Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

6456 odpowiedzi na ten temat

#1861 Share mariusz999

mariusz999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Weterynaria i rolnictwo.
    Zetor Team

Napisany 16 maj 2014 - 09:11

Nawożenie kukurydzy U mnie jest podobnie, ale spowodowane jest to w moim przypadku suszą. Kukurydza posiana była 26 kwietnia w bardzo wilgotną ziemię a później tylko słońce i wiatr ziemia bardzo zasklepiona, ale dzisiaj pada to w ciągu kilku dni wszystko wyjdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 04:00
  •  

#1862 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 16 maj 2014 - 18:16

Nawożenie kukurydzy jak była sucha przez pewien czas to nie problem, przychodzi deszcz i rusza, dużo gorsza sytuacja to właśnie wilgoć, zimno i ciężka ziemia.
wnioskuję że w tym przypadku nie chodziło o suszę jeśli tylko są "przepusty" a ogólnie powschodziła

#1863 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 16 maj 2014 - 22:05

Nawożenie kukurydzy U mnie kws tez czesc wyszla a czesc nie, ale ziarno w ziemi jest i ma kielek 1cm, to wyjdzie ta reszta czy nie? I wyrowna sie czy juz nie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1864 Share mariusz999

mariusz999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
    Zetor Team

Napisany 16 maj 2014 - 22:53

Nawożenie kukurydzy Wzejdzie jak skiełkowała to wzejdzie. po dzisiejszych deszczach chodziłem pod wieczór i gdzie brakowało wczoraj to dzisiaj wszystko na wierzchu

#1865 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 17 maj 2014 - 20:09

Nawożenie kukurydzy ale
KWS u mnie powschodził w 50 % ale mówią iż będzie mieć po 3 kolby i plon standardowy i reklamacji nie uznali

Edytowany przez antoni1, 17 maj 2014 - 20:13.

#1866 Share mariusz999

mariusz999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
    Zetor Team

Napisany 18 maj 2014 - 10:10

Nawożenie kukurydzy Ja sieje od 7 lat nasiona KWS i nigdy nie miałem problemu ze wschodami siewnik kazuje ustawić na 95 tysięcy i wszystko jest ok. Ile miałeś ustawiony siewnik, jaka głębokość wysiewu, termin śpiewu, bo to też ma znaczenie.

#1867 Share rk1

rk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 18 maj 2014 - 11:53

Nawożenie kukurydzy Nie wierz w 3 kolby przecież to jawne oszustwo. Nawet jakby miała 3 to ich plon będzie odpowiadała jednej prawidłowej może ciut więcej bo będzie miała więcej miejsca i światła. Ja uważam że kukurydza powinna mieć po jednej ale odpowiednio dużej kolbie. Nieraz w skrajnych rzędach są po dwie kolby ponieważ jak nie ma na sąsiednim polu kukurydzy to jest więcej światła, ale zazwyczaj tylko i tak jedna jest w pełni uziarniona i dojrzała.

#1868 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 18 maj 2014 - 12:37

Nawożenie kukurydzy dobrze mówisz, nie ilość się liczy a jakość, 3 kolby mogą podnieść masę kiszonki tylko a w zasadzie wartości nie podnoszą, prawidłowo powinna być jedna odpowiednio rozwinięta kolba i ona jest pełnowartościowa, chociaż na dobrą sprawę nie zdarza się zbyt często u mnie w okolicy żeby była tylko jedna kolba, zauważyłem związek wcześniejszego siewu z ilością kolb, niestety u mnie ciężko stosować wcześniejszy siew ze względu na region (podlasie) jak i warunki glebowe więc zazwyczaj wychodzi kilka kolb ale w tym roku może będzie inaczej :)

#1869 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 18 maj 2014 - 21:26

Nawożenie kukurydzy u mnie ronaldinio posiany 95tys ziaren/1ha i gość który przyjechał siać powiedział ,że on sieje na 10cm-zdziwiłem się bo według mnie za głęboko-jednak przekonał mnie żebym tak spróbował-wschody bardzo równe kukurydza zdrowa a i dziki jakoś jej nie znalazły -jedna działka zaraz przy lesie ,druga 150m od.. ;)

#1870 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 19 maj 2014 - 05:57

Nawożenie kukurydzy Stosował ktoś odżywki grinlist?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1871 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 19 maj 2014 - 10:29

Nawożenie kukurydzy Może troche nie aktualny temat ale który lepszy nawóz pod kukurydze do podsiewacza Yara corn czy Polifoska 6?Chodzi mi głównie o potas,w Yarze jest tlenek a w Polifosce chlorek.

