Polecane posty

agroleon    3

Panowie oraz Panie witam zwracam się z zapytaniem, a mianowicie jaki traktor używany polecacie jaką markę i model. Dlaczego ten a nie inny oraz jakie są wady i zalety. Jak jest z dostępnością części i jak jest z oszczędnością maszyny ? Moje gospodarstwo to 50ha własnych 25ha dzierżaw i niedługo dojdzie następne 25ha na własność prowadze hodowlę bydła opasowego oraz trzodę chlewną . Traktory u mnie to U1614, U912 C360. chciałbym coś mocniejszego od 1614 troche traktor wymięka przy moich maszynach a napewno nie da rady w nowych maszynach nie chce być niewolnikiem pola. Ursusy są dobre ale już troche stare i przydało by się coś bardziej kąfortowego w środku i cichszego bo po całym dniu orki1614 nie słysze własnych myśli. Środki jakimi bym dysponował to jakieś 70tyś zł . Proszę o radę oraz szczegółowe wypowiedzi posiadaczy danej marki traktora jaką posiadacie. Dzięki za pomoc.

zapomniałem dodać, że traktor ma być mocniejszy w znacznym stopniu mocniejszy od Ursusa 1614 chciałbym aby miał tak do 190KM

Edytowano przez agroleon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

u mnie w okolicy jezdzi lambo 190konne takie kanciaste ale robote robi napewno lepsza nie wiem jak z awaryjnoscia wiem tylko ze kupil uszkodzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Bardzo dobre i super komfortowe są Aresy (Renault), pasowało by Ci coś z serii 725-735 lub podobne tylko kasy może trochę trzeba dosypać, ale ciągniki naprawdę godne polecenia, śmiało konkurują z JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Case seri 7 np 7120, potężne maszyny z naprawdę dobrym komfortem, również lambo Racing 190 tez dobry sprzet, sąsiedzi posiadają i nic nie naprawiali tylko oleje i filtry . Lambo pracuje z 6m agregatem ścierniskowym lemkena i daje radę. Kolejny sąsiad posiada mf serii 3xxx i w obydwu naprawial skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Z wypowiedzi wynika, że celujesz w Ursusa 1934. Jest trochę ich na rynku. Komfort na pewno wyższy niż w 1614, ale technicznie nic nowego: 4-biegowa, synchronizowana skrzynia ze wzmacniaczem, hydraulika ma więcej wyjść, ale pompa ta sama (55 l/min). Udźwig podnośnika większy (ok. 7t). Daleko mu do zachodnich, ale robote powinien robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroleon    3

nie chce ursusa 1934 ponieważma zbyt małą ilość przełożęń i nie będę w stanie dobrać prędkości jazdy jaka mi będzie potrzebna pozatym 19 są drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroleon    3

Bardzo dobre i super komfortowe są Aresy (Renault), pasowało by Ci coś z serii 725-735 lub podobne tylko kasy może trochę trzeba dosypać, ale ciągniki naprawdę godne polecenia, śmiało konkurują z JD.

 

 

 

a jak z paliwem jak wygląda spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego ja bym tobie radził popatrzeć oferty o John Deere 6620se.Sam mam taki ciągnik i powiem tobie, że przez 8 lat nie było z nim problemów. Żadnych poważnych usterek i napraw. Aktualnie ma coś ok 5tyś mth ale myśle, że jeszcze te drugie 5 tyś pojeździ ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Same bym raczej darował o skrzyniach full-PowerShift w tych ciągnikach nie słyszałem zbyt dobrych opinii, te same skrzynie są w dużych ciągnikach marek Deutz-Fahr, Lamborghini, Hurlimann i Renault (MultiShift).

W tym budżecie wybierałbym coś z tych 3 modeli - choć tak na prawdę to jest ten sam ciągnik pod 3 markami różniący się od siebie detalami :P

http://otomoto.pl/valmet-8800-valtra-A342803.html

http://otomoto.pl/massey-ferguson-3690-3690-A403932.html

http://otomoto.pl/steyr-9190-zamiana-A419380.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikt7245
      Witam .
      Mam w swoim lamborhini lekki wyciek z pod głowicy mam go 1.5 roku był sprowadzony z Francji . Jest on 2000 roku . Ma dopiero 2800 mth . Ja lubię jak wszystko gra pomóżcie nie wiem czy odkladać pieniądze na remont
    • Przez agroleon
      Witam czy jest tu ktoś co może powiedzieć coś w temacie traktora STEYR 9190. Chciałbym wiedzieć jakie są wady zalety i co użytkownicy tych oto traktorów mogą na ich temat powiedzieć jakie to są traktory jaką robote robią czy są godne uwagi ewentualnego zakupu ? Chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć
    • Przez agroleon
      Witam wszystkich.
      Chciałem się poradzić co do zakupu a mianowicie dziś kupiłem ciągnik marki Zetor Forterra 11741. Pytanie moje polega na tym czy to dobry wybór nadmienię iż do traktora dostałem pług uni grudziąc ibis xxl 4+1. Szukałem traktora propozycji było dużo i wiele traktorów oglądałem każdy był od handlarza a tego kupiłem od pierwszego właściciela sadownika. Co możecie powiedzieć o tym traktorze?

    • Przez ArturŁawiś
      powie  mi ktos jak z awaryjnoscia takiej maszyny 
       https://www.olx.pl/oferta/deutz-fahr-m620-m-620-agrotron-jeden-wlasciciel-stan-bardzo-dobry-CID757-IDibDuh.html#b404e481fa
      i co sadzicie o tym ogłoszeniu??
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj