Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5379 odpowiedzi na ten temat

#2021 Share rk1

rk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 20:39

Nawożenie kukurydzy Ja mam zamiar w tym tygodniu dać: mocznik ok 100kg QQ ok 30cm lub odżywkę i mocznik w opryskiwacz ok 10kg na ha ? Co będzie lepsze ? Dodam że przedsiewnie QQ dostała 200kg mocznika i tydzień temu dostała odżywkę Maksimus extra PK 5kg/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 05:08
  •  

#2022 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 21:02

Nawożenie kukurydzy Jesli korzystasz z gotowych mieszanek na odżywki to przeczytaj dokładnie etykietkę, bo w niektórych przypadkach nie jest wskazane mieszanie odżywki z mocznikiem (np Wuxal top P). Ja rozdzielam zabiegi, i wykonuję oddzielnie oprysk mocznikiem (2 x) oraz odżywką (1 x)

#2023 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 11 czerwiec 2014 - 22:08

Nawożenie kukurydzy

byłem dziś zobaczyć kukurydze i jednak mocznik trochę poprzepalał liście, tam gdzie granula została na liściu to porobiły się jasno żółte plamy ale w niewielkim stopniu, zobaczymy co będzie dalej

Nie martw się, nic jej nie będzie, Ja tak raz zrobiłem i też miała plamki ale przeszło.
Teraz od kilku lat sieję cały nawóz przed siewnie i wyniki są zadawalające.

Edytowany przez Piotrek1975, 11 czerwiec 2014 - 22:10.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2024 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 07:46

Nawożenie kukurydzy Koledzy powiedzcie mi bo nie wiem pierwszy raz zasiałem kokurydzę czy pryska sie ja na choroby jesli tak to czym? i kiedy i jaką zastosowac odżywkę proszę o pomoc??

#2025 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 08:08

Nawożenie kukurydzy Czy rano jak jest jeszcze rosa można pryskać mocznikiem + odżywki?

#2026 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 12 czerwiec 2014 - 09:02

Nawożenie kukurydzy Tylko teraz jest dość sucho i boje sie żeby nie przypaliło :mellow:

#2027 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 09:18

Nawożenie kukurydzy Siałem w tym roku u jednego faceta kukurydze i doradca z KWS zalecił mu w podsiewacz dawać 70kg saletry,70 polidapu i 70 kizerytu. Stosował ktoś z was takie nawożenie ?

#2028 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 12 czerwiec 2014 - 12:13

Nawożenie kukurydzy Mi też doradzili w zeszłym roku saletrę ale przedsiewnie.W tym roku dałem mocznik.Zobaczę czy będzie jakaś różnica.

#2029 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 13:24

Nawożenie kukurydzy Zamierzam zastosować dolistnie cynk i pewnie siarczan magnezu. Przeglądając allegro trafiłem na cynk płynny od Adob za 88złhttp://allegro.pl/ad...4323529217.html
Dzisiaj otrzymałem ofertę telefoniczną a Agroloku i tam Adobe Zn kosztuje 140zł http://www.uprawa.ag...IDHA_a10kg-1318 Ktoś wie skąd ta płynna forma pierwszego z nich skoro sama firma Adob oferuje tylko nawóz w formie mikrogranulatu tak jak na stronie w drugim linku. Ten płynny rzekomo także ma 10% jak szukałem w google, albo z czymś innym pomyliłem.

#2030 Share krystian8402

krystian8402

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 13:30

Nawożenie kukurydzy Witam panowie mam takie pytanie czy ktoś próbował pryskać kukurydzę np. gnojówką zmieszaną z wodą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2031 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 15:15

Nawożenie kukurydzy A po chol... tym pryskać? No chyba że chcesz zrobić na złość sąsiadowi i zainfekować mu plantację grzybami. Ale wtedy życzę Ci jak najgorzej.

#2032 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 12 czerwiec 2014 - 16:15

Nawożenie kukurydzy miało padać więc rozsiałem +- 230kg/ha mocznika jednak deszcz nie przyszedł jak sądzicie przypali????

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#2033 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 17:29

Nawożenie kukurydzy Przypali. Zależy kiedy popada jeszcze. Dosyc sporo tego mocznika dałeś.

#2034 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 czerwiec 2014 - 17:31

Nawożenie kukurydzy Nie przypali o ile nie dostał się do kielichów liści, ja rozsiałem 300 kg mocznika jak co roku i negatywnych skutków nie było.

#2035 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 12 czerwiec 2014 - 18:46

Nawożenie kukurydzy dostał się napewno-przynajmniej trochę kukurydza ma 10-12 liści więc kielich spore.............

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#2036 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 21:45

Nawożenie kukurydzy Saletra przypala rozsiałem na kawałeczku dla własnego doświadczenia,poparzyło liście ale już odbija będzie dobrze. Rozsiane w słoneczny dzień po rozsianiu nie padało do dzisiaj.
Moja przez ten tydzień dużo się poprawiła bo było ciepło. Jutro jadę coś dolistnie zobaczymy co kupię rano.

#2037 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 13 czerwiec 2014 - 04:34

Nawożenie kukurydzy

miało padać więc rozsiałem +- 230kg/ha mocznika jednak deszcz nie przyszedł jak sądzicie przypali????

mocznik pogłównie, bez deszczu i jeszcze w pełnym słońcu to z 50 % azotu poleciało już w powietrze

#2038 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 05:18

Nawożenie kukurydzy No niestety w czerwcu nie chce padać a kukurydza rośnie jak szalona. Najgorsze jest to, że gdy roślina ma 30 cm, gdzie można by wysiąć mocznik to deszczu nie ma - dalsze opóznienie wysiewu mocznika wiąże się z problemem wjazdu w łan kukurydzy (przygniatanie) oraz tym, że mocznik w podany za późno wydłuży wegetację rośliń.
Straty mocznika zastosowanego pogłównie wg nauki mogą dochodzić do 50%.
Ja osobiście jakbym miał czekać na deszcz to bym w ogóle mocznika nie wysiał

#2039 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 13:05

Nawożenie kukurydzy Panowie opryskałem takim miksem kukurydze: mocznik 12,5 kg, siarczan siedmiowodny 12kg, foliq fosforowy 3 l,plonowit R 1l, bormax z intermagu 0,7 l, cynk 1 kg( nie pamietam firmy) oraz tytanit 150 ml dawki na ha. W ten sam dzień ( sobota) poszedł mocznik 170 kg/ ha. Gleba dość wilgotna była deszcze jednak przyszedł dopiero w poniedziałek. Po 5 dniach zajchałem na pole i widze ze obwódki liści są żółte lekko przyschnięte. Nie wszędzie jednak dość łatwo mozna było znaleźć. Dodatkowo jak wczoraj robilismy powtórek dożywiania zatkało mi połowe dysz iraz zalepiło filtry jakas mazią. Obstawiam z ojcem cynk ponieważ pierwszy raz go stosowalismy a podobne mieszanki juz robilismy i zawsze wszystko było ok. Jak myślicie co moglo zalepić filtry i przypalić? A może mocznik przypalił (stężęnie 5%)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2040 Share radas17

radas17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka

Napisany 13 czerwiec 2014 - 13:16

Nawożenie kukurydzy witam. Cztery dni temu pryskałem kukurydze dolistnie mocznikiem 8kg/ha + siarczan magnezu 7kg/ha + Plonvit Zboza 2l/ha. Zauważyłem miejscami żółte pojedyńcze przebarwienia w kielichach kukurydzy. Myślicie że ten oprysk jej zaszkodził?