Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

6098 odpowiedzi na ten temat

#2201 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 12:20

Nawożenie kukurydzy mocznika więc jutro będ sypać
no i było 195 kg polifoski 6 taka wyszła średnia

Edytowany przez antoni1, 29 czerwiec 2014 - 12:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 04:51
  •  

#2202 Share CichyWieNajWiecej

CichyWieNajWiecej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 13:39

Nawożenie kukurydzy

Zrobilem tak jak mowilem wczesniej. Kukurydza miala normalny fajny ladny zielony kolor (ciemny)
po opryskaniu minelo 5 dni. kukurydza teraz ma zgniło zielony. co to moze byc?

Kolego tu zdecydowanie dawka zawinila kuku tyle nie potrzebuje na 1 n . spokojnie mogłeś to rozdzielić na 2 dawki.

#2203 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:hoduje bydło trzode i króliki

Napisany 29 czerwiec 2014 - 15:33

Nawożenie kukurydzy co sądzicie o takich odżywkach dodali byście jeszcze coś? i czy dać mocznika dolistnie czy podsiać między rządkami bo jedni mówią żeby nie dawać dolistnie a jedni żeby dać i nie wiem co robić

Załączone miniaturki

• DSC_0349.jpg

Edytowany przez farmer777, 29 czerwiec 2014 - 15:34.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2204 Share Tomek0305

Tomek0305

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 18:23

Nawożenie kukurydzy

Kolego tu zdecydowanie dawka zawinila kuku tyle nie potrzebuje na 1 n . spokojnie mogłeś to rozdzielić na 2 dawki.

wiem wiem, wlasnie, ale troche przyznam ze pozalowalem na pryskanie dwu krotne(poniewaz nie mam wlasnego opryskiwacza i bralem usluge) i chcialem na raz dlatego prysnac. jak uwazasz ze roslina sobie poradzi z ta dawka, czy jakos negatywnie to na nia wplynie czy moze przetrawi to sobie wszystko powoli i wyjdzie jej ta odzywka na plus?

#2205 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 21:21

Nawożenie kukurydzy Tomek, już minął ponad tydzień od oprysku, dalej nie odbiła?

#2206 Share Tomek0305

Tomek0305

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 09:34

Nawożenie kukurydzy napisze po jutrze, bo aktualnie mnie w domu nie ma dluzszy czas. z tego co mnei informowano, to dostala juz prawidlowego koloru, ale musze sam to ocenic. ;) napisze we srode

#2207 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 11:46

Nawożenie kukurydzy

co sadzicie o takim nawożeniu qq?

#2208 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 12:44

Nawożenie kukurydzy Zapytaj pana Błaszczyka z Mikołowa, widziałem jego qq tak nawożoną, wygląda nieźle. Sens ma to jedynie wtedy, kiedy nie mamy gdzie się pozbyć gnojówki/gnojowicy, wtedy lejemy to wężami w qq, najlepiej przed deszczem.

#2209 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3798 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 21:16

Nawożenie kukurydzy Redaktorzy z Farmera chyba zaglądają na to forum. Artykuł o krzewieniu kukurydzy, krótko po naszych postach. http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zboza/niekorzystne-krzewienie-sie-kukurydzy,51646.html

#2210 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9150 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 lipiec 2014 - 16:25

Nawożenie kukurydzy Już wiele razy tak było i też tak myślę :D Po prostu piszą o tym z czym problem maja rolnicy, a że na af jest najwięcej opinii to korzystają.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2211 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 16:57

Nawożenie kukurydzy Ale nic ponad to co było wiadomo i tak nie napisali ;)
Odnośnie nawożenia - zauważyłem, że w mojej okolicy duża cześć qq która początkowo rosła w piorunującym tempie, teraz już 3 tygodnie stoi w miejscu. Widoczne jest to zwłaszcza tam gdzie obornik szedł nie jesienią, a wiosną. QQ na tych polach była jeszcze na początku maja piękna a teraz robi się coraz gorsza - zwija się, żółknie. Te kukurydze były dużo lepsze od mojej a teraz to szkoda patrzeć co się z nimi robi.
U mnie wystąpiła sytuacja odmienna. QQ długo stała w miejscu, kolor miała blady, a dopiero w okolicach 10 maja ostro ruszyła do góry. Teraz ma już 2m
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#2212 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 811 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 17:43

Nawożenie kukurydzy Pawell18 to przez ostatnie dwa tygodnie urosłą ci 1,2m??? :blink: czy piszesz o innej odmianie niż ta z galerii?

#2213 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 18:05

Nawożenie kukurydzy Ona mi własnie rośnie takimi skokami, wcześniej nie rosła wcale, a teraz rośnie jak szalona.
Kwestia tego ile miała wysokości 14 czerwca gdy wstawiałem zdjęcie, ale sądzę że miała więcej niż 0,8m
Ale polski Smolitop już tak nie rośnie...
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#2214 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2724 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 02 lipiec 2014 - 05:30

Nawożenie kukurydzy kukurydza jak ma warunki to rośnie w oczach. W zeszłym roku u mnie w ciągu tygodnia urosła 70 cm. Pamiętam bo nie zdążyłem trzeci raz dokarmić dolistnie

#2215 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów
  • Zainteresowania:Boks, uprawa ziemi, tenis ziemny i stołowy.

Napisany 02 lipiec 2014 - 20:29

Nawożenie kukurydzy Macie rację jak ma warunki do pnie się do góry , właśnie tak jest teraz z moją wody ma w brud i słoneczka też, co dzień widzę różnicę. Oby były dobre warunki jak będzie kolbę kształtować.

#2216 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1612 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 21:18

Nawożenie kukurydzy Na Białorusi widzę że w dużo miejscach kukurydzę zaorali i coś sieja,nie mam pojecia co.I to nie kawałeczki tylko ogromne połacie pola. Jak jeżdżę po tych krajach to wszędzie kuku słaba Litwa Łotwa Rosja Białoruś więc to nie tylko u nas. Moja też już się poprawia przeważnie na jednym polu nie ma powodu do narzekań

#2217 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3798 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 05:50

Nawożenie kukurydzy U Was tez jest rano tak zimno jak na mazurach? Człowiek rano musi zakładać bluzę i kurtkę, bo tak jest zimno a lipiec mamy. O 7 rano nadal 10o C. W zeszłym roku kukurydza rosła 5-6cm na dobę a teraz 3,5cm na piachach.

#2218 Share robertmoczko

robertmoczko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 07:24

Nawożenie kukurydzy U mnie cieplutko Teraz 22 stopnie Wczoraj oglądałem moją kukurydze to na słabszej ziemi ma już około 160 do 180 cm Myśle że za tydzień pokaże sie wiecha Ale nie wszedzie jest tak ładnie Są kawałki gdzie ma dopiero 120 cm Szczególnie na ciężkiej mokrej ziemi

#2219 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 03 lipiec 2014 - 11:12

Nawożenie kukurydzy u mnie kukurydza długo stała po wschodach ze względu na chłód i ciężejszą gliniastą (zimną) ziemię, od jakiegoś czasu rośnie i ma około 120cm, ale też mam drugi kawałek że niewiadomo co się tam dzieje... ziemia lżejsza (ale do piachu to jej brakuje wiele), ogólnie część kukurydzy właśnie około 120 cm, miejscami (małymi) zatrzymała się na wysokości 40 cm i stoi, ogólnie pole równe ale na poziomie wierzchołków kukurydzy góry i doliny ;), wszelkie odżywki były dawane według objawów, od robaczka też przedsiewnie pryskane, dożywianie 3- krotne i jeszcze miejscami gdzie najsłabsza dla wyrównania podsypane saletrą ręcznie przy korzeniu, obornik jesienią dawany, gnojowica wiosną ale nic co zrobiłem nie uregulowało tego nierównego wzrostu. oba kawałki były siane jednego dnia, wschody równe dla mnie dziwne że zawsze na tej lżejszej ziemi rosła kukurydza świetnie a w tym roku takie cyrki- ale to już zapewne wpływ pogody i wypłukiwania, na pewne rzeczy wpływu niestety nie mamy mimo największych starań.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2220 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 11:49

Nawożenie kukurydzy U mnie na kilku dzialkach ok 120cm ma miejscami 80-100cm a na jednej dzialce 40cm dopiero bo ciezka ziemia i woda stoi caly czas mozna liczyc na jakis tam plon jezeli qq o tej porze taka mala ?