Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5377 odpowiedzi na ten temat

#321 Share sobuciak

sobuciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 16:21

Nawożenie kukurydzy

Jak masz obornik albo gnojowicę to popieść to pole tym a kreda nie przeszkadza w przeciwieństwie do wapna w jednym czasie.

Kolego @atomik jeśli dobrze rozumiem proponujesz stosowanie obornika i kredy jednocześnie, bo kreda to nie wapno, nie wprowadzaj ludzi w błąd, kreda to również nawóz wapniowy i nie znam zaleceń które mówią o stosowanie nawozów naturalnych łącznie ze znacznymi dawkami nawozów wapniowych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 09:29
  •  

#322 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 04 kwiecień 2012 - 18:33

Nawożenie kukurydzy

Aby pryskać przed wschodowo konieczna jest spora wilgoć bo inaczej oprysk po prostu nie zadziała. Jaki koszt wychodził Maistra na ha i jak oceniasz jego skuteczność? Jeszcze jedno czy brał perz?

Koszt na ha to było 230 zł a skuteczność bardzo dobra wymiata wszystko zielsko oprócz powoju i perz także tylko mógł b być tańszy. :D

#323 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 10:33

Nawożenie kukurydzy A gdzie można kupić kredę granulowaną i gdzie najtaniej, macie jakieś dojścia? Spróbowałbym jej do szybkiego odkwaszenia gleby.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 10:45

Nawożenie kukurydzy kup krede luzem - wyjdzie najtaniej i najskuteczniej, po co przepłacać na granulowaną

na podlasiu można kupić prosto z kopalni jak nie masz za daleko to moge dać kontakt
Trend is your friend

#325 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2012 - 11:11

Nawożenie kukurydzy tak..wyjdzie najtaniej i najszybciej odkwasi glebę lecz pamiętaj że to ku*estwo cholernei cieżko się rozsiewa :) najlepiej rozsiewaczem do obornika, RCW na taśmie też całkiem całkiej dobrze sobie z tym radzi

#326 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 11:24

Nawożenie kukurydzy

Kolego @atomik jeśli dobrze rozumiem proponujesz stosowanie obornika i kredy jednocześnie, bo kreda to nie wapno, nie wprowadzaj ludzi w błąd, kreda to również nawóz wapniowy i nie znam zaleceń które mówią o stosowanie nawozów naturalnych łącznie ze znacznymi dawkami nawozów wapniowych.

drogi kolego owszem to nawóz wapniowy ale jedyny który można bezpiecznie stosować z obornikiem lub gnojówką/gnojowicą, są to słowa pani dr Bogumiły Nestorowicz i powołuję się na nią poza tym zastosowanie wapna (tylko nie formy tlenkowej) na przyorany obornik pod agergat przedsiewnie nie ma aż tak negawtynego wpływu nie przesadzajmy @piotrek1975 jeśli znajdziesz mi lepszy środek do odchwaszczania kukurydzy w tej cenie niż LUMAX to stawiam Ci skrzynkę wódki, teść stosuje maistra a ja lumax i u mnie nie ma nawet jednego chwastu a u niego różnie zależy od roku w zeszłym roku miał dużo bylicy i trochę chwastnicy, mało tego stosuje się mniejszą dawkę niż zaleca producent ja daje 2,5-3 litry max a producent zaleca 3,5-4. Na targach bydła w Łodzi w tym roku byłem na stosiku syngenty i jak powiedziałem o niższych dawkach to kazali mi nikomu nie mówić bo to prawda, za zeszły rok cena lumax i maister to różnica rzędu 10 zł

Edytowany przez atomik, 07 kwiecień 2012 - 11:27.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#327 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 13:52

Nawożenie kukurydzy @atomik ja nie pisałem że są lepsze i tańsze bo sam nie wiem co wybrać. Pisałem że pryskałem Majstrem i na moich polach nie zostawiał chwastów tylko miejscami trafiał się powój, sam chce się dowiedzieć jaki środek by był dobry a może tańszy.
Do tej pory nie siałem dużo qq to kupowałem Majstra lecz teraz planuję zasiać 4 ha to pomyślałem że dobrze by było trochę mniej kasy wydać na oprysk jak by jakiś tańszy te dawał radę , chyba myślę że każdy tak kombinuje .

