Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5377 odpowiedzi na ten temat

#4501 Share urwisek

urwisek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 15:33

Nawożenie kukurydzy

Ciekawe jak to jest ważone , podejrzewam że na oko : 20 rozrzutników czterotonowych  , 10 rozrzutników  ośmiotonowych , 5 rozrzutników szesnastotonowych itd.  hehe 
a ciekawe czy ktoś ważył ile wchodzi faktycznie odpowiednio na   4 ; 5 ; 6 ....itd rozrzutnik 

metr szescienny obornika wazy ok 800kg woze rozrzutnikiem joskin 13v 8-9 bryczek na ha juz nie licze tego co jest ponad burty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 11:40
  •  

#4502 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 15:56

Nawożenie kukurydzy 800 kg na pewno nie waży taki świeży obornik z głębokiej ściółki. Taki ubity w boksie u byków może tyle ważyć, ale na rozrzutniku wrzucany "kęsami"nie będzie miał tyle.

#4503 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3384 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 22 kwiecień 2016 - 19:34

Nawożenie kukurydzy

ważyłem rozrzutnik z czarnej białostockiej 3,5t to takiego dobrze przerobionego obornika było 3,2t!

Ja kukurydze sieję po życie na kiszonkę i jesienią idzie pod nie ok 20-25 rozrzutników/ha i wiosną z 15 szt/ha i powiem szzcerze odkąd stosuje takie nawożenie obornikiem kukurydzę mam super

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4504 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 20:04

Nawożenie kukurydzy Tak czarna białostocka ma ok 3,7 m 3. Wymiary 3,6x1,9x0,5. Ile nad burtami naładowane?

#4505 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 20:11

Nawożenie kukurydzy Tak jak pisał Thomas. Żeby mowić ze poszło 30,40,50 czy 100 ton to trzeba to wazyc a nie na ,,oko", zupełnie jak mój kuzyn ma pszenzyta 9ton/ha a ja pytam skąd to wie a on ze po ilości przyczep. Na jednym rozrzutnikiu może być 8 ton a na tym samym ale inny obornik 10 lub 6 ton. Ładowałem obornik z pryzmy krokodylem 2m jd 100 konny i bez problemu pełen ze sie obsypywal dźwigał, 4 wchodziły na rozrzutnik metalach 6 tonowy i był full, ale wybierałem z boksu gdzie chodzą byki to juz takiego pełnego nie dZwigal bo nie dawało rady, mokry ciężki i taki zdeptany. Wiec koledzy zacznijcie ważyć a pózniej mówcie o ilości obornika na ha bo tak to każdy może pier..... Ile to ńie wywiózł ale zależy czy słomy czy masła.

#4506 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3384 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 22 kwiecień 2016 - 20:17

Nawożenie kukurydzy

Tak czarna białostocka ma ok 3,7 m 3. Wymiary 3,6x1,9x0,5. Ile nad burtami naładowane?

3,9/1,9/0,6 ma mój i ładowane równo z adapterem

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#4507 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 23 kwiecień 2016 - 09:34

Nawożenie kukurydzy

Pytanie tylko po co tyle dawać "gnoju" na ha ? lepiej co rok a troche z 20 ton na ha , jeśli ktoś da 60 ton jeszcze na wiosne i bedzie suchy rok to kukurydze spali

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#4508 Share urwisek

urwisek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 09:46

Nawożenie kukurydzy

Tak jak pisał Thomas. Żeby mowić ze poszło 30,40,50 czy 100 ton to trzeba to wazyc a nie na ,,oko", zupełnie jak mój kuzyn ma pszenzyta 9ton/ha a ja pytam skąd to wie a on ze po ilości przyczep. Na jednym rozrzutnikiu może być 8 ton a na tym samym ale inny obornik 10 lub 6 ton. Ładowałem obornik z pryzmy krokodylem 2m jd 100 konny i bez problemu pełen ze sie obsypywal dźwigał, 4 wchodziły na rozrzutnik metalach 6 tonowy i był full, ale wybierałem z boksu gdzie chodzą byki to juz takiego pełnego nie dZwigal bo nie dawało rady, mokry ciężki i taki zdeptany. Wiec koledzy zacznijcie ważyć a pózniej mówcie o ilości obornika na ha bo tak to każdy może pier..... Ile to ńie wywiózł ale zależy czy słomy czy masła.

to bys musial kazdy rozrzutnik wazyc na jeden mniej wlozysz na drugi wiecej wiadomo ze kazdy pisze przyblizona wartosc to nie nawoz ze wysiewasz co do kg tutaj 5 ton na ha w ta lub w tamta nie robi roznicy

#4509 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 10:28

Nawożenie kukurydzy Zgadza sie kolego ze musiałbyś ważyć, tylko drażni mnie takie strzelanie w ciemno i prześciganie sie kto ile wywiózł, jeden 30 kolejny 50 a następny 80. Metr sześcienny obornika wazy chyba od 600 do 1000 kg wiec to jest wróżenie z fusów jak sie nie wazy. A swoją droga ciekaw jestem jak wyglada pole gdy ktoś wywozi 80 ton słomianego obornika.

