Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault?

54 odpowiedzi na ten temat

#21 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 13:50

Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? w serii .14 nie bylo czegos takiego jak Nectra
wlasnie z tym przodem z przycisku jest ten plus, ze podczas hamowania wlacza sie naped i rowniez trzyma B) znowu .14 uwazana jest za bardziej trwala, moze wlasnie przez to, ze wiekszosc byla mechaniczna
od siebe polecam jak wyzej pialem 120.14 TZ lub cos z .54 po 95r. full mechanik i rowniez w kabinie TZ, ciezko bedzie znalesc ale jesli trafisz taki okaz w dobrym stanie bedziesz bardzo zadowolony

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? Dzisiaj, 07:06
  •  

#22 Share marcinzielinski87

marcinzielinski87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 19:14

Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? nectra 110.14 mialem taka z francji 95 rok, wiec raczej juz byly :rolleyes:

#23 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 20:06

Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? Jak 95 rok skoro od 89 weszła seria 54 i serię 14 zakończono klepać?
C328, U-912 i R 103-54

#24 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 08:17

Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? z rokiem 90 weszla seria .54 i klepano je az do 99 wlacznie
po drogie wersja Nectra byla tylko na modelu 120 i 155 w latach 92-93

wiec albo nie wiesz co miales, bo tak nasciemnial Ci handlarz, albo piszesz bajki i nabijasz sobie posty

Polska B

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 sierpień 2014 - 13:20

Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? Ja mam 155.54 96r i mam na liczniku 12000 tyś mtg była sprowadzona z Francji . Ale coś było robione przy silniku ponieważ miska olejowa była ściągana bo są ślady silikonu ;) i głowice są 2 innego koloru :) Fakt że silnik ładnie chodzi oleju nie bierze możliwe że to jej fabryczny przebieg :D

#26 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze elektronika i technika rolnicza

Napisany 04 wrzesień 2014 - 06:13

Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? Jeżeli renia to tylko na silniku mwm miałem takie 2 w tym jedną 155.54 na rewersie elektrohydraulicznym i takie ciągniki bym ci odradzał, ogólnie unikaj zbyt dużej ilości elektroniki ehr jest w miarę jako tako :P co do nowszych modeli to mogę powiedzieć z własnego doświadczenia że to porażka fajnie wygodnie ale silnik jd to niewypał niestety

#27 Share michal7536

michal7536

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 11:59

Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? Chodzi ci np. o Aresy? Mam w nim silnik JD, rewers elektrohydrauliczny, EHR i wszystko dobrze chodzi, pali też mało. W ogóle pewnie nie miałeś do czynienia z tym ciągnikiem a piszesz że to porażka i każdy kto ma Aresa, to na forum chwali je. Ogólnie to nie rozumiem czemu każdy tak boi się tej elektroniki. Wiadomo że jak coś się zepsuje to może i trochę kosztuje, ale jest przede wszystkim o wiele wygodniejsze, wszystko pod ręką i cały dzień można robić i nie ma zmęczenia.

#28 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 14:01

Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? Hehe pewnie mów co chcesz ją mówię jakie jest moje doświadczenie, miałem 3 rentę 145.14 później 155.54 i nie dawno aresa 720 i ten ares w porównaniu z 155 nie miał żadnych szans jedyny jego plus to ehr. I właśnie muszę Cię sprostować ja osobiście jestem za ehr chociaż nie powiem są ich różne wersje i tak np w mf jest fajniejszy i wygodniejszy podczas pracy porównując z adresem, co do elektryki to polbiegi tak rewers elektrochydrauliczny niee, i żeby nie było to jest moje zdanie na temat maszyn którymi robiłem osobiście a maszyny prędzej czy później i tak się zaczynają psuć, :) pozdrawiam

#29 Share michal7536

michal7536

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 15:55

Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? To i te dwie pierwsze renówki co podałeś też zaczną się psuć :) , a że nie podobał ci się Ares to może po prostu na zły model trafiłeś. Bo kupując używany ciągnik nie wiadomo do końca jaki jest jego stan i nawet taki który wydaje się bez usterek po jakimś czasie mogą one sie pojawić, mi na szczęście udało się trafić na dobry model.. A czemu jesteś przeciwny rewersowi elektrohydraulicznemu, przecież to jest coś bardzo dobrego przy zawracaniu, żadnego przełączania biegów.

