Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5377 odpowiedzi na ten temat

#3241 Share miziun

miziun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Sport,

Napisany 22 czerwiec 2015 - 19:56

Nawożenie kukurydzy

witam. pryskałem dzisiaj kukurydze nastepny raz i dałem 2,5 kg na 400l wody kristonol pomarańczowy + 8 kg mocznika nie popali mi kukurydzy chociaż.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 08:16
  •  

#3242 Share lagunal6

lagunal6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 20:12

Nawożenie kukurydzy

Mam pytanie czy ktos miał taki przypadek,ze wypuszczały po dwie a nawet trzy łodygi w jednym miejcu z jednego ziarana?Napewno z jednego ziarna bo wyrwałem i widziałem i to tylko na jednej odmianie jest tego bardzo dużo.i czy moge to gdzies reklamować.

#3243 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 20:17

Nawożenie kukurydzy

Niedobór dotyczy magnezu. Przy czym niedobór może nie wynikać z braku go w glebie a raczej problemów z pobraniem magnezu z gleby spowodowanym niską temperaturą i lub niską wilgotnością gleby.

kolego wszystko masz racje i jeżeli jest za wysokie ph też magnez staje sie dla roślin nie przyswajalny miałem kiedyś tak ze zbożami  i pryskałem pola jak głupi siarczanem magnezu i powiedziałem sobie nigdy więcej prze wapnowania pół siarczan słabo sie rozpuszczał w wodzie stawał na końcówkach opryskiwacza po prostu prze.... ale zboża uratowałem  :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3244 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 20:20

Nawożenie kukurydzy

Niektóre odmiany tak reagują na za mała obsadę. Nie pamiętam jaka ale jedna w zeszłym roku też miała odrosty tj. mniejsze łodygi przy głównej.

#3245 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 20:32

Nawożenie kukurydzy Odrosty czy krzewienie spowodowane jest żerowaniem ploniarki zbożówki. Nadgryza główny pęd a kukurydza wypuszcza inny. Przymrozki też to powodują, ale w tym roku ich nie było.

#3246 Share przemo93pl

przemo93pl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • Zainteresowania:Film/sport/motoryzacja /rolnictwo

Napisany 22 czerwiec 2015 - 20:51

Nawożenie kukurydzy

Witam dzisiaj pryskaliśmy qq pierwszy raz odżywkami tak poźno bo sucho... i mam pytanie kristanol zielony poszedł po 5kg ha na 400l i czy to dobry krok bo pierwszy raz mamy kristanol a w qq pewnie już nie zdążymy wjechać drugi raz ? a i do tego miałem resztki saletry wapniowej i poszło po 1 l ha i mocznika 5kg nie przypali taka mikstura?

#3247 Share JacekWaowski

JacekWaowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 21:07

Nawożenie kukurydzy

Zastosowałem RSM pierwszy raz w tym roku . Efekt niesamowity .Pierwszy raz przy 2-3 liściu 180kg RSM 28% na 4 liściu bor i cynk.7dni potem kolejny raz bor cynk potas . na 7 liściu 300 kg RSM . QQ jakiej okolica nie widziała 

#3248 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 21:20

Nawożenie kukurydzy

@Jacek daj zdjęcia i opisz ile czasu minęło od dania RSM.

@valeTudo ależ gdzie tam. Sucho jak skurczybyk. Tu akurat bardzo dobra struktura gleby i rośliny się jako tako trzymają. Zdjęcie może złudnie wskazywać że była deszczowa aura gdyż robione około godz. 20 a niebo pokryły chmur, niestety nie deszczowe. Dla zainteresowanych nadmienię że wszystkie fotki moich upraw przedstawiają bezorkowe plantacje.

@krzysztof obyś miał rację bo takich żółtych plam jak w dalszej części pola mam pełno na całym areale 40 ha kukurydzy. I niezmiernie mnie to irytuje, mam nadzieję że kukurydza ruszy jak szalona po RSM. Ja nie mam zbytnio doświadczenia z tą rośliną bo dopiero 3 sezon ją uprawiam, więc każde spostrzeżenia chętnie słucham.

