Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5377 odpowiedzi na ten temat

#3801 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 grudzień 2015 - 22:07

Nawożenie kukurydzy

co myslicie o takich dawkach ?

200 kg azotu

200 kg potasu

100 kg fosforu

wartosci w czystych dawkach na 1ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 18:21
  •  

#3802 Share patrykb2736

patrykb2736

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 22:27

Nawożenie kukurydzy

6 ha pola które zmierzyłem zwykłym ph metrem za 30zł waha się od 5.8 do 6.5 , nie wiem jak dokładne są tego typu ph metry, wychodzi lekko kwaśna

Edytowany przez patrykb2736, 10 grudzień 2015 - 22:30.

#3803 Share stachurski28

stachurski28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 23:00

Nawożenie kukurydzy

Ja ze względu na siewnik  od kilku lat sypię na orkę sól 200kg. i polidap 200kg. około dwa tyg. przed  siewem i wymieszam to broną, a około dzień przed siewem 200kg. mocznika i w dozownik 20kg. mikro, po wschodach dolistnie. W 2013r. plon średni 13.400t , a w następnym  2014r. 15.200t , w tym 2015r. 11.800t

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3804 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 11 grudzień 2015 - 07:02

Nawożenie kukurydzy

hahahhaaaha wap-mag i szybkie działanie? chyba jak się wysieje w ilośc 2-3t/h i to pare lat wcześniej przed planowaną rośliną :) to jest wapno które "działa" tylko w danym roku i bardziej jako zapotrzebowanie roślin na wapno i magnez ale to nie odkwasi ziemi w znaczącym stopniu

Nie wiem co cię tak śmieszy... Mi chodzi o działanie doraźne żeby można było posiać kukurydzę a nie długoterminowe, jeśli chcę doprowadzić ziemię szybko do porządku (zazwyczaj dzierżawę) to daję wapmag doraźnie plus wapnowanie standardowe które wiadomo że nie daje efektu natychmiastowego.

Edytowany przez daremw, 11 grudzień 2015 - 07:14.

#3805 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 08:45

Nawożenie kukurydzy Z tym wapnem budowlanym to żart? Jak chcesz mieć szybki efekt rozsiej kredę. Czy mierzone Ph? Kwasomierzem z płynem Helliga?

#3806 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 08:49

Nawożenie kukurydzy Raczej nie żart, niektórzy stosują ale to tylko na ciężkie gleby. Na piachu przy suszy jak w tym roku niebyło by nic.

#3807 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 08:50

Nawożenie kukurydzy

Tylko kreda, żadne wap-magi śmieszne.

#3808 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 08:58

Nawożenie kukurydzy

Z tym wapnem budowlanym to żart? Jak chcesz mieć szybki efekt rozsiej kredę. Czy mierzone Ph? Kwasomierzem z płynem Helliga?

nie, z tym wapnem budowlanym zdecydowanie nie żartuję :) efekty są widoczne szybko tyle że koszt wychodzi spory

#3809 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 11:07

Nawożenie kukurydzy

6 ha pola które zmierzyłem zwykłym ph metrem za 30zł waha się od 5.8 do 6.5 , nie wiem jak dokładne są tego typu ph metry, wychodzi lekko kwaśna

Ph masz nie najgorsze, popieram pomysł z zastosowaniem kredy, szybko zadziała a dobry granulat kupisz w cenie tego 

Wap-maga a jest to rzeczywiście Mag-czyści portfel bezdotykowo. :lol: Jego działanie- bez komentarza!

A wapno budowlane to tylko na ciężkie ziemie i przy nadmiarze wilgoci- każdy kto lasował to wie ile może wypić, 

nie mówiąć już o działaniu parzącym- odkazi ziemię aż nadto. Pomijając koszty można narobić na polu niezłego bigosu.

Edytowany przez piotrczem, 11 grudzień 2015 - 11:08.

