Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

6457 odpowiedzi na ten temat

#3341 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisany 04 lipiec 2015 - 10:44

Nawożenie kukurydzy

Głupoty gadasz, fungicydów nie dajesz bo masz zaprawę od tego. Drugiej dawki saletry nie dajesz bo idzie mocznik gdyż kukurydza nie należy do zbóż ozimych.

Co do NPK to gratuluje że to ogarniasz, ale dla bardziej doświadczonych polecam nawozy jednoskładnikowe gdyż możemy lepiej dobrać to czego trzeba a kukurydza to lepiej wykorzysta. Nawet nie wiesz ile tracisz stosując w kukurydzy NPK a nie mocznik i potas doglebowo a w podsiewacz polidap i mikro jeśli jest taka możliwość. Kukurydza daje większy plon więc to tak jak porównać owies do pszenicy. Faktem jest to że urośnie nawet na VI klasie ale nie zmienia to faktu że jest to roślina chyba najbardziej czuła na zabiegi i nawożenie, bo można mieć 20ton z ha i ponad 100t zielonej masy

Człowieku naucz się czytać ze zrozumieniem, a później się wypowiadaj. Właśnie dlatego że nie ma zabiegów furgicydowych to już jest jeden problem z głowy. Nigdzie nie napisałem też że stosuje NPK w wieloskładnikowych więc nie wiem gdzie to wyczytałeś. Chodziło mi że całe nawożenie tymi składnikami daje przedsiewnie żeby nie robić kosztów ponownego wjazdu z rozsiewaczem druga sprawa to częsty brak opadów późniejszym okresie który nawet uniemożliwia rozsianie moczniku w drugiej dawce. No wiadomo jak jest podsiewacz to fosforan idzie w podsiewacz. W swojej ostatni zabieg wykonałem jakieś 3 tygodnie temu i do września mam spokój bo już w nią wjeżdżał nie będę, aby tylko opady były to o plon martwić się nie muszę i znacznie mniej poświęciłem na jej uprawę czasu w porównaniu z oziminami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 19:44
  •  

#3342 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1004 postów

Napisany 04 lipiec 2015 - 14:37

Nawożenie kukurydzy

Nadal sądzę że głupoty gadasz,. Jak przez 20 lat uprawy nabierzesz doświadczenia to pogadamy. My siejemy kukurydzę od kiedy pamiętam, a ludzie w tych stronach co mieszkam od 12 lat dziwią się czemu pryskam zielsko w kukurydzy 3 razy jak tam nic nie ma i do dziś nie wiedzą o co chodzi. Jeden nawet pytał się czy maistrem pryskać trzy razy jak zielska nie ma:P

Edytowany przez fireseba, 04 lipiec 2015 - 14:54.

#3343 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 942 postów

Napisany 04 lipiec 2015 - 15:53

Nawożenie kukurydzy

wszystko super, tylko koszty, rzecz bardzo wazna w każdej uprawie, nie sztuka pięknie cos wyhodowac, sztuka na tym cos zarobić.   Można opryskac raz, tanio i skutecznie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3344 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 07:41

Nawożenie kukurydzy

no i siałem mocznikiem na mokra kukurydzę w deszcz dawka 150 kg na ha i nie ma żadnych oznak przypalenia a kukurydza nabrała intensywnego ciemnego koloru tak więć wypowiedzi że siew mocznika na mokrą kukurydzę  ją przypali jest wypowiedziami laików tak jak większość wypowiedzi na tym forum

#3345 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 13:12

Nawożenie kukurydzy Jestem ciekawy jak chcecie rozpuścić tyle mocznika i saletry w takiej ilości wody. Życzę powodzenia.
Rzeczywiście możesz się dzielić swoim wielkim doświadczeniem skoro aż trzy razy pryskasz kukurydzę od zielska. Może powiesz jakim środkami ? Chyba żaden herbicyd nie działa bez wpływu na kukurydzę tym bardziej w nie odpowiedniej fazie, nie wiem jaki ma to sens. Po co męczyć kuku 3 razy skoro 1 trafiony zabieg wystarczy. Nie zauważyłeś w tym swoim stażu w uprawie, że odbija się to na plonie ?

#3346 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2785 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 05 lipiec 2015 - 15:49

Nawożenie kukurydzy

no i siałem mocznikiem na mokra kukurydzę w deszcz dawka 150 kg na ha i nie ma żadnych oznak przypalenia a kukurydza nabrała intensywnego ciemnego koloru tak więć wypowiedzi że siew mocznika na mokrą kukurydzę  ją przypali jest wypowiedziami laików tak jak większość wypowiedzi na tym forum

na mokrą a w deszcz to spora różnica.

#3347 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 16:23

Nawożenie kukurydzy

O to chodzi bo w deszcz to ja saletrę w poprzednim sezonie sypałem i nic się szczególnego nie wydarzyło.

