Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5377 odpowiedzi na ten temat

#401 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 03 maj 2012 - 22:47

Nawożenie kukurydzy to fakt sie wkur** to dużo nie mam 5 ha wezme motyke i pójde wykopać co drugą :D
nie wiem zapytam sie jeszcze specjalisty i walne po 200kg/ha polifoski może albo tak jak piszecie odżwyki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 01:35
  •  

#402 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 03 maj 2012 - 22:49

Nawożenie kukurydzy Wyrzucisz pieniądze tylko. Jeśli chcesz ją przerzedzić to istnieje kontrowersyjna metoda - bronowanie w poprzek.

#403 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 03 maj 2012 - 22:54

Nawożenie kukurydzy bronowanie może jej nie ruszyć bo teraz deszcz popadał i przychlapało poza tym ona jest dość duża no i czy zeby w bronach nie są zbyt gęste

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 03 maj 2012 - 23:00

Nawożenie kukurydzy Agregatem ją w poprzek :P No trochę za gęsto... Na kiszonkę aż tak by nie przeszkadzało ale na kolbach to się odbije

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#405 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 03 maj 2012 - 23:04

Nawożenie kukurydzy no chyba kupie nawozu jeszcze i posieje a jak dostanie wiecej nawozu to bedzie miała składniki no i może plon dużo nie spadnie to sie zobaczy za pół roku ,jak nie wypali to 30 sztuk bydła będzie musiało wpierdzielać za 60
heh :D

#406 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 03 maj 2012 - 23:07

Nawożenie kukurydzy Są różne brony. Jeśli masz jakieś lekkie to weź odkręć kilka zębów w każdym polu i ogień.

Agregatem... to już lepiej na dziki poczekać... przerzedzą że aż się niedobrze zrobi - tanim kosztem.

#407 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 03 maj 2012 - 23:10

Nawożenie kukurydzy zostawie ją tak jak jest bronami to nie wyjdzie wszystko tak idealnie bo to pole do to same klinki i na uwrociach dużo zadeptam kołami

#408 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 04 maj 2012 - 10:02

Nawożenie kukurydzy Z dzikami to niezły pomysł jest :D Chętnie małe stadko bym ci odstąpił tylko musisz sam je sobie złapać. Nic za nie nie chcę, a nawet bym ci dopłacił :lol:
A tak na poważnie to zostaw jak jest bo nic już nie poprawisz.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#409 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 04 maj 2012 - 10:37

Nawożenie kukurydzy po co dajecie tyle nawozu przedsiewnie???? moze mi ktos to uzasadnic logicznie?

moim zdaniem bez sensowne jest stosowanie azotu w calosci przedsiewnie. Kukurydza pobiera najwiecej N do 3 liscia a potem w momencie kwitnienia czyli około lipca. Jesli zastosuje sie azot przedsiewnie to najzwyczajniej nie bedzie on dostepny wtedy gdy bedzie najbardziej potrzebny.

U mnie idzie 30m3 gnojowicy i 100kg NPK 5-15-30 z Siarka i ZN 3 tygodnie przed siewem wymieszane gruberem. Nastepnie 100 kg fosforanu amonu 18N i 46P2O5. i Mocznik w 3 lisciu 100kg i w 7 lisciu 100kg. Do tego odzywka nalistnie Adob pod kukurydze.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#410 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 04 maj 2012 - 19:31

Nawożenie kukurydzy @statek Mocznik w 3 liściu 100kg i w 7 liściu 100kg normalnie rozsiewaczem dajesz i nic nie przypala kukurydzy jak np. wpada nawóz do ,,środka'' kuku?
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 04 maj 2012 - 19:59

Nawożenie kukurydzy Kiedyś siałem w ten sposób pod qq mocznik jak miała 7 i więcej liści i nie zauważyłem żeby poparzyło , teraz sieję w korzeń i nie widzę różnicy chyba że w tym że pogłównie to trochę kłopot bo przydała by się wilgoć żeby dać mocznik a nie zawsze ta wilgoć jest a tak to spokój.
Takie moje zdanie :)

#412 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 04 maj 2012 - 21:08

Nawożenie kukurydzy w tamtym roku kukurdyza miała ok 1 metra jak siałem i nic jej nie przypaliło

#413 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 05 maj 2012 - 07:50

Nawożenie kukurydzy przypalisz gdy siejesz saletra, mocznik w minimalnym stopniu przypala jednak trzeba trafiac w pogode bo mocznik dlugo sie rozklada.

