Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5377 odpowiedzi na ten temat

#1981 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 06 czerwiec 2014 - 03:20

Nawożenie kukurydzy zimno może wywoływać również takie efekty

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 18:45
  •  

#1982 Share tomaszek25

tomaszek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 08:02

Nawożenie kukurydzy czy stosował juz ktos retengo plus?

#1983 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 11:17

Nawożenie kukurydzy Czy istnieje możliwość rozpuszczenia 150 kg saletry w około 300L wody i takim roztworem (z wężami do RSM) zasilić KUKU.
Nie mam dostępu do RSM w tej chwili, a saletra rozsypana pogłównie przypali KUKU, mocznik ponoć nie przypala lub w mniejszym stopniu tylko
wolno i długo działa, także myślę że może kukurydza być długo zielona i bardziej wilgotna.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1984 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 06 czerwiec 2014 - 11:50

Nawożenie kukurydzy możliwość pewnie jest ale nie stosowałem to nie będę mówił :) co do działania mocznika... wszystko zależne od wilgotności i temperatury. jak jest zimno to na działanie sie doczekasz po paru tygodniach, jak ciepło to po paru dniach

#1985 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 13:58

Nawożenie kukurydzy matava powód nie jest zly ale po prostu nie dopisałem reszty uzupełniłeś moja wypowiedz.

Czy istnieje możliwość rozpuszczenia 150 kg saletry w około 300L wody i takim roztworem (z wężami do RSM) zasilić KUKU.
Nie mam dostępu do RSM w tej chwili, a saletra rozsypana pogłównie przypali KUKU, mocznik ponoć nie przypala lub w mniejszym stopniu tylko
wolno i długo działa, także myślę że może kukurydza być długo zielona i bardziej wilgotna.

Mocznik nie przypala jak na suche rosliny sypiesz. Saletre również stosowalismy kiedys i nic sie nie działo. Co roku stosujemy nawożenie azotem pogłówne z racji tego że kukurydze na piachach siejemy a chcac uniknąć nadmiernego wymywania dzielimy dawki. Kukurydza dojżewa normalnie nie jest długo zielona z tym ze mocznik pogłównie nie należy stosować zbyt późno. W tamtym roku w ostatnim momencie mozna powiedziec zastosowalismy. Kukurydza była długo słaba a po tym moczniku wystrzeliła na 3 metry ale plon juz i tak był słaby. W tym roku jutro będę juz stosował 2 dawke kukurydza ma około 30 cm dodatkowo pojade odzywkami.

#1986 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 czerwiec 2014 - 18:35

Nawożenie kukurydzy U mnie kukurydza na jednym polu ,normalnie masakra.Przymroziło ją dość porządnie,ale wytrwała.Pózniej opryskana na zielsko.Nawóz,w dniu dzisiejszym odżywka z składnikami odżywczymi ,a ta stoi jak zaklęta.Nie miałam jeszcze takiego przypadku,czym tu ją jeszcze poratować?

#1987 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 06 czerwiec 2014 - 22:05

Nawożenie kukurydzy czym pryskalas i w jakiej fazie?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#1988 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 22:56

Nawożenie kukurydzy a Ty statek jakie robisz nawożenie dolistne? 2 razy odżywką?

#1989 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2014 - 19:49

Nawożenie kukurydzy

czym pryskalas i w jakiej fazie?

W korzeń poszedł mocznik,pózniej był oprysk Majster .następnie mocznik,A wczoraj odżywka +mikroskładniki,zastanawiam się jakie ma znaczenie głębokość orki do siewu kukurydzy.Czytając różne artykuły niby ma to znaczenie,Ale jak jest z praktyką,A u mnie było głęboko zaorane .I teraz już nie wiem co jej poddać,sieje kukurydzę już parę lat,i pierwszy raz mam takie pole.

