Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5378 odpowiedzi na ten temat

#3421 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 09:49

Nawożenie kukurydzy

A czy deszczowałeś tz nawadniałeś jeżeli nie po polecam w przyszłym roku a zobaczysz jaka będzzzie różnica

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 20:18
  •  

#3422 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 11:09

Nawożenie kukurydzy

nawadnianie to dosyć kosztowna sprawa, nie wiem czy ktoś wogole sposuje nawadnianie w uprawie kukurydzy.

#3423 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 12:04

Nawożenie kukurydzy

sorki za jakość, ale nie mam dostępu do lepszego aparatu, kukurydza ziemia 6 klasa, zaczyna puszczac klos, oststnio solidnie dopadało wiec będzie szla w gore.

Załączone miniaturki

• Zdjęcie0419.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3424 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 13:29

Nawożenie kukurydzy

Podaj jej Rutinoscorbin, bo coś niewyraźnie wygląda.

#3425 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 13:30

Nawożenie kukurydzy

U ciebie na VI klasie jest dużo lepsza jak u mnie i innych na I lub II klasie

#3426 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 17:10

Nawożenie kukurydzy

...aż trudno uwierzyć że to fotka z tego roku, bardzo dużo  podróżuje  po wielkopolsce i lubuskim i tam  napradę  nigdzie  tak  okazałej  kuku nie  widziałem - GRATULUJĘ!

#3427 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 17:50

Nawożenie kukurydzy

tu wschodnie Mazowsze,  fotka dziś robiona.  pomimo zimnej wiosny kukurydza ladnie ruszyla, lepiej niż na ciężkich zimnych glebach. później były momenty niedoboru wody,  na końcu pola gdzie nigdy nic po za zytem nie roslo bo ziemia jak na plazy kukurydza ma wysokość 1.5 - 1.8 po pelnym wyklosowaniu powinna przekroczyć 2 metry Co ciekawe kukurydza nie została zbyt dużo skladnikow doglebowo, na 2 ha pola poszlo  160 kg NPK w aplikator,  200 kg mocznika przed siewem po calosci pola, i 100 kg poglownie w fazie 3-4 liscia . no i oczywiście obornik, to podstawa na tak lekkiej glebie, co do ilości to ok 50 ton na ha.  następnie ozdywki, i tu tkwi klucz do sukcesu w tak skrajnych pogodowo warunkach,  bardzo istotne jest podanie odzywki w fazie 2 liscia, w moim przepadku na pierwszy rzut poszedł ferbanat, za kilka dni odzywka fosforowa. oczywiście oba zabiegi wykonene recznym opryskiwaczem w celu zminmalizowania kosztu nawożenia dolistnego, po tych zabiegach pomimo chłodnych nocy kukurydza dostala ladnego kopa, kolejne dwa opryski odzywka tylko potegowalo jej przyrosty.  koszt nawożenia dolistnego 220 zl / 2 ha, koszt nawożenia doglebowego ok 700 zl / 2 ha, koszt oprysku od chwastów 220 zl / 2 ha, zastosowane 0.5 l adengo, które dalo rade, gdzieniegdzie odbily chwasty, ale nie miało to zadnego wpływu na wzrost kukurydzy.   

#3428 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 18:09

Nawożenie kukurydzy suszy nie było ?

#3429 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 18:24

Nawożenie kukurydzy

wiosna była raczej mokra, tak do 20 maja przechodzily deszcze, choć w małych ilościach, potem 2 tygodnie wogole nie padalo, kukurydza zwijala się , po tych dwóch tygodniach suszy zaczelo padac, male ilości raz na kilka dni, ale wystarczylo wilgoci żeby kukurydza rosla, na początku lipca było 9 dni bez deszczu, w tym 4 dni temperatura przekraczala 30 stopni,  na większości pola kukurydza była pozwijana, potem spadl deszcz i ruszla dalej,   Wydaje mi się ze kukuryudza powinna osiagnac grubo ponad 3 metry po pelnym wyklosowaniu się, jest szansa tez na ladne kolby bo w sobote i niedziele spadlo duże ilości deszczu, i prognozują dosyć czeste opady w najbliszym czasie. w tamtym roku kukurydza na tym stanowisku na większości pola  przekroczyla 3 metry ale kolbe dala slaba, a nawet po gorkach wcale nie miała, 3 tygodnie bez deszczu zrobilo swoje. Takie sa uroki piaszczystych gleb.