Piotrek po co siejesz azot w korzeń?????

Zapraszam do lektury książęk Pana Dubasa o uprawie kukurydzy lub mojej pracy mgr, tam jest w skrócie opisane co i kiedy kukurydza potrzebuje

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#414 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 05 maj 2012 - 09:43

Nawożenie kukurydzy Jak to po co , po to żeby lepiej rosła. w mojej wiosce każdy tak robi i efekt nie jest gorszy jak po zasianiu pogłównie . Mocznik się tak szybko nie rozkłada to chyba coś zostanie w glebie kiedy qq go potrzebuję nie? Czy azot się nie ulatnia gdy siejesz go i nie wymieszasz z glebą?

Statek może coś w tym jest co piszesz ale ja już pisałem że nie widzę po swojej qq różnicy czy sieję pod korzeń czy na liść , Tak jest u mnie a inni też niech się wypowiedzą w tej kwestii

POZDRAWIAM :P

#415 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 05 maj 2012 - 09:52

Nawożenie kukurydzy Ja również wylałem przedsiewnie ponieważ miałem już kupiony RSM32 który miał być przeznaczony pod pszenicę, ta niestety wymarzła więc trzeba było wykorzystać go pod kuku, a że nie mam węży rozlewowych to bezpieczniej było go wykorzystać przedsiewnie, w podsiewacz dałem 200kg Polifoski4

#416 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 05 maj 2012 - 11:10

Nawożenie kukurydzy chodzi mi bardziej o to ze wysiany poglownie w kilku dawkach da lepszy efekt niz wysiany w calosci przedsiewnie. Zreszta podzielcie pole na pol a zobaczycie roznice szczegolnie na slabszej glebie

#417 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 maj 2012 - 21:53

Nawożenie kukurydzy No tak rozumiem CIe, ta publikacje czytałem. Ale jeżeli np przedsiewnie dasz za mało N, to wtedy kukurydza ma wolny rozwój, jest słaba i troche trawa zanim wyrosnie do tych 6-8liści. U siebie na słabej glebie gdy przedsiewnie stosowałem mało N to nawet późniejsze nawożenie mocznikiem nie zrekompensowało plonu. Obecnie stosuję przedsiewnie ok 50kg N w formie amonowej i saletrzanej i uważam że w moich warunach daje to najlepszy efekt.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#418 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 05 maj 2012 - 22:45

Nawożenie kukurydzy Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:38.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#419 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 06 maj 2012 - 16:19

Nawożenie kukurydzy

No tak rozumiem CIe, ta publikacje czytałem. Ale jeżeli np przedsiewnie dasz za mało N, to wtedy kukurydza ma wolny rozwój, jest słaba i troche trawa zanim wyrosnie do tych 6-8liści. U siebie na słabej glebie gdy przedsiewnie stosowałem mało N to nawet późniejsze nawożenie mocznikiem nie zrekompensowało plonu. Obecnie stosuję przedsiewnie ok 50kg N w formie amonowej i saletrzanej i uważam że w moich warunach daje to najlepszy efekt.

no 50kg to rozumiem bo sam tyle daje (cofnij sie do mojego postu z nawożeniem i policz ile z gnojowica wniosłem)

ale bez przesady zeby dawać 300kg mocznika przedsiewnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 maj 2012 - 21:53

Nawożenie kukurydzy Racja, dopiero teraz sobie przeliczyłem.
Z tym mocznikiem też rozumiem, w końcu nie zaleca sie stosować mocznika w podsiwewacz bo jest toksyczny, wiec jak przedobrzymy z mocznikiem pod agregat możemy uzyskac podobny efekt.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)