Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

6421 odpowiedzi na ten temat

#3221 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3848 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 15:40

Nawożenie kukurydzy

Na litry to mi wychodzi 230l/ha. Mówisz po przypala rośliny, chodzi o liście na które spłynie RSM? Czy RSM który wsiąknie w glebę będzie przypalał roślinę od korzeni?

Bo jeśli chodzi o liście to wiem że nic jej zbytnio nie będzie. Wczoraj wylałem a liście już dzisiaj są przypalone. Oczywiście nie wszystkie bo ja dokupiłem szlaufa średnicy w środku 11mm i opaskami przyłapałem go do końcówek RSM 7 otworowych ALBUZ. Szlauf długości 1,2m ciągnął się po ziemi ale jak wiadomo rozstaw głowic opryskiwacza nie pasuje do rzędów kukurydzy i co róż szlauf wskoczył na roślinę i ją polał. Ale z tego co zauważyłem te przypalenia po RSM są mniej szkodliwe niż uszkodzenia po saletrze. Bo saletra wpadła do pochwy liściowej i kilka liści na raz upaliła, nawet te młode które jeszcze nie wyszły i objawy tego można przez cały lipiec oglądać gdy te liście wychodzą. Natomiast RSM raczej nie wpływał do środka tylko zostawał na liściu. Widać to dokładnie gdzie jest przypalenie a gdzie nie.

Moje obawy dotyczą jedynie tak dużej dawki na raz podczas suszy. Co kukurydza od dołu (od korzeni) na to powie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 13:31
  •  

#3222 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 628 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 16:13

Nawożenie kukurydzy

podczas suszy nie jest groźny rsm poniewaz jest w płynie i roślina go pobiera 

#3223 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 942 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 17:23

Nawożenie kukurydzy

Hodujesz kukurydzę na liście?

jeśli kukurydza bujnie rosnie to da wszystko, mase i dobra kolbe. a chyba o to chodzi, wysokość podalem żeby było wiadomo o co chodzi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3224 Share GR_Stachnik

GR_Stachnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 19:50

Nawożenie kukurydzy

Na jednej odmianie kukurydzy po oprysku na chwasty (mocarz + narval) pojawilo sie cos takiego? Macie jakies pomysły?

#3225 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 21:38

Nawożenie kukurydzy

Za późno opryskana mocarzem.

#3226 Share GR_Stachnik

GR_Stachnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 22:55

Nawożenie kukurydzy czym ratować?

#3227 Share toomi30

toomi30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo, maszyny drogowe budowlane

Napisany 22 czerwiec 2015 - 07:44

Nawożenie kukurydzy

ja nikogo nie chce obrazic ale jak czytam i ogladam te zdjecia to ja bym sie wstydził pytac o takie bzdury jak tu padaja a w internecie jest duzo informacji o brakach i niedoborach jakiegos składnika w QQ tylko poszukac

#3228 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3848 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 07:55

Nawożenie kukurydzy

podczas suszy nie jest groźny rsm poniewaz jest w płynie i roślina go pobiera 

Tak wyglądają u mnie przypalenia po RSM w najgorszym miejscu. Zazwyczaj jest to albo jedna smuga na liściu albo plama, występuje to gdy wąż wskoczył na rządek kukurydzy. Tak jak w tym wypadku, kilka roślin polał, dalej spadł z nich na ziemię aby za chwilę znów kilka roślin dalej polać. Na działkach gdzie kukurydza mniejsza przypalenia nie występują.

kukurydza_32212_359_3384.jpg

#3229 Share Alfaholik

Alfaholik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 15:08

Nawożenie kukurydzy Co to za objaw?

Załączone miniaturki

• 20150622_153614.jpg
  • 20150622_153449.jpg

#3230 Share CichyWieNajWiecej

CichyWieNajWiecej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 15:57

Nawożenie kukurydzy

Co to za objaw?

