Skocz do zawartości

Zdjęcie

[POMIDOR] Uprawa pomidora w gruncie.

143 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Dominik1491

Dominik1491

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 lipiec 2017 - 21:42

[POMIDOR] Uprawa pomidora w gruncie. Siema. Ja jak inni tez walcze z bakteryjna. Czy idzie jakos to ustronstwo przyhamowac? Powiem szczerze ze pierwszy raz mi sie to wpakowalo. Najgorsze jest to ze pakuje sie tez na towar. Od poczatku sadzenia wykonalem 4 opryski miedzia nie wiem czy to malo czy duzo ale wydawalo mi sie ze wystarczajaco. Teraz wykonalem 5. Stosowal ktos moze inne specyfiki takie jak biosept active i widzial po nich jakies efekty w przyhamowaniu tej bakterii? I drugie pytanie czy jak bede teraz walil ich sama miedzia nie odbije sie to na towarze? Dodam ze za tydzien moze dwa beda juz zbiory. Nie zalezy mi juz na wyzszych gronach tylko chce utrzymac to co jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[POMIDOR] Uprawa pomidora w gruncie. Dzisiaj, 16:56
  •  

#142 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 30 lipiec 2017 - 15:49

[POMIDOR] Uprawa pomidora w gruncie.

Ja rok temu jak i w tym roku pytałem się w wielu miejscach i raczej na bakteryjną nic więcej nie ma. Słyszałem kilka opinii że roztwór wody z wodą utlenioną coś działa ale krótkotrwale i już raczej miedzowe lepsze. Również dałem teraz 4 oprysk miedzowym preparatem i po dwóch ostatnich widzę jakby trochę przyhamowało, jeden plus że jeszcze za bardzo nie wchodzi na owoce, może wytrzyma do zbiorów. Jest jeszcze jeden środek o którym usłyszałem w tym roku - Vaxiplant SL ale jeszcze nie stosowałem, jest dość drogi a podobno działa bardziej zapobiegawczo wcześniej lub nawet na rozsadę niż żeby zahamować w tym czasie chyba że ktoś stosował i ma inne zdanie to niech się podzieli.  A czy w tym okresie gdy pomidory zaczynają dojrzewać warto dawać jakieś nawozy czy zrobić coś innego żeby podnieść brix jak owoce już dojrzeją do zbioru ? Jeśli tak to proszę o jakieś podpowiedzi co warto by im jeszcze dać w tym okresie ?

Edytowany przez Kris94, 30 lipiec 2017 - 16:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#143 Share sokolam

sokolam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 31 lipiec 2017 - 11:32

[POMIDOR] Uprawa pomidora w gruncie. u mnie jakies efekty widac po curzate cu. aa i xaraza ziemniacxana tez mi kladzie od zadolenia w polu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share sokolam

sokolam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 16 sierpień 2017 - 05:44

[POMIDOR] Uprawa pomidora w gruncie. jak tam plantacje? u mnie dobrze nie jest ale widze gorsze uprawy.... jutro pryskam na dojrzewanie pod kombajn.