#3249 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 21:37

Nawożenie kukurydzy

Odrosty czy krzewienie spowodowane jest żerowaniem ploniarki zbożówki. Nadgryza główny pęd a kukurydza wypuszcza inny. Przymrozki też to powodują, ale w tym roku ich nie było.

nie koniecznie, powodem krzewienia najczęściej jest gleba bogata w fosfor, np. zasilenie duza iloscia obornika. u mnie krzewienie wystapilo we wszystkich trzech odmianach,  po 2-4 odrosty, glownie na tych rzadkach na których kukurydza dostala odzywke w fazie 2 liscia.

#3250 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 22:14

Nawożenie kukurydzy

Siejecie odmiany do du*y

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3251 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 22:44

Nawożenie kukurydzy

nie ma tu co zwalac na odmiany, bo te z gornej polki tak samo maja odrosty jak i te polskie najtańsze, przynajmniej u mnie, po za tym nie widze nic zlego w odrostach jeśli kukurydza jest na kiszonke.

#3252 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 07:13

Nawożenie kukurydzy Teorii o fosforze jeszcze nie słyszałem. W Danubio też były odrosty a to dobra odmiana. Nie było zaprawione mesurolem tylko opti+.

#3253 Share lagunal6

lagunal6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 07:20

Nawożenie kukurydzy

kukurydza to aquamax z pioneera,kosztowała 620zl wiec pułka raczej wysoka,kukurydza jest na ziarno,pewnie na tych lodygach kolby nie bedzie,dziekuje za wszyskie sugestie.słoma z pszenzyta była scieta potem okolo 50 ton obornika swinskiego i 200 polidapu w podsiewacz wiec stawiam ze za duzo fosforu.

#3254 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 07:25

Nawożenie kukurydzy Pierwsze słyszę aby od fosforu się krzewiła kukurydza, gdyby tak bylo to nikt by go w podsiewacz nie sypał, bo kuku ma do niego łatwy i szybki dostęp pod warunkiem,że jest ciepło.
Po drugie fosfor i obornik ? Przecież w oborniku fosforu brakuje w stosunku do potasu czy azotu. Coś błędne te teorię.

#3255 Share crouch02

crouch02

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 08:19

Nawożenie kukurydzy

Co to za objaw?

jest to niedobór siarki a nie magnezu, ale  tak czy siak siarczan magnezu najlepsze rozwiązanie.

#3256 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 23 czerwiec 2015 - 09:42

Nawożenie kukurydzy @fireseba
W tym roku kupilem materiał siewny qq z centrali miała być to super odmiana a wyszło g....o.Schodziła ponad miesiąc a siana normalnie i tym mówisz o złych odmianach :-)

#3257 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 10:36

Nawożenie kukurydzy Mogę rozsiać mocznik z saletra w ilości 100kg na ha w stosunku 3:1 na mokre rośliny przed spodziewanym deszczem? Nie uszkodzę zbytnio roślin, kukurydza zakryła juz miedzyrzedzia.

#3258 Share speeeder

speeeder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 10:39

Nawożenie kukurydzy

Co to znaczy ze kukurydza zakryla miedzyrzedzia?? polozyla sie?? :D

Licz ile lisci juz ma, jezeli ma juz 8-9 lisc to wg mnie nie ma sensu juz niczym zasilac.

#3259 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 11:32

Nawożenie kukurydzy

8-9 lisc to chyba już tylko z samolotu opryski robic, już przy 5-6 liściu jest problem z wjazdem, kukurydza ma około metra,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3260 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 23 czerwiec 2015 - 11:48

Nawożenie kukurydzy

5-6 liści i metr?  :huh:  

http://www.agrofoto....5196-kukurydza/ <- ta ma 10-11 liści i jak widać na tle beli, ma około 70-80 cm. 

http://www.agrofoto....2906-kukurydza/ <- a ta z kolei miała 8 liści i max 35-40 cm wysokości.