#3810 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 11:19

Nawożenie kukurydzy Dać 600 zł za tonę wapna, które nie pomoże a zaszkodzi to gdzie tu logika. Kreda kosztuje ok 110-130 zł i macie towar łatwo rozpuszczalny w wodzie. Węglan wapnia czyli dolomit rozpuszcza się w kwasach co znaczy, że zadziała na zakwaszonej ziemi, ale w miarę zobojętniania skuteczność będzie spadać. Także kreda działa szybko, ale stosunkowo krótko. Dla długotrwałego efektu będzie lepsze węglanowe. Na jego działanie trzeba poczekać ze 2 lata.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3811 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 11:25

Nawożenie kukurydzy Jak nieumiejętnie się zastosuje to wszystkim można biedy narobić więc po co całe te pier...enie na wapno budowlane. Ja podaję skuteczną alternatywę która jest dostępna wszędzie, kreda nie wszędzie jest w sprzedaży a nie każdy ma potrzebę zamawiać pełen transport

#3812 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 14:16

Nawożenie kukurydzy

Nie wiem co cię tak śmieszy... Mi chodzi o działanie doraźne żeby można było posiać kukurydzę a nie długoterminowe, jeśli chcę doprowadzić ziemię szybko do porządku (zazwyczaj dzierżawę) to daję wapmag doraźnie plus wapnowanie standardowe które wiadomo że nie daje efektu natychmiastowego.

wysiałem u siebie ten wap-mag rok temu fakt że w zalecanej dawceczyli około 300kg trochę więcej i pewnie tylko na potrzeby bieżące roślin starcza fakt że pewnie przez pare lat bo tyle to się rozpuszcza. Może na lekkie gleby jest to dobre bo od razu nie wymyje i stosowane raz na 2 lata pomoże ale to nie odkwasi ziemi chyba że o 0,1ph...

poczytaj opinie innych użytkowników na temat wapmagu w dziale wapnowanie pola tam nawet były opinie że to dobre na podsypkę drogi....

#3813 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 14:28

Nawożenie kukurydzy Ja nie twierdzę że wapmag jest jakiś doskonały lecz jedynie że może pomóc doraźnie a o to chodzi jeśli masz zakwaszoną glebę, chcesz posiać i mieć jakiś w miarę sensowny plon. Sam sieję go w ostateczności i wolę zwykłe wapno, które nawet dzisiaj sieję, sam wapmag stosuję sporadycznie i traktuję go bardziej jako dostawcę magnezu lecz nie neguję jako szybkiego odkwaszacza. Jeśli komuś nie odpowiada lub stosuje go nieodpowiednio to już nie moja wina.

#3814 Share seba07101

seba07101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 15:43

Nawożenie kukurydzy

co myslicie jak bym teraz rozsiał 200 kg tarnogramu, i 200 kg kizerytu lub kainitu ? lub jakies inne wapno ? na 0,5 ha dodam ze w tym roku na tym polu miałem place ze prawie nic nie było ?

#3815 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 11 grudzień 2015 - 16:39

Nawożenie kukurydzy

Z tym wapnem budowlanym to żart? Jak chcesz mieć szybki efekt rozsiej kredę. Czy mierzone Ph? Kwasomierzem z płynem Helliga?

ile sie wysiewa takiej kredy na ha?

#3816 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 16:52

Nawożenie kukurydzy

Na uregulowane pola daję do tony kredy na hektar, na zakwaszone musisz dać chociaż te 2-3 tony. Tu nie chodzi o to, aby kogoś obrażać albo się wymądrzać, ale dajcie spokój z tymi wap-magami, wapnami wszelkiej maści z samochodu, który objeżdża wioski i wciska dziadkom cudowne wapno w rewelacyjnej cenie. Nie znacie tych tekstów? Panie, dwie tony nam zostały, to taniej sprzedamy, daj pan po 400 i będzie dobrze. Tymczasem kolega wyżej napisał, ono nadaje się na drogi ... 

#3817 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 17:00

Nawożenie kukurydzy Tomek wiesz, że kilka msc temu raz przyjechali do mnie kolesie z identycznym tekstem, i byli chyba z łódzkiego. Doraźnie 1 t wystarczy, co prawda odczynu za dużo nie podniesie, ale kukurydza już to wykorzysta. Dawki uzależnione są od odczynu a kreda działa do 2 lat. Wystarczy trochę poczytać.

#3818 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 574 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 17:24

Nawożenie kukurydzy

na wiosnę będzie można to zastosować?

#3819 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 17:27

Nawożenie kukurydzy

Kredę możesz dawać kiedy tylko zechcesz, nawet pogłównie, gdyż to forma węglanowa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3820 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 574 postów