Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

6456 odpowiedzi na ten temat

#1481 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:hoduje bydło trzode i króliki

Napisany 27 styczeń 2014 - 15:45

Nawożenie kukurydzy mam pytanie jaki poleacie nawóz do dozowników w siewniku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 02:05
  •  

#1482 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 18:57

Nawożenie kukurydzy Fosforan amonu jest najlepszym nawozem w podsiewacz 150-200kg powinno wystarczyc.
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

#1483 Share Florczan

Florczan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 13:49

Nawożenie kukurydzy Ja stosuje 500kg/h NPK 7-20-30 w dozownik i 200kg/h mocznika na skibę i jest dobrze

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1484 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 13:51

Nawożenie kukurydzy Co prawda do siewu jeszcze kawał czasu, ale zapytam: jak podzielić dawkę Yara Corn, w zależności od stanowiska planuje 400-500 kg/ha. Dać po połowie na glebę i do podsiewacza ?? Czy np. 200 kg na glebę i 300 kg do podsiewacza?? Z góry dzięki za podpowiedzi.

#1485 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:hoduje bydło trzode i króliki

Napisany 28 styczeń 2014 - 18:01

Nawożenie kukurydzy daje ktoś polifoske do podsiewacza

#1486 Share bartesik4321

bartesik4321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 18:49

Nawożenie kukurydzy Kiedy dać sol potasową pod kukurydze wiosną ???
Przed śleprowaniem czy przed uprawą ???

#1487 Share onyks

onyks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 22:32

Nawożenie kukurydzy ja daje polfoske 6 w podsiewacz tak ok 200 kg a reszte przed uprawa w zaleznosci od pola i zasobnosci

#1488 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 521 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 29 styczeń 2014 - 18:51

Nawożenie kukurydzy moge sypnac 100kg/ha kizerytu pod agregat ?

#1489 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1640 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 19:18

Nawożenie kukurydzy Możesz kolego :) Ja u siebie rok temu dawałem i w tym również :)

#1490 Share wrc1994

wrc1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:41

Nawożenie kukurydzy Panowie,Panie
planuję nastepujące nawożenie:
- polifoska 21 200 kg pod agregat
- sól potasowa do 200 kg pod agregat
- fosforan litewski 200 kg w podsiewacz
- mocznik 300 kg pogłównie
W tamtym sezonie wszystko podobnie tylko zamiast polifoski 21 stosowałem saletrzak w podobnej ilości. Kukurydza była drugi rok w monokulturze i dała plon ok 12 ton przy wilgotnośći ok 32%.
Wszelkie rady, sugestie mile widziane.
Pozdrawiam.

Edytowany przez wrc1994, 30 styczeń 2014 - 19:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1491 Share Karina_Hemerling

Karina_Hemerling

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:45

Nawożenie kukurydzy

Stosował ktoś z was agrosulca? Siarka i wapno zarazem. Była o nim mowa na forum. A cena całkiem całkiem, bo lekko powyżej 100 zl za tonę.
http://www.agrofoto....0989-agrosulca/

Agrosulca to nic innego jak gips , który uzyskuje się w kominach elektrowni na śląsku z odsiarczania spalin .
U nas kiedyś wciskali ten nawóz po okolicy i ludzie pobrali . Ja podpytałam na uczelni profesora co się na tym zna , co o tym sądzi to miał bardzo negatywną opinie .
Ci co kupili też raczej nie byli zadowoleni z efektów , nie mówiąc o wysiewaniu .

#1492 Share falconeyes

falconeyes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:56

Nawożenie kukurydzy Najtańszym i wg mnie najlepszym pod względem przyswajalności i zasobności siarki jest siarczan magnezu z siarkopolu.
„Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.”
George Orwell

#1493 Share Karina_Hemerling

Karina_Hemerling

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:24

Nawożenie kukurydzy A jaka cena za to ?
Z nawozami to jak z lekarstwami - chelat jest najlepiej przyswajalny, za chwile , nie to siarczan magnezu jest najlepiej przyswajalny ? Komu wierzyć ? :blink:

Edytowany przez Karina_Hemerling, 30 styczeń 2014 - 20:25.