Zdrowy liść żadnych objaw 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3231 Share valeTudo

valeTudo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Trójbój,Armwrestling,Sporty-walki,FIlmy,WSzechswiat,Paranolmalne sprawy :p

Napisany 22 czerwiec 2015 - 16:56

Nawożenie kukurydzy

Tak wyglądają u mnie przypalenia po RSM w najgorszym miejscu. Zazwyczaj jest to albo jedna smuga na liściu albo plama, występuje to gdy wąż wskoczył na rządek kukurydzy. Tak jak w tym wypadku, kilka roślin polał, dalej spadł z nich na ziemię aby za chwilę znów kilka roślin dalej polać. Na działkach gdzie kukurydza mniejsza przypalenia nie występują.

kukurydza_32212_359_3384.jpg

Widac ze odwiedza was deszcz :D

#3232 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 628 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 18:26

Nawożenie kukurydzy

to kolego u mnie dużo bardziej przypalone i to całe pole jednak te węże to super sprawa niestety ja mam taki opryskiwacz że nie da sie podczepić węży chyba że na polu ponieważ opryskiwacz sam sie składa że lance sie składaja końcówkami do siebie i nie było by miejsca na węże 

tydzień temu polałem pochorowała kilka dni ale już nabiera mocy  :D  jeszcze tydzień jej daje na rozruch i będzie szła jak szalona 

#3233 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 19:29

Nawożenie kukurydzy

ja nikogo nie chce obrazic ale jak czytam i ogladam te zdjecia to ja bym sie wstydził pytac o takie bzdury jak tu padaja a w internecie jest duzo informacji o brakach i niedoborach jakiegos składnika w QQ tylko poszukac

Nie zgadzam się z Tobą. Po to jest forum, aby każdy indywidualnie mógł rozwiązać swój problem. Po części masz racje, że w internecie porad nie brakuje, tylko co w tym złego, aby Agrofoto było baza dodatkowych informacji?

#3234 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 19:47

Nawożenie kukurydzy

Co to za objaw?

Niedobór dotyczy magnezu. Przy czym niedobór może nie wynikać z braku go w glebie a raczej problemów z pobraniem magnezu z gleby spowodowanym niską temperaturą i lub niską wilgotnością gleby.

#3235 Share miziun

miziun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Sport,

Napisany 22 czerwiec 2015 - 19:56

Nawożenie kukurydzy

witam. pryskałem dzisiaj kukurydze nastepny raz i dałem 2,5 kg na 400l wody kristonol pomarańczowy + 8 kg mocznika nie popali mi kukurydzy chociaż.

#3236 Share lagunal6

lagunal6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 20:12

Nawożenie kukurydzy

Mam pytanie czy ktos miał taki przypadek,ze wypuszczały po dwie a nawet trzy łodygi w jednym miejcu z jednego ziarana?Napewno z jednego ziarna bo wyrwałem i widziałem i to tylko na jednej odmianie jest tego bardzo dużo.i czy moge to gdzies reklamować.

#3237 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 628 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 20:17

Nawożenie kukurydzy

Niedobór dotyczy magnezu. Przy czym niedobór może nie wynikać z braku go w glebie a raczej problemów z pobraniem magnezu z gleby spowodowanym niską temperaturą i lub niską wilgotnością gleby.

kolego wszystko masz racje i jeżeli jest za wysokie ph też magnez staje sie dla roślin nie przyswajalny miałem kiedyś tak ze zbożami  i pryskałem pola jak głupi siarczanem magnezu i powiedziałem sobie nigdy więcej prze wapnowania pół siarczan słabo sie rozpuszczał w wodzie stawał na końcówkach opryskiwacza po prostu prze.... ale zboża uratowałem  :D

#3238 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 20:20

Nawożenie kukurydzy

Niektóre odmiany tak reagują na za mała obsadę. Nie pamiętam jaka ale jedna w zeszłym roku też miała odrosty tj. mniejsze łodygi przy głównej.

#3239 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3995 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 20:32

Nawożenie kukurydzy Odrosty czy krzewienie spowodowane jest żerowaniem ploniarki zbożówki. Nadgryza główny pęd a kukurydza wypuszcza inny. Przymrozki też to powodują, ale w tym roku ich nie było.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3240 Share przemo93pl

przemo93pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Film/sport/motoryzacja /rolnictwo

Napisany 22 czerwiec 2015 - 20:51

Nawożenie kukurydzy

Witam dzisiaj pryskaliśmy qq pierwszy raz odżywkami tak poźno bo sucho... i mam pytanie kristanol zielony poszedł po 5kg ha na 400l i czy to dobry krok bo pierwszy raz mamy kristanol a w qq pewnie już nie zdążymy wjechać drugi raz ? a i do tego miałem resztki saletry wapniowej i poszło po 1 l ha i mocznika 5kg nie przypali taka mikstura?