Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

6019 odpowiedzi na ten temat

#4761 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 31 maj 2016 - 11:43

Nawożenie kukurydzy

Koledzy, jak to jest z tym RSM? Czekam na deszcz, żeby w trakcie polać bo nie mam węży. Mogę lać normalnie czy jednak szukać węży? Na deszcz się nie zanosi, a jak już to ulew 5 minut i po deszczu, nawet nie zdążę nalać do opryskiwacza... Kukurydza ma 6-7 liści i susza daje jej do wiwatu.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 07:12
  •  

#4762 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3765 postów

Napisany 31 maj 2016 - 13:30

Nawożenie kukurydzy Niektórzy leją dyszami do rsm jak kukurydza ma z 0,5 m, ale mocno parzy. Liście muszą być suche.Napiszę chyba już ostatni raz jak ja to zrobiłem. Żadnych profesjonalnych węży. Kupiłem dobry wąż ogrodowy 1" (pomarańczowy z zewnątrz i zielony wewnątrz) pociąłem go na 0,8 m odcinki i nałożyłem na kołpaki typu Rau. Do tego opaska ślimakowa w odpowiednim miejscu, by wąż nie spadł a kołpak się nie odkręcił. Robicie kalibrację podstawiając narzynia pod każdy wąż. Kalibracja na wodzie nie ma sensu, bo rsm ma inny ciężar i gęstość. Mi na czerwonych 0,4 i 3 bar wylewało 190-200 l/ha tylko jak zostawiłem 17 głowic a resztę wyrzuciłem. W takiej małej spokojnie można zostawić wszystkie, bo dużych poparzeń nie powinno być. Co najwyżwj lekko poprzesówać jak trafia na rządek.

#4763 Share PolskiRolnikt

PolskiRolnikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 31 maj 2016 - 15:36

Nawożenie kukurydzy

Czy to mieszanie fosforu z cynkiem nie zalecają dlatego że może przytykać opryskiwacz? Nie jestem pewny chyba tak kiedyś słyszałem :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4764 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 31 maj 2016 - 16:18

Nawożenie kukurydzy Panowie nie padało już 3 tygodnie a mocznik trzeba sypać jest jakiś sens siać tak na suchą ziemie w taki upał

#4765 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3528 postów

Napisany 31 maj 2016 - 16:31

Nawożenie kukurydzy

Gdzie ty mieszkasz że w lubelskim nie padało? Jak sucha ziemia to nie ma sensu bo nawet rosa go nie rozpuści, kukurydza za mała i rosy nie wiele na niej się zbiera.

KUPIĘ:                      ----- 460 / 85 R38      18.4 R38 -----                    KUPIĘ KOMPLET 2 szt. 40% - 70% lub lepsze      

#4766 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 31 maj 2016 - 16:33

Nawożenie kukurydzy Z tym rsm to jak mam belke 15m i toteż 30 dysz i też mam 0,4 to jak to ma wygladac co drugą wyłączyć?

#4767 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4043 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 31 maj 2016 - 16:38

Nawożenie kukurydzy

Teraz opady sa tzw. miejscowe jedynie dzis było widac że padało na wiekszym terenie. Wczoraj przechodziły burze i 2 km dalej pokropiło a u mnie oberwanie chmury ze woda staneła na polach. Dzis rano siałęm po kuku mocznik to błotko miałem pod kołami :) Ale niestety zboża ozime na górkach juz praktycznie padły  siałem 3 dawke na pszenice i place juz całkiem wypalone na piachu :( 

#4768 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3528 postów

Napisany 31 maj 2016 - 16:44

Nawożenie kukurydzy

Wiem, wiem że padało punktowo ale myślałem że w lubelskim to każdy zmókł. Pogoda nie wyrównana, no ja tez jestem w tej grupie poszkodowanych, dzisiaj jedynie trochę posiączyło do południa to ze 2 cm przemiękło w jarych. W ozimych dalej skała. Dobrze że mam pola w dużej rozpiętości na linii północ południe, a pewno gdzieś ponad 20 km będzie odstępu to niektóre działki są ekstra wilgotne a niektóre już przypalone.

KUPIĘ:                      ----- 460 / 85 R38      18.4 R38 -----                    KUPIĘ KOMPLET 2 szt. 40% - 70% lub lepsze      

#4769 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 31 maj 2016 - 18:38

Nawożenie kukurydzy Pokropilo 3 minuty mzawki
No może 2 minuty

#4770 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 614 postów

Napisany 31 maj 2016 - 20:27

Nawożenie kukurydzy Wy tu o suszy a ja się zastanawiam jak tu na pole wjechać z herbicydem... non-stop leje a na polu bagno na rzece kładkę porwalo (takiego poziomu rzeki nie było od kilku lat) co kilkanaście godzin ulewa...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4771 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 31 maj 2016 - 21:03

Nawożenie kukurydzy

no to w sąsiednich wioskach już ładnie dolało a u mnie ledwo pokropiło kukurydza jeszcze wilgoć niby pod korzeniami ma ale słabo się rusza wsiewka trawy z owsem aż się prosi o nawóz bo blade że nie wiem

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#4772 Share MasseyXXXX

MasseyXXXX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 31 maj 2016 - 21:58

Nawożenie kukurydzy W jaki sposób zastosować rsm w kuku? Wezy nie posiadam i nie chce jej przypalić. Rsm 32%. I w jakiej dawce? A jezeli juz wezami to w jaki sposob? Ile musi byc oddalone od rzadka qq??

#4773 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 31 maj 2016 - 23:30

Nawożenie kukurydzy

Mogę te dwa zabiegi wykonać w jednym dniu: posypać mocznik a później prysnąć na chwasta w kukurydzy? Czy odwrotnie zrobić najpierw oprysk a później mocznik? Ile musi być odstępu czasu między zabiegiem na chwasty a odżywkami dolistnymi?

Edytowany przez the1mati1, 01 czerwiec 2016 - 00:31.

#4774 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1606 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 10:16

Nawożenie kukurydzy Dr green kukurydza dr green PK cynk z intermagu siarczan magnezu czy mogę to wszystko w takiej kolejności ze sobą zmieszać i zasilić qq ?

#4775 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 11:19

Nawożenie kukurydzy Jak się boisz ze zrobi się galareta to po troszku do butelki dzień wcześniej i zobacz co będzie. Ja mieszałem 8 różnych rzeczy na qq w zeszłym roku to tak zrobiłem i było ok to tak mieszałem do opryskiwacza wtedy.

#4776 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 436 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 11:42

Nawożenie kukurydzy

Mogę te dwa zabiegi wykonać w jednym dniu: posypać mocznik a później prysnąć na chwasta w kukurydzy? Czy odwrotnie zrobić najpierw oprysk a później mocznik? Ile musi być odstępu czasu między zabiegiem na chwasty a odżywkami dolistnymi?

A co ma jedno z drugim wspólnego?

#4777 Share Kris5

Kris5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Sport, Rolnictwo

Napisany 01 czerwiec 2016 - 13:06

Nawożenie kukurydzy

jaką odzywkę polecacie na kukurydzę z widocznymi oznakami niedoboru fosforu

#4778 Share PanStanislaw

PanStanislaw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 15:46

Nawożenie kukurydzy

Krista MAP 

#4779 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 939 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 18:03

Nawożenie kukurydzy

13336444_931376803652209_747371977_n.jpg

pryskana dolistnie 2 razy, u sasiada jak narazie bez odzywek, roznica widoczna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4780 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 939 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 21:16

Nawożenie kukurydzy

Jak się boisz ze zrobi się galareta to po troszku do butelki dzień wcześniej i zobacz co będzie. Ja mieszałem 8 różnych rzeczy na qq w zeszłym roku to tak zrobiłem i było ok to tak mieszałem do opryskiwacza wtedy.

nie bedzie zadnej garalety, nie wiem kto to wymyslil. ja do tego jeszcze troszke moczniku dorzucalem.