#30 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 18:53

Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? Ares mimo 160 wymiekal głównie na womie no i przy transporcie, a 155.54 wszystko było super tylko właśnie miała rewers elektrochydrauliczny i zaczął się po jakimś czasie sypać dlatego taka opinia, co do psucia to dokładnie znam przypadki ze i nowe maszyny się psują

Edytowany przez kondziu123, 04 wrzesień 2014 - 18:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? Dzisiaj, 07:06
  •  

#31 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 04 wrzesień 2014 - 19:10

Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? Prawdopodobnie te dwie pierwsze także zaczną się psuć, ale za różnicę w naprawie i spalaniu Aresa z sinikiem JD kupiłby sobie w tym czasie kolejną starszą renówkę.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#32 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 19:20

Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? Dokładnie, jeżeli większy komfort to ares, mniej awarii dobra starsza mechaniczna Renia :)

#33 Share michal7536

michal7536

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 20:51

Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? Co wy z tym spalaniem w tych Aresach z silnikiem JD, wcale nie palą one jak smok jeśli nie naciska się gazu do dechy. 1700-1800 obrotów i spalanie niskie, 12l przy 4-obrotowej weźmie. I dla mnie największym plusem jest właśnie komfort, bo na nowego nie mam kasy, a nawet nie warto byłoby mi kupować bo aż tak dużo hektarów nie ma, więc taki ciagnik za taką kasę jest bardzo dobry, bo ma wszystko co w tych nowych.
I co do awarii to przez dwa lata tylko pompa wody była wymieniana i jak już mówiłem dużo ha nie ma więc się nie narobi, być może jakby było z 50 to by więcej awarii było, ale wtedy to już bym nowego pewnie kupił a nie takiego.

Edytowany przez michal7536, 04 wrzesień 2014 - 20:55.

#34 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 04:22

Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? Michał to na ilu ha pracujesz? Spalanie hmm raz w tej 155 sprawdzałem spalanie to w
agregacie podorywkowym agro masz 3 tym na tandemie z 2 wałków spaliła mi lekko ponad 8 litrów na ha więc jest duża różnica lekko też nie miała bo na max głębokość robiłem

Edytowany przez kondziu123, 05 wrzesień 2014 - 04:23.

#35 Share michal7536

michal7536

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 10:08

Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? Hektarów niecałe 20, a ja mówie o pługu i nie podorywka tylko orka na zime, więc 12-13l to według mnie nie dużo, bo większość ciągników o takiej mocy podobnie albo więcej pali i ogólnie w moim Aresie jest 95km, a radzi sobie tak samo dobrze jak ciągnik innej marki z 105-110KM. I jak już mówiłem za jeśli da sie za dużo gazu to owszem spali i 15 litrów. Może i ten twój mniej pali, ale nie jest to znowu jakaś znacząca różnica.

Edytowany przez michal7536, 05 wrzesień 2014 - 10:32.

#36 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 18:25

Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? No mniejsza z tym :P tamtą renie dawno sprzedałem i zmieniłem markę :) A co do kupna jakiejś reni to na pewno zalecam zwracać uwagę żeby nie szarpało zbytnio prze ruszaniu i półbiegi łagodnie się zmieniały silnik często można taniej zrobić a skrzynia to już grubsza sprawa;/
Ale to tyczy się wszystkich ciągników

Edytowany przez kondziu123, 05 wrzesień 2014 - 19:20.

#37 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 13:16

Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? Właśnie jak to jest z półbiegami w serii 54? Te bardziej mechaniczne też mają półbiegi czy tylko te modele z elektroniką? I amortyzacja kabiny była też w opcji?
Tylko spokój może nas uratować....

#38 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 13:37

Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? kazda 6 z tej serii miala skrzynie z polbiegami

Polska B

#39 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 14:00

Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? Aha to taki sprzęt by mi odpowiadał pełna mechanika tylko półbiegi. A z tą amortyzowaną kabiną to jak jest bo w niektórych ogłoszeniach piszą że ma w niektórych nic nie piszą. To była opcja czy każda renówka ma taki bajer?
Tylko spokój może nas uratować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 06:48

Jakie są mocne i słabe strony pod kątem eksploatacyjnym ciągników Renault? Kolego ale w mechaniku półbiegi też są mechaniczne - wciskasz sprzęgło i wajchą zmieniasz. Jeśli masz rewers elektrohydrauliczny to półbiegi też są hydrauliczne. Skoro piszą że mechanik to seria 54 ma półbieg a jak jest na wajche to po co pisać... i pewnie dlatego nic nie piszą.