#328 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 16:26

Nawożenie kukurydzy

tak..wyjdzie najtaniej i najszybciej odkwasi glebę lecz pamiętaj że to ku*estwo cholernei cieżko się rozsiewa :) najlepiej rozsiewaczem do obornika, RCW na taśmie też całkiem całkiej dobrze sobie z tym radzi

dlatego trzeba rozsiewać odrazu po przywiezieniu puki jest w miarę sucha, natomiast jak leży długo na polu na deszczu nie przykryta to chyba tylko rozrzutnik z adapterem da sobie z tym rade.
Trend is your friend

#329 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 16:32

Nawożenie kukurydzy dlatego zastosuj lumax a tak na przyszłość nie ma nic takiego jak tanie i dobre zaoszczędzisz raz a potem będziesz musiał poprawiać i wyjdzie drożej niz zakładałeś albo efekt będzie nie taki jakbyś chciał
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#330 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 18:31

Nawożenie kukurydzy Dziś trochę poczytałem na temat Lumaxa iGuardiana i na któryś z nich się zdecyduję. masz rację @atomik "za małe pieniądze psy mięso żarły :D "
Perzu nie mam to reszte zielska powinno spalić i obydwoma można pryskać zaraz po siewie a to najbardziej mnie interesowało bo Majstrem to puzno i qqrydza na tym musi ucierpieć
Dzięluję za podpowiedz i życzę wesołych, rodzinnych, zdrowych świąt i mokrego poniedziałku :P .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 07 kwiecień 2012 - 20:15

Nawożenie kukurydzy można stosować guardian+protugan

#332 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:01

Nawożenie kukurydzy Ja stosowałem Lumax przedwschodowo w dawce 3,5litra/ha po dłuższym upływie czasu chwasty lekko zaczeły jednak odbijać ale nie groźnie na wiekszości pól stosowałem 4litry/ha to było tak jak ma być tylko kukurydza bez chwastów w tym roku stosuję na 15ha Lumax a na 5ha Elumis powschodowo przyczyna to Lumax nie zwalcza ostrożnia polnego (Oset) perzu i z tego co pamiętam jeżeli jest powój polny to ma kłopot lekki poza tym bardzo dobry sirodek polecam w górnych dawkach cena w firmie która mnie zaopatruje to 1100zł brutto za 20litrów a Guardian jest po 860zł za 20ltrów

#333 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:59

Nawożenie kukurydzy kiedys atrazyna zwalczyla by prawie wszystko a teraz trzeba placic ostre pieniadze i jeszcze jak pogoda nie dopisze bedzie za sucho to moze sie okazac ze lumax czy guardian nie jest w 100 skuteczny , tez polecam pryskanie zaraz po siewie na wilgotna glebe kukurydza nie cierpi a zielsko nie zabiera cennych i jak ze ostatnimi laty drogich nawozow ... WESOLYCH I rodzinnych swiat:)

#334 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 22:57

Nawożenie kukurydzy atrazyna a właściwie traizyny zostały wycofane ze względu na uciążliwość dla środowiska tj. długie zaleganie w glebie i przenikanie głębokich warstw gleby co wiązało się z przedostawaniem do wód gruntowych nieważne. Ja miałem największy problem z chwastnicą. Warunek wilgotna gleba do oprysku dla tego środka. Stosuję już chyba 3 lata i nigdy mnie nie zawiódł. guardian + protugan spoko tylko nie wiem jak cenowo wychodzi na ha

#335 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 12:22

Nawożenie kukurydzy Ztosował ktoś Elumis od syngenty ? Zna ktoś cenę ?
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#336 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 09:39

Nawożenie kukurydzy Elumis stosowałem super środek tak przy tym 1l/h bierze wszystko perz tylko malusieńki a przy 1,2już totalnie wszystko prócz kukurydzy zalecają do 1,5litra

#337 Share michu1694

michu1694

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:wszystko co zwiazane z rolnictwem i motoryzacją

Napisany 15 kwiecień 2012 - 09:20

Nawożenie kukurydzy Ja daje gdzieś około 35 t obornika bydlęcego 200 kg/ha mocznika sól potasowa 100 kg/ha i polidap 100 kg/ha w podsiewacz + odżywki w odpowiednim czasie

#338 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 10:06

Nawożenie kukurydzy My w przeliczeniu na czysty składnik dajemy:
160 kg - N
80-100 kg - P
180 kg - K

#339 Share DeutzM610

DeutzM610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 11:25

Nawożenie kukurydzy A ja wam powiem tak. Ja daje tak z 40t obornika jak mi starczy na wszystko potem 150-170 soli potasowej przed kultywacja w dozownik polidap z 120 kg a jak ma z 20 cm to 100 kg mocznika i gadałem wczoraj z gościem to mówił ze jak się daje sol to fosforu trzeba o 1/4 mniej niż soli a mocznik jest potrzebny dla kukurydzy na to by wytworzyła kolbe a ten co jest w polidapie to na początek jej wystarczy a potem jak ma te 20 cm jest najlepiej dać tak mi mówił.
Robimy tym co mamy ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 10:13

Nawożenie kukurydzy Ja zamierzam w tym roku zostawić pole uprawione kilka tygodni przed siewem (już leży właściwie), zasiać QQ w chwasty - jest też trochę perzu na tej działce i kilka dni po siewie opryskać lumax + glifosat w dawkach nie wiem jeszcze jakich. Nie pogryzie się taka mikstura? Stosował ktoś coś takiego?