobaczymy to z tego wyjdzie a jutro końcówka też strip till ale na piaskach bardziej.

Jaka maszyna? Z roltexu to coś włoskie HAWE czy jakoś tak? Do mnie też miał przyjechać ale coś się nie wyrabiali a nie chciałem dłużej czekać z siewem.

#4616 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 06 maj 2016 - 22:20

Nawożenie kukurydzy

dokupiłem jeszcze 150kg npk8-20-30 i to z npk3x16 eksperymentalnie pójdzie w tym roku w podsiewacz , i pewnie pogłównie z mert mocznika wysieję

#4617 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
    Rolnictwo

Napisany 06 maj 2016 - 23:03

Nawożenie kukurydzy Nie nie to tak bardziej po sąsiedzku siane bo mój sąsiad sieje bezorkowo pszenicę co roku i trochę qq a że się zgadalismy to i ja wyprobowalem

#4618 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 599 postów

Napisany 10 maj 2016 - 16:16

Nawożenie kukurydzy U mnie w okolicy dalej kilku sieje poznaniakiem na kiszonki i powiem ze często nie widać żadnej różnicy

#4619 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 10 maj 2016 - 16:23

Nawożenie kukurydzy

posiej sobie tym samym nawożeniem, uprawą ziemi, stanowiskiem itd. i wtedy można porównywać czy metoda siewu miała na to wpływ, to że sąsiad ma 8 ton kukurydzy z ha siejąc poznaniakiem i ty też masz 8 ton siejąc nowym gaspardo nie oznacza że on jakby posiał też tym gaspardo nadal miałby 8 ton...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4620 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 599 postów

Napisany 10 maj 2016 - 16:52

Nawożenie kukurydzy PATr ja doskonale o tym wiem szkoda tylko że są dalej rolnicy którzy tego nie rozumieją...