Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki traktor Używany wybrać

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share agroleon

agroleon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 18:41

Jaki traktor Używany wybrać Panowie oraz Panie witam zwracam się z zapytaniem, a mianowicie jaki traktor używany polecacie jaką markę i model. Dlaczego ten a nie inny oraz jakie są wady i zalety. Jak jest z dostępnością części i jak jest z oszczędnością maszyny ? Moje gospodarstwo to 50ha własnych 25ha dzierżaw i niedługo dojdzie następne 25ha na własność prowadze hodowlę bydła opasowego oraz trzodę chlewną . Traktory u mnie to U1614, U912 C360. chciałbym coś mocniejszego od 1614 troche traktor wymięka przy moich maszynach a napewno nie da rady w nowych maszynach nie chce być niewolnikiem pola. Ursusy są dobre ale już troche stare i przydało by się coś bardziej kąfortowego w środku i cichszego bo po całym dniu orki1614 nie słysze własnych myśli. Środki jakimi bym dysponował to jakieś 70tyś zł . Proszę o radę oraz szczegółowe wypowiedzi posiadaczy danej marki traktora jaką posiadacie. Dzięki za pomoc.
zapomniałem dodać, że traktor ma być mocniejszy w znacznym stopniu mocniejszy od Ursusa 1614 chciałbym aby miał tak do 190KM

Edytowany przez agroleon, 09 lipiec 2014 - 18:53.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki traktor Używany wybrać Dzisiaj, 09:56
  •  

#2 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 20:21

Jaki traktor Używany wybrać u mnie w okolicy jezdzi lambo 190konne takie kanciaste ale robote robi napewno lepsza nie wiem jak z awaryjnoscia wiem tylko ze kupil uszkodzone

#3 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 20:59

Jaki traktor Używany wybrać Bardzo dobre i super komfortowe są Aresy (Renault), pasowało by Ci coś z serii 725-735 lub podobne tylko kasy może trochę trzeba dosypać, ale ciągniki naprawdę godne polecenia, śmiało konkurują z JD.

#4 Share piotrek12413

piotrek12413

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 21:25

Jaki traktor Używany wybrać Polecam Case seri 7 np 7120, potężne maszyny z naprawdę dobrym komfortem, również lambo Racing 190 tez dobry sprzet, sąsiedzi posiadają i nic nie naprawiali tylko oleje i filtry . Lambo pracuje z 6m agregatem ścierniskowym lemkena i daje radę. Kolejny sąsiad posiada mf serii 3xxx i w obydwu naprawial skrzynie

#5 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 22:02

Jaki traktor Używany wybrać Z wypowiedzi wynika, że celujesz w Ursusa 1934. Jest trochę ich na rynku. Komfort na pewno wyższy niż w 1614, ale technicznie nic nowego: 4-biegowa, synchronizowana skrzynia ze wzmacniaczem, hydraulika ma więcej wyjść, ale pompa ta sama (55 l/min). Udźwig podnośnika większy (ok. 7t). Daleko mu do zachodnich, ale robote powinien robić.

#6 Share agroleon

agroleon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 23:01

Jaki traktor Używany wybrać nie chce ursusa 1934 ponieważma zbyt małą ilość przełożęń i nie będę w stanie dobrać prędkości jazdy jaka mi będzie potrzebna pozatym 19 są drogie

#7 Share agroleon

agroleon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 23:39

Jaki traktor Używany wybrać

Bardzo dobre i super komfortowe są Aresy (Renault), pasowało by Ci coś z serii 725-735 lub podobne tylko kasy może trochę trzeba dosypać, ale ciągniki naprawdę godne polecenia, śmiało konkurują z JD.

a jak z paliwem jak wygląda spalanie

#8 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 08:13

Jaki traktor Używany wybrać Silniki są JD, w tych dużych Aresach to nie mam rozeznania, popytaj;http://www.agrofoto....0/page__st__10#

Edytowany przez ptaszyna, 10 lipiec 2014 - 08:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share agroleon

agroleon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 18:30

Jaki traktor Używany wybrać spoko popytam a sąjakieś inne propozycje ?

#10 Share Koksu101

Koksu101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 19:50

Jaki traktor Używany wybrać Valtra valmet 8800 duża moc 190 KM jest to duży ciągnik bardzo dobry mała pali

#11 Share agroleon

agroleon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 09:51

Jaki traktor Używany wybrać a co sądzicie o same lub mf

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 lipiec 2014 - 10:48

Jaki traktor Używany wybrać Kolego ja bym tobie radził popatrzeć oferty o John Deere 6620se.Sam mam taki ciągnik i powiem tobie, że przez 8 lat nie było z nim problemów. Żadnych poważnych usterek i napraw. Aktualnie ma coś ok 5tyś mth ale myśle, że jeszcze te drugie 5 tyś pojeździ ;).

#13 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 12 lipiec 2014 - 12:35

Jaki traktor Używany wybrać Same bym raczej darował o skrzyniach full-PowerShift w tych ciągnikach nie słyszałem zbyt dobrych opinii, te same skrzynie są w dużych ciągnikach marek Deutz-Fahr, Lamborghini, Hurlimann i Renault (MultiShift).
W tym budżecie wybierałbym coś z tych 3 modeli - choć tak na prawdę to jest ten sam ciągnik pod 3 markami różniący się od siebie detalami :P
http://otomoto.pl/va...ra-A342803.html
http://otomoto.pl/ma...90-A403932.html
http://otomoto.pl/st...na-A419380.html
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#14 Share strzelba100

strzelba100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 12:05

Jaki traktor Używany wybrać fiat agi f100 do f140 idzie jak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 13 lipiec 2014 - 12:17

Jaki traktor Używany wybrać MF 3690 nawet dobry tylko skrzynia lubi w nim siadać
Valtra-Power Partner

Dodaj odpowiedź