#3430 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 21:08

Nawożenie kukurydzy

aj ktoś sobie robi jajca...

z tą fotką.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3431 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 21:33

Nawożenie kukurydzy

w niedziele będę miał dostep do lepszego aparatu to zrobie więcej zdjęć, na zdjęciu wydaje się mniejsza niż jest w rzeczywistości.  mój zasieg reki to 245 cm, stane w kukurydzy, siostra zrobi mi zdjecie i będzie widać ile jeszcze kukurydza jest wyzsza, na dzień dzisiejszy ma 2.8- 2.9 m i jeszcze co najmniej pol metra powinna podrosnąć, ale nie wysokość jest jej atiutem, a to ze jest super ulistniona, ze az ciężko się przez nia przedostać, pomimo ze siana w standardowych odstępach, na 2 ha poszlo ok 180 tys jednostek.

znajomy powiedział ze sieczkarnia mi dużo drożej policzy za ta kukurydze, ale zobaczymy. 

#3432 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 23:56

Nawożenie kukurydzy

No tyko jeszcze powiedz co to za odmiana. Bo niektórzy już wiedzą że na 80 % plantacji swojej kukurydzy mam totalną suszę i miejscami kukurydza sięga do kolan, ale też mam 5 ha w zupełnie innym miejscu gdzie deszcze padały i tam obok przez miedzę ma sąsiad kukurydzę. I jego jest z 50-80 cm wyższa niż moja. Ale na tej działce ja nie patrzę na wysokość tylko czekam aż kolba się pokaże, wtedy porozmawiam z sąsiadem. A wiem że on ma właśnie tą polską odmianę co potrafi zielonego na 4 m urosnąć... Tylko sie ja pytam, na uj mi to zielone 4 m?

#3433 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 06:24

Nawożenie kukurydzy

przy braku paszy liczy się nawet te zielone, po za tym nie powiedziaen ze te 4 m da mniejsza kolbe niż ta do kolan, puki co widze po dwie kolby wiec powinno cos być, czas pokaze, odminay drim z Syngenty i dwie polskie ulan na gleby lekkie i vitras na ciężkie, u mnie na lekkiej zadnej roznicy pomiędzy tymi odmianami nie widze.

#3434 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 10:20

Nawożenie kukurydzy

Ja tam się nie znam na kiszonce z kukurydzy ale cała okolica krowy chowa to każdy woli kolbę na kupce niż łodygi. Nawet raz sprzedałem im 1ha niskiej z pioniera to mówili że na kupce aż żółto się zrobiło jak wysypali. Po polach czyiś nie chodzę i nie sprawdzam, ale sąsiedzi mi mówią że kolby mam największe w okolicy a wysokość kukurydzy nie koniecznie. Ten rok istna anomalia i nie odnoszę się do niego bo nie dość że mam niskie kukurydze to i pewnie kolby nie będzie przez tą suszę, pisałem o poprzednich 2 sezonach bo tyle uprawiam kukurydzę.

#3435 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 22 lipiec 2015 - 11:15

Nawożenie kukurydzy Panowie mam pytanie bo niedługo kosze pszenicę i na sciernisko chce dac sól potasową czy moze lepiej na wiosnę.Kiedy qq ją lepiej wykorzysta.

#3436 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 11:27

Nawożenie kukurydzy

Jaka gleba lekka czy ciężka? Potas jest szybko wypłukiwany więc tuż po żniwach na ściernisko to raczej nie. Jak już to późną jesienią. Jeśli lekka gleba wczesną wiosną.

#3437 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
    Rolnictwo

Napisany 22 lipiec 2015 - 11:37

Nawożenie kukurydzy Gleba troche łąkowa i gliniasta a troche piaszczysta

#3438 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 22 lipiec 2015 - 12:05

Nawożenie kukurydzy

Wiosną z miesiąc przed siewem qq i będzie ok. 

#3439 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
    Rolnictwo

Napisany 22 lipiec 2015 - 12:12

Nawożenie kukurydzy Dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3440 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 22 lipiec 2015 - 12:53

Nawożenie kukurydzy

Niektórzy dają bezpośrednio przed siewem ale lepiej jak trochę wcześniej by chlor wypłukało.