#1872 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 19 maj 2014 - 12:45

Nawożenie kukurydzy Ku*wa mać! Jaki znowu tlenek.
Żaden. Potas w rozsiewacz, fosfor w podsiewacz.

Czy widział ktoś nawóz potasowy w postaci tlenku :huh:

Edytowany przez matava, 19 maj 2014 - 16:52.

#1873 Share rk1

rk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 19 maj 2014 - 13:47

Nawożenie kukurydzy Człowieku weź na wstrzymanie ja w tamtym roku dawałem polifoskę 6 w podsiewacz ok 120 kg i wszysko było dobrze i jeszcze było mieszane z saletrzakiem . A i jeszcze jedno nie widziałem na oko jakiejś różniy w kolbach bo na innej działce stosowałem sól rzutowo i w podsiewacz tylko polidap.

Edytowany przez milanreal1, 19 maj 2014 - 18:53.
cytowanie poprzedniego posta

#1874 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 19 maj 2014 - 16:37

Nawożenie kukurydzy stosujecie juz drugą dawke mocznika? U mnie juz wyszła i ma takie 2-3 malutkie listki, są to juz liscie własciwe? Bo chwasty juz dosc duze i nie wiem kiedy z opryskiem wjechac a chce jeszcze mocznika posypac.

#1875 Share wskpiotrus125

wskpiotrus125

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 310 postów
  • Zainteresowania:John Deere ,Interesuje się Rolnictwem, motoryzacją, mechaniką,modelarstwem rolniczym

Napisany 19 maj 2014 - 20:38

Nawożenie kukurydzy jakie odrzywki stosujecie w dokarmianiu dilistnym kukurydzy?? co jes najlepsze ?

#1876 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 19 maj 2014 - 22:15

Nawożenie kukurydzy

Ku*wa mać! Jaki znowu tlenek.
Żaden. Potas w rozsiewacz, fosfor w podsiewacz.

Czy widział ktoś nawóz potasowy w postaci tlenku :huh:

Dlaczego wieloskładnik jest zły twoim zdaniem?Facet który mi siał kukurydze dzisiaj mi mówił że daje wieloskładnik w podsiewacz ok 700kg i nic wiecej,rzadnego azotu rzutowo a kukurydze ma najlepszą w okolicy,sieje jej ok 80ha.
Co do tlenku potasu też nie wiedziałem że taki jest ale tak jest w opisie yary corn:

http://www.yara.pl/d...orn_7-20-28.pdf

I nie gorączkuj sie tak,każdy daje nawóz jaki mu pasuje i sprawdza sie przedewszystkim a nie ślepo robi to co inni napiszą.

#1877 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2776 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 20 maj 2014 - 04:56

Nawożenie kukurydzy 700kg z podsiewacza na hektar raczej nie możliwe. Mi z kuhna maximy lekko ponad 300 kg polifoski 5 dawało i było prawie na maxa otwarte podawanie nawozu. Po za tym przy 300 zasolenie jest już spore a przy 700?

#1878 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 20 maj 2014 - 06:42

Nawożenie kukurydzy To jest tylko przeliczenie.
Zawartość potasu podaje się w przeliczeniu na K2O

Tak dla przypomnienia
Sypanie fosforu w podsiewacz jest spowodowane tym, że składnikiem limitującym wzrost w początkowym okresie jest właśnie fosfor. Dlatego też powinien być on w formie możliwie najłatwiej przyswajalnej czyli w praktyce fosforany amonu oraz w towarzystwie azotu amonowego NH4+, który działa dodatnio na jego pobranie. Forma NO3- działa antagonistycznie w stosunku do fosforu, mocznik może działać toksycznie, a potas w strefie przykorzeniowej może powodować zbyt duże zasolenie. Wszystko to jednak może być modyfikowane przez warunki glebowe i klimatyczne i wielkość nawożenia.

#1879 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 20 maj 2014 - 14:24

Nawożenie kukurydzy I tez siał Maximą 2 i mówił że daje ok 700kg w podsiewacz Kemiry ale nie wiem jakiej i nic poza tym.Ja tez dawałem w dozownik 200 polifoski 6 w tamtym roku i plon ładny był nin sie nie stało kukurydzy.Skłaniam sie ku Yarze na drugi rok bo ma mikro dodatkowo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1880 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2776 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 21 maj 2014 - 05:06

Nawożenie kukurydzy to 700 na hektar czy 700 w podsiewacz wchodzi? Ja wsypywałem dwa bagi i jeszcze było miejsce