#1990 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 22:29

Nawożenie kukurydzy Pare lat temu wzielismy w dzierżawe zapuszczone pole na poczatku maja. Część można powiedziec była zaorana jeśli mozna tak to nazwać drugą część sami zaoralismy dość głęboko. Po siewie kukurydzy była ogromna różnica. Ta część którą my zaoralismy wygladała dużo lepiej. Podsumowując pole zaorane przez starego własciciela na 15 cm wygladało dużo gorzej niż nasze zaorane na 25 cm. Pochwal się co Ty wyczytałeś w tych artykułach ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1991 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 07:08

Nawożenie kukurydzy jak zwiększysz głebokoścwarstwy ornej jednorazowo np. o 5-10 cm to efekty będą jak u ciebie mazno zwiększać ale o 2 cm rocznie bez obawy spadku plonu a u ciebie za rok berdzie normalnie

#1992 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 czerwiec 2014 - 07:45

Nawożenie kukurydzy

Pochwal się co Ty wyczytałeś w tych artykułach ;)

Wiesz ,co wyczytałam ?mądrości ludzi którzy obraz ziemi widzieli na obrazku ;)

Pare lat temu wzielismy w dzierżawe zapuszczone pole na poczatku maja

U mnie właśnie pole zapuszczone nie jest.

#1993 Share ThePerkins

ThePerkins

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 08:05

Nawożenie kukurydzy

W korzeń poszedł mocznik,pózniej był oprysk Majster .następnie mocznik,A wczoraj odżywka +mikroskładniki,zastanawiam się jakie ma znaczenie głębokość orki do siewu kukurydzy.Czytając różne artykuły niby ma to znaczenie,Ale jak jest z praktyką,A u mnie było głęboko zaorane .I teraz już nie wiem co jej poddać,sieje kukurydzę już parę lat,i pierwszy raz mam takie pole.

Mogło Ci zasklepić pole zanim ona wyszła z ziemi, ja też takie jedno pole miałem w tamtym roku masakra, gdzie nie gdzie była mniejsza ode mnie podczas koszenia :P

#1994 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 08:20

Nawożenie kukurydzy

a Ty statek jakie robisz nawożenie dolistne? 2 razy odżywką?

ja jade raz od chwastow i za tydzien odzywka 1 raz

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#1995 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 08:21

Nawożenie kukurydzy Zapuszczone domyślam się że zachwaszczone

#1996 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 czerwiec 2014 - 08:21

Nawożenie kukurydzy

gdzie nie gdzie była mniejsza ode mnie podczas koszenia

E no,ja takiej jeszcze nie miałam,ale zanosi się ,że u mnie do kolan nie dociągnie. :wacko: Ale będę odżywkami ,może nabierze chęci do rośnięcia.

#1997 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 08:57

Nawożenie kukurydzy

jak zwiększysz głebokoścwarstwy ornej jednorazowo np. o 5-10 cm to efekty będą jak u ciebie mazno zwiększać ale o 2 cm rocznie bez obawy spadku plonu a u ciebie za rok berdzie normalnie

Co ma do rzeczy zwiększanie głębokości warstwy ornej, coraz częściej teraz widze jak kukurydza idzie bezorkowo.

#1998 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 09:20

Nawożenie kukurydzy ja mam kawalki co 4 rok juz leci bez orki. Piachy. Roznicy nie widze.

#1999 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 09:33

Nawożenie kukurydzy no to wyorz 10 cm martwicy na wierzch i się przekonasz a pytający wyraźnie napisał głęboka orka/czytaj dokładnie/nie mieszaj uprawy bezorkowej z uprawa konwencjonalną bo to zupełnie inne technologie

Edytowany przez antoni1, 08 czerwiec 2014 - 09:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2000 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 09:54

Nawożenie kukurydzy O czym się przekonam? Co roku wyoruje miejscami biały czy żółty piach nie zwracam na to uwagi, rozciąga się agregatem, wymiesza z lepsza glebą i na drugi rok przy tej głębokości już nie ma śladu po martwicy, nie widać różnicy.