#1494 Share JozB

JozB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:58

Nawożenie kukurydzy Azotu mineralnego w glebie nie będzie w tym roku za dużo, podobnie jak i siarki. Dlatego warto cokolwiek- saletrosan, siarczan, kizeryt dać pod agregat. Ja popróbuje mocznik z saletrosanem, siarczan pod agregat z mocznikiem i polidapem, mocznik i cześć polidapu przedsiewnie a do dozownika pół na pół polidap i salmag. Na innych działkach z kolei do dozownika wrzuce jeszcze albo siarczan aalbo kizeryt. Miałem dawać w tym roku saletre, ale skoro przy 200n mocznik wychodzi 160 zl taniej, to warto zainwestować tą kasę choćby w siarczan. Nigdy go nie dawałem, więc napiszcie coś o cenie jak i efektach zauważonych po zastosowaniu. Kizeryt zdaje się strasznie drogi w tym roku

#1495 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:14

Nawożenie kukurydzy Ale kombinowanie. Ja zastosuję pod orkę obornik, sól potasową i wigor S (jeżeli dojedzie), po orce przed agregatem mocznik, do dozownika reszta mocznika lub polidap, czekam na badania gleby.

Nawozy mieszasz czy osobno rozsiewasz? Tak czy owak moim zdaniem szkoda zdrowia, juz lepiej kupić kompleksowe NPKS, tym bardziej że importowane dosyć tanie.

#1496 Share Florczan

Florczan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:22

Nawożenie kukurydzy Właśnie dostałem ofertę takiej mieszaniny z importu NPK(S) 7-20-30-(6) 1540zł/T brutto :):) i właśnie bedę prawdopodobnie go stosował 500kg/h :D

#1497 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:46

Nawożenie kukurydzy

Ja stosowalem granulat 20 kg/ha , ważyłem plon na poletkach i wynik był taki że z granulatem plon niższy o 400 do 700 kg niż bez. Poletko na którym dodatkowo zmniejszyłem dawkę fosforu o 30 kg/ha plon niższy o ponad 1000 kg. Dawka fosforu na ha 100 kg cz. skł. Połowa w podsiewacz. W innych lokalizacjach doświadczeń Timac Agro plon był wyższy o 300-500 kg/ha , co prosto licząc ledwo pokrywa koszt zakupu. W tym roku powtórzę doświadczenie ale już tylko na poletkach . Wydaje mi się że lepiej zainwestować w fosforan, tym bardziej że cena importowanego jest atrakcyjna (1470 netto Osadkowski-Cebulski) fakturę dostałem wczoraj, zamawiałem w listopadzie. W tym roku cały fosfor daję w podsiewacz.

Ważne pytanie: jak z zasobnością (i dostępnością - pH) w fosfor na stanowisku, gdzie robiłeś to badanie? Bo osobiście chciałbym zastosować mikrogranulat w celu polepszenia warunków wzrostu qq w razie chłodów, na Opolszczyźnie była olbrzymia różnica pomiędzy kukurydzami sianymi z polidapem, a z mikrogranulatem, na korzyść tych drugich, wiosna była rekordowo chłodna i mokra, podobnie na śląsku.

#1498 Share robzombie

robzombie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:48

Nawożenie kukurydzy Ja kupiłem siarczan amonu krystaliczny po 710 netto. Cena za czysty składnik do zaakceptowania. Spokojnie rozsiewa się go na 18 m. Przed siewem dam pod agregat 350-400 kg do tego 150 kg soli i 150-200 kg saletry pogłównie i 150 kg fosforanu w podsiewacz.

#1499 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4496 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:51

Nawożenie kukurydzy mój kuzyn próbował mikrogranulatu bo ma siewnik z mikro a bez podsiewacza nawozu ale to niestety nie przyniosło jakichs konkretnych efektów poza ubytkiem kasy w kieszeni :( Raz spróbował i dał spokój. kosze mu kuku. I nie było widac różnicy. U mnie widze super efekt po fosforanie w dozownik i tego sie trzymam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1500 Share robzombie

robzombie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:56

Nawożenie kukurydzy

Ważne pytanie: jak z zasobnością (i dostępnością - pH) w fosfor na stanowisku, gdzie robiłeś to badanie? Bo osobiście chciałbym zastosować mikrogranulat w celu polepszenia warunków wzrostu qq w razie chłodów, na Opolszczyźnie była olbrzymia różnica pomiędzy kukurydzami sianymi z polidapem, a z mikrogranulatem, na korzyść tych drugich, wiosna była rekordowo chłodna i mokra, podobnie na śląsku.

U mnie też było zimno i mokro Dolny Śląsk. Też na początku wydawało się że jest efekt na plus, ale mnie interesuje waga, ata nie kłamie. Nie ma uzasadnienia ekonomicznego, w tym roku zrobię tylko poletka. Jedyny plus to aplikator mikrogranulatu za złotówkę.