#4510 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 20:55

Nawożenie kukurydzy Jakoś w zeszłym roku dawka ok 50 nie nie spaliła ququ wrecz wyrosla perfekcyjnie. Ja co dwa max 3 lata nawoze pola obornikiem w takiej dawce i pola zaczynaja dawac plon....a zaczynaja bo gospodarze od niedawna...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4511 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 08:53

Nawożenie kukurydzy gorszej bzdury nie slyszalem ze spora dawka obornika spali kukurydze. w zadnej uprawie sie jeszcze z tym nie spotkalem, a potrafilo sie dawac naprawde spore dawki.

#4512 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 09:01

Nawożenie kukurydzy

Kurzak może to zrobić.

#4513 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 10:45

Nawożenie kukurydzy Ale dawka kurzaka 20 ton na ha pod ququq spokojnie moze isc ale pod zborze a szczegolnie pod owies moze sporo szkod zrobic

#4514 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 11:50

Nawożenie kukurydzy

A czy to takie nawożenie ? NO ja no mam obornika od 90 sztuk z ściułki mało gruntów wiec wale wszędzie ile mam do oporu. A czy stosuje ktoś z was np saletre przed siewem wymieszaną w glebę ?

Edytowany przez zkordalski, 24 kwiecień 2016 - 11:51.

#4515 Share Sylu93

Sylu93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:hmmm interesuje się głównie rolnictwem :P

Napisany 24 kwiecień 2016 - 11:54

Nawożenie kukurydzy

Panowie może przerwe trochę temat obornika i zapytam jakie nawożenie mam zastosować pod kukurydzę. Mianowicie stanowiska wszyskie są po rzepaku ktory zlikwidowałem bo wymarzł pod rzepak było dawane na hektar 50000 litrów gnojowicy i 250 kg amofoski na hektar. Teraz na wiosne znowu była dawana gnojowica w takiej samej ilości no i talerzowanie tego co tam z rzepaku zostało. I tu moje pytanie jaki nawoz warto dac w dozownik do siewnika? Ogolnie to pojdzie 150 kg mocznika i 250 kg amofoski corn tylko nie wiem wlasnie ktory nawoz dac w dozownik a ktory rozsiac po polu. prosze o pomoc.

#4516 Share Szu15000

Szu15000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 11:59

Nawożenie kukurydzy amofoska w podsiewacz bo mocznik moze popalic korzonki bo bedzie za blisko, w za duzym skoncentrowaniu od korzsni

#4517 Share Sylu93

Sylu93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:hmmm interesuje się głównie rolnictwem :P

Napisany 24 kwiecień 2016 - 12:13

Nawożenie kukurydzy

No właśnie mam znajomego co wgl nie stosuje wieloskladnikow tylko gnojowice i mocznik w dozownik no i nie pall mu kukurydze dlatego zaytalem co bedzie lepsze ale dzieki za odpowiedz prawde mowiac tez tak myslalem:)

#4518 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 16:47

Nawożenie kukurydzy Kolego ja stosowałem mocznik w podsiewacz i powiem tak na dobrej ziemi 3-4 to kukurydza idzie jak pocisk ale na gorszej 5-6 i susza jaka przyszła w zeszłym roku to kuku nie miala wigoru, długo trwało za nim zaczęła rosnąć. W tym roku dałem fosforan w dawane 150 na hektar a mocznika 200 i 200 soli przed agregatem

#4519 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 24 kwiecień 2016 - 19:15

Nawożenie kukurydzy

gorszej bzdury nie slyszalem ze spora dawka obornika spali kukurydze. w zadnej uprawie sie jeszcze z tym nie spotkalem, a potrafilo sie dawac naprawde spore dawki.

No to w takim razie jeszcze mało widziałeś i słyszałeś ;)

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4520 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 21:43

Nawożenie kukurydzy nie wiem jak na dobrej ziemie, ale na piasku w dawce do 100 ton na ha kukrudzy nie spali. watpie zeby ktos dawal jeszcze wieksze dawki, mialem taka dawke na kawalku 35 ary. kurydza rosla jak szalona, pomimo ze nawozow stucznych nie widziala, mam na mysli obornik, nie mylic z kurzakiem.