#3348 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 16:43

Nawożenie kukurydzy

kukurydza była mokra i padał deszcz w czasie siewu

#3349 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2785 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 05 lipiec 2015 - 21:47

Nawożenie kukurydzy

no właśnie. Cały mocznik spłynął i dlatego nie przypaliło. A gdyby rośliny były mokre to byś przypalił. Możesz sprawdzić. Zrób roztwór ze 20% i jedź w qq. Efekt zobaczysz na drugi dzień

#3350 Share rolnik1986

rolnik1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 14:07

Nawożenie kukurydzy

Jestem ciekawy jak chcecie rozpuścić tyle mocznika i saletry w takiej ilości wody. Życzę powodzenia.
Rzeczywiście możesz się dzielić swoim wielkim doświadczeniem skoro aż trzy razy pryskasz kukurydzę od zielska. Może powiesz jakim środkami ? Chyba żaden herbicyd nie działa bez wpływu na kukurydzę tym bardziej w nie odpowiedniej fazie, nie wiem jaki ma to sens. Po co męczyć kuku 3 razy skoro 1 trafiony zabieg wystarczy. Nie zauważyłeś w tym swoim stażu w uprawie, że odbija się to na plonie ?

chodziło mu o to że ludzie dziwią się po co on aż 3 razy jeździ opryskiwaczem po polu myślą i chyba tak im powiedział że pryska od zielska. on nie chce im powiedzieć że to nawożenie dolistne. tak przynajmniej ja to zrozumiałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3351 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1004 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 21:57

Nawożenie kukurydzy

Tak poza tematem trochę, bo chcę kupić po raz pierwszy RSMs 32% i jeden człowiek zaproponował mi 1500+200zł za pojemnik, bo jest jedyny na 100km który to ma. Czy to nie za dużo i ile, jutro zamawiam?

#3352 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4104 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 22:44

Nawożenie kukurydzy Zdecydowanie za dużo. Jak widziałeś jak płaciłem 1190 za t. To napewno jest cena za tonę, no tyle zapłaciłem za mauser 1000 l. 1 l RSM waży 1,3 kg, więc 1000 l daje 1300 kg. Kaucję za mauser zwróci po oddaniu zbiornika? Saletra i mocznik są u Ciebie sporo tańsze a ta cena podana przeze mnie też do najniższych nie należy.

#3353 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1004 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 05:41

Nawożenie kukurydzy

32% trzeba rozcieńczać do 28%?

#3354 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 06:42

Nawożenie kukurydzy

a jak wy rozlejecie jak kukurydza ma 1,7 m wysokośći

#3355 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1004 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 08:00

Nawożenie kukurydzy

kolejny cwaniak co ma kukurydze 1,7:P Myślisz że jestem gorszy bo moja ma 1.6m? B)

Wiem już co i jak

#3356 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4104 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 08:01

Nawożenie kukurydzy Rsm nie wolno rozcieńczać jak chcesz użyć rozpylaczy otworowych czy wachlarzowych. Jak lejesz wężami to bez znaczenia, bo trafia na ziemię. Przeczytaj w google o tym nawozie. Jest sporo informacji. W skrócie to rozcieńczony rsm traci napiecie powierzchniowe kropli. Krople zamiast spływać z rośliny rozlewają się na niej.

#3357 Share patrykb2736

patrykb2736

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 09:24

Nawożenie kukurydzy

Panowie co byście doradzili dolistnie dać kukurydzy co jest w tym stadium bardzo nierówna i mała, zaznaczam że od półtora miesiąca nie było porządnego deszczu, aż wreszcie wczoraj popadało obficie w porównaniu do poprzednich opadów,początkowo była mała fioletowa dałem Rosasol +chelat cynku +mikro, jest szansa zeby ją troszkę jeszcze podratować. Myślę o moczniku i siarczanie

Edytowany przez patrykb2736, 09 lipiec 2015 - 09:25.

#3358 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1094 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 09 lipiec 2015 - 10:05

Nawożenie kukurydzy

Generalnie nie trzeba rozcieńczać RSM bo po co w lato. Im cięższa kropla tym lepiej. Gdybym ja miał płacić po 1500 za tonę to w życiu bym nie wziął. u mnie w tej chwili poniżej 1100 i ptaszki ćwierkają, że za chwile będzie mocno taniej.

@Thomas daleko masz do Mrągowa? Tam jest jakaś firma (nazwy nie pamiętam) co mieli wiosną atrakcyjną ofertę na rsm28, coś ok 940 zł. Tyle że dla mnie za daleko

#3359 Share Ekspert_Elvita

Ekspert_Elvita

Ekspert Elvita

• FIRMA
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 10:58

Nawożenie kukurydzy

Panowie co byście doradzili dolistnie dać kukurydzy co jest w tym stadium bardzo nierówna i mała, zaznaczam że od półtora miesiąca nie było porządnego deszczu, aż wreszcie wczoraj popadało obficie w porównaniu do poprzednich opadów,początkowo była mała fioletowa dałem Rosasol +chelat cynku +mikro, jest szansa zeby ją troszkę jeszcze podratować. Myślę o moczniku i siarczanie

Mała czyli jaka? 

Jeżeli wreszcie przyszedł długo oczekiwany deszcz a kukurydza w miarę dzielnie zniosła okres suszy to sądzę że warto. Można mocznik+siarczan jednak pamiętaj żeby nie przekraczać stężenia 6%, łatwo przypalić kukurydzę. Radziłbym Ci odżywkę opartą na aminokwasach, lepiej pobudza niż mocznik.

Zapraszam na www.elvita.com.pl

Jesteśmy na facebooku http://on.fb.me/1C8oi19

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3360 Share MasseyXXXX

MasseyXXXX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 12:14

Nawożenie kukurydzy

Witam, chcialbym dowiedziec sie pare rzeczy na temat QQ. Dopiero w tym roku posialem nienzaczną ilość. Tak więc. Co porponujecie dolistnie na QQ mocznik rozpuszczony z wodą, tak by wyszlo stezenie minimum 6%? Czy lepiej rsm 28%?

@Edit

Zapomniałem dodać, że kukurydza ma około 10-11 liści.

Edytowany przez MasseyXXXX, 09 lipiec 2015 - 12:29.