Arek

Plony jęczmienia ozimego 2014 ?

Polecane posty

Arek    218

Jak u was w tym roku plonował jęczmień ozimy? I jakie odmiany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie Souleyka wielorzędowy 2 rok po centrali po w sumie ciężkiej zimie dobre 5t/ha przy azocie ok. 130 kg N więc mogło być lepiej ale był potężnie przerzedzony na wiosnę. Dwóch sąsiadów co miało jęczmień nawet przesiewali więc można jakoś usprawiedliwić że plon nie jest z wyższej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

Wczoraj skoszone 1,2 ha na 3b klasie ziemi. Plon około 6 ton. Przedplon pszenica ozima. Trzeci rok po oborniku. Bez nawożenia jesiennego. Około 50 kg N w postaci saletry + nalistnie mocznik, siarczan magnezu i kristalon zielony w dwóch opryskach. Bez ochrony fungi.

przy takiej technologi uprawy chyba plon nie najgorszy:)

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Przy takiej technologii to plon świetny ale pewnie pole musi być w super kulturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo9812    47

U nