Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

6416 odpowiedzi na ten temat

#3981 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1379 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 20:46

Nawożenie kukurydzy

ja to stosuje ale w warzywach kalafior/brokuł

Rolnik z powołania :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 12:25
  •  

#3982 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2761 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 17 styczeń 2016 - 21:23

Nawożenie kukurydzy

Jeśli już ktoś chce wapnować pole to niech to zrobi po zbiorze kukurydzy na ziarno na ściernisko , bardzo dobry efekt rozkładu resztek

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#3983 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3835 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 21:42

Nawożenie kukurydzy

Takie są wstępne założenia, korekta będzie po odebraniu wyników gleby. Mam nadzieję że w dół bo dało to łącznie 950 kg nawozu/ha :blink:

http://static.pokazy....jpg?1453063576

Edytowany przez damianzbr, 17 styczeń 2016 - 21:46.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3984 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3991 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 22:25

Nawożenie kukurydzy Szukałem informacji o pewnej odmianie i na to trafiłem. https://www.google.p...n20JR8d1sMsrcGw

#3985 Share PanStanislaw

PanStanislaw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 23:01

Nawożenie kukurydzy

http://blog.pulawy.c...ym-inhibitorem/

#3986 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2074 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 09:46

Nawożenie kukurydzy

ja już 3 razy układałem dawkę na ten rok dla qq. A kto poleci coś tańszego od Maistera na zielsko a i skutecznego? w zeszłym roku średnio się nam sprawdził maister

#3987 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3991 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 11:52

Nawożenie kukurydzy U mnie sprawdził się świetnie, ale to nie ten temat.

#3988 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1370 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 18 styczeń 2016 - 12:02

Nawożenie kukurydzy

Stosował ktoś Polifoskę Tytan pod kukurydzę? Dostałem ofertę na nią w takiej samej cenie co 8, a ma więcej potasu i fosforu plus jakieś mikro.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#3989 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 17:10

Nawożenie kukurydzy

Stosował ktoś Polifoskę Tytan pod kukurydzę? Dostałem ofertę na nią w takiej samej cenie co 8, a ma więcej potasu i fosforu plus jakieś mikro.

Polifoska 8 ma lepszy skłat chodzi o fosfor przyswajalny 8 ma21 a tytan zaledwie 18 fosforu rozpuszczalnego w wodzie dodatkowo 8 ma 8 azotu i chyba wiencej siarki

#3990 Share seba07101

seba07101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 18:43

Nawożenie kukurydzy

czy teraz pod qq jest sens siac wapno ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3991 Share piotrus907

piotrus907

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 20:01

Nawożenie kukurydzy

ja zawsze sieje wapno wiosną przed włókowaniem tylko to z big bagu a kolega kupuje cały samochód i też na wiosne przed siewem kukurydzy sieje

#3992 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3991 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 20:59

Nawożenie kukurydzy W Finlandii można siać wapno zimą i to częsta praktyka, ale Polska to poje.... kraj i nie wolno.

#3993 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 21:15

Nawożenie kukurydzy

W Finlandii można siać wapno zimą i to częsta praktyka, ale Polska to poje.... kraj i nie wolno.

Nie pisz tak bo Jarek Kaczyński to przeczyta i nakarze by Tobą zajęły się służby CBA i skarżą za zniesławienie naszej pięknej prawo żadnej Polski ha ha oczywiście żartuje choć kto wie .....
Ps Zawiszę możesz uciekać z poje..
. Polski do Finlandi tylko tam zimno i kukurydza była by marna

#3994 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1370 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 19 styczeń 2016 - 07:55

Nawożenie kukurydzy

Może ktoś mi wytłumaczy jak to jest z tą zawartością nawozu w nawozie. Dany produkt ma tyle i tyle składnika z czego podane ileś tam rozpuszczalne w wodzie. Czyli co się dzieje z resztą? Będzie niedostępna dla roślin? To jest jakiś balast? Zawsze myślałem, że roztwór glebowy to są właśnie kwasy, m.in. humusowy. Jestem w błędzie? 

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#3995 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1379 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 08:03

Nawożenie kukurydzy

o ile wiem to reszta rozpuszczalna w kawsach, czyli wolniej. Jak sie myle to mnie poprawcie

Rolnik z powołania :-)

#3996 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 09:10

Nawożenie kukurydzy

Może ktoś mi wytłumaczy jak to jest z tą zawartością nawozu w nawozie. Dany produkt ma tyle i tyle składnika z czego podane ileś tam rozpuszczalne w wodzie. Czyli co się dzieje z resztą? Będzie niedostępna dla roślin? To jest jakiś balast? Zawsze myślałem, że roztwór glebowy to są właśnie kwasy, m.in. humusowy. Jestem w błędzie?

Reszta może być nie dostępna ze względu na złe ph warunki pogodowe i zła równowaga glebowe zależności jest wiele i to co w kwasach się rozpuszcza nie powinno się liczyć bo jeśli będzie dostępne to może być za puzmo

#3997 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1370 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 10:53

Nawożenie kukurydzy

Dzięki za wyjaśnienie, a czy to nie jest tak, że nawożenie w danym roku w niewielkim stopniu daje pojeść roślinie tylko ona korzysta w znacznym stopniu z tego co już w glebie jest? Chodzi mi o to, że nawożenie jest powiedzmy na zapas. Może głupie pytania, ale męczą mnie już jakiś czas, a nigdzie nie jest to jasno wyjaśnione.

#3998 Share PanStanislaw

PanStanislaw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 10:57

Nawożenie kukurydzy

Producent Fos Dar 40 tłumaczy, że fosfor nierozpuszczalny w wodzie jest dłużej dostępny dla roślin.

"Z uwagi na to że roślina nie może się „najeść fosforem na zapas”, idea stosowania naszych nawozów polega na stopniowym jego uwalnianiu, tak by nie uległ uwstecznieniu w glebie. W Polsce mamy bardzo często do czynienia ze spadkiem jego dostępności. Wynika to z faktu jego małej mobilności w glebie oraz dużej podatności na procesy uwsteczniania."

POLICE:

" Nawozy z Polic zawierają zawsze 100% przyswajalnego dla roślin fosforu. Tak więc podejmując decyzję o zakupie nawozu, należy zwrócić uwagę jak opisana jest na worku rozpuszczalność fosforu w nawozie, bo z fosforu rozpuszczalnego w obojętnym cytrynianie amonu i wodzie skorzystają rośliny."

Uważam, że lepiej stosować nawozy rozpuszczalne w wodzie. Nierozpuszczalną formę fosforu w wodzie i cytrynianie amonu mogą wykorzystać rośliny o bardzo silnym systemie korzeniowym na kwaśnych glebach. 

#3999 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 16:09

Nawożenie kukurydzy Kukurydzy potrzebny jest fosfor łatwo dostępny we wczesnych fazach wzrostu czyli taki co jest rozpuszczalny w wodzie I dobrze aby był podany bliski nasion .
Fosfor na zapas ok może być ale tu wejdoł w grę duże ilości no 1000 kg fosforanu
Ps fosfor może być wymywany w głomp ziemi z szybkością 1cm na rok ☺

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4000 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1725 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 16:27

Nawożenie kukurydzy

Cenna uwaga. Wiesz może jak ma się wymywania w stosunku do innych pierwiastków? Tzn ile cm wgłąb na rok wymywa się np. potas?