Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5377 odpowiedzi na ten temat

#4241 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 22:27

Nawożenie kukurydzy

Myśle zeby dac 200 kg soli pod pług i 100 kg korn kali pod agregat? bedzie ok? I skoro juz msuze orać wiosna to lepiej wczesniej np teraz czy bezposrednio orka, uprawa, siew?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 04:24
  •  

#4242 Share przemo9939

przemo9939

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 21:32

Nawożenie kukurydzy

Panowie czy rozlać teraz gnojówkę przed włókowaniem czy lać przed uprawom przed sianiem kuku?

#4243 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 21:35

Nawożenie kukurydzy Ja miałem w zeszłym roku, bo cena za Polidap była absurdalna. Dałem tylko 90 kg/ha w podsiewacz. W tym roku zrobię tak samo, ale dawkę zwiększę. Yara jest droga, ale lepsza od polifosek. To nawóz stworzony specjalnie do kukurydzy i zawiera niezbedne makro i mikro pierwiastki. Potas jest w formie tlenkowej. Pod koniec jak było wiadomo, że zostanie nawozu w podsiewaczu to dawka była znacznie zwiększona i różnica była spora.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4244 Share patrykb2736

patrykb2736

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 22:06

Nawożenie kukurydzy

Dużo tego nawozu sypałeś rzutowo ? ,i jak oceniasz ten nawóz w stosunku do soli,polidapu i mocznika ?. Jak na tą cenę makro wychodzą drogo.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 21 marzec 2016 - 23:44.

#4245 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 22:22

Nawożenie kukurydzy Dałem tylko w podsiewacz na próbę pierwszy raz. Trudno porównywać nawóz wieloskładnikowy z solą, mocznikiem czy polidapem. Dla mnie za drogo nawóz by siać rzutowo. Jest droższy, bo może formy npk są łatwiej przyswajalne. Nie wiem. Zobaczę jeszcze, bo może mix się zrobi yara+polidap 50/50.

#4246 Share Terry24

Terry24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 20:06

Nawożenie kukurydzy

w podsiewacz (kilka lat temu) tez dawałem mocznik 150 kg na ha i nic sie nie działo,ale już nie stosuje. Pola powłókowane sól k(200kg ha) rozsiana,mocznik dam przed siewem 350 kg a polidap w rzadki (150kg).Czym lepiej to wymieszać ciezka brona z wałkami czy agregat na wysokich łapkach?

#4247 Share waldek25

waldek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 15:29

Nawożenie kukurydzy

Panowie czy rozlać teraz gnojówkę przed włókowaniem czy lać przed uprawom przed sianiem kuku?

Też mnie to pytanie często nurtuje , ja kukurydzę uprawiam bez orkowo w tamtym roku stosowałem wczesną wiosną obarnik na to gruber i przed siewem gnojówka wymieszana agergatem przedsiewnym , w tym roku rżysko na jesieni spaliłem glifosatem i tak było zostawione do wiosny i w tamtym tygodniu rozlałem na to gnojówkę i wymieszałem ją gruberem i teraz przed siewem pójdzie brona żęby wyrównać i zniszczyć ewentualne chwasty

#4248 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 15:58

Nawożenie kukurydzy

Ja miałem w zeszłym roku, bo cena za Polidap była absurdalna. Dałem tylko 90 kg/ha w podsiewacz. W tym roku zrobię tak samo, ale dawkę zwiększę. Yara jest droga, ale lepsza od polifosek. To nawóz stworzony specjalnie do kukurydzy i zawiera niezbedne makro i mikro pierwiastki. Potas jest w formie tlenkowej. Pod koniec jak było wiadomo, że zostanie nawozu w podsiewaczu to dawka była znacznie zwiększona i różnica była spora.

O ktorym nawoozie z yary piszesz

#4249 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 16:37

Nawożenie kukurydzy Yara Mila Corn. To nawóz przedsiewny, ale producent dopuszcza stosowanie w podsiewaczu. Chyba lepszy od Lubofos Corn.

#4250 Share patrykb2736

patrykb2736

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 23:28

Nawożenie kukurydzy W tym roku planuję dać 250 soli 200 kg mocznika, i wypróbuje zrobić mieszankę 50/50 polidap i yara mila corn, tak jak kolega Thomas napisał, do tego na jesień pełna dawka obornika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4251 Share jano65

jano65

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 10:54

Nawożenie kukurydzy

Witam.

Tak przez przypadek znalazłem stronkę. Artykuł z 11.03. Co z cenami. Już kiedyś można było kupić w Niemczech nasze nawozy taniej, teraz może wybierzemy się na zakupy na Ukrainę.

Kto jeździ po kieszeni polskiego rolnika !!!!!!

Liczę cenę saletry z Puław dostarczonej do granicy

190$ x 3,7838 = 719 zł   (średni kurs $ z 21.03.)

6300 hr x 0,1422 = 845 zł ( średni kurs hrywny z 21.03). To cena 845 po której odbiorca wysieje polską saletrę.

Był kiedyś śp. Gość co nie bał się wysypywać zboża z wagonów na granicy.

Może ktoś oprzytomnieje i jakieś służby zobaczą o co w tym temacie chodzi i czy wart abyśmy my w Polsce byli na każdym kroku DYMANI,

a tak ma być różowo.

CZYTAJCIE PONIŻEJ BO MOŻE ZABLOKUJE KTOŚ UCZCIWY.

http://latifundist.c...polskoj-selitry

#4252 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 22 marzec 2016 - 19:47

Nawożenie kukurydzy

Panowie a co myślicie żeby sól rozsiać po świętach na żyto, które ma być zcięte i po nim posiana kukurydza??

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#4253 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 21:26

Nawożenie kukurydzy A co z resztą nawozów? Kiedy wysiejesz i co planujesz? Ja wielokrotnie wysiewałem nawozy dzień przed siewem i problemów nie miałem.

#4254 Share kristofer85

kristofer85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 22:37

Nawożenie kukurydzy

panowie co myslicie ja w tym roku chce wysiac na kuku pod korzen 400kg/polifoski 4+400kg/saletrzak+150kg/ha polidapu w podsiewacz, co myslicie o takich dawkach

#4255 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 22:44

Nawożenie kukurydzy

Panowie a co myślicie żeby sól rozsiać po świętach na żyto, które ma być zcięte i po nim posiana kukurydza??

Ja planuje ściąć żyto, potem sypnąć sól, orka, uprawa i sianie qq :P Pierwszy raz będę tak robił w mojej krótkiej karierze rolnika. 

#4256 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 23 marzec 2016 - 08:00

Nawożenie kukurydzy

Nawozić obornikiem pod qq na wiosne to kiepski pomysł zwłaszcza tam gdzie jest sucho , lepiej sobie odpuscic i zrobić to pod orke zimową , dużo lepsze efekty ,ktoś tu napisał ze daje 300 kg soli , nie wiem po co

U mnie pojdzie 300 kg polifoski w siewnik i 100kg soli w ziemie , plus saletrzak około 200 kg

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#4257 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 09:14

Nawożenie kukurydzy

no pewno tak w któreś książce pisze z tym obornikiem, ale to teoria.... bo niby co.. zimowy obornik mam trzymać do jesieni? Wywieźćna pryzme żeby wietrzał pół roku?  Czy może pod zboże go wrzucić? Owszem wiosenne stosowanie jest gorsze ale zaoram płycej i qq musi rosnąć. Po świętach trzeba wozic

Edytowany przez lukbold, 23 marzec 2016 - 09:17.

#4258 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 15:11

Nawożenie kukurydzy Ja przywiozłem 50ton na ha na orke zimową i teraz to przykryje razem z solą na 6-8cm talwrzowka- uważacie że to duży błąd? Wszystkie działki do 500m od rzeki więc wody tam rzadko brakuje no chyba że będzie powtórka z zeszłego roku...

#4259 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 15:22

Nawożenie kukurydzy

jeżeli obornik zawiera dużo słomy to przy suchej aurze plon będzie słabszy ponieważ obornik część wody wyciągnie z gleby. Ale wiadomo że mało kto się bawi w takie przewalanie itd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4260 Share greg1985

greg1985

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 23 marzec 2016 - 16:43

Nawożenie kukurydzy

200 kg korn kali już wysiane i pobronowane . Jutro jeszcze mam obornik wozić na inną działkę . Mam jeszcze żyto do skoszenia i później kukurydza na to chociaż to w tamtym roku była z tym porażka bo ziemia była zaorana 17 maja i brak deszczu swoje zrobiło . Koszone było w sierpniu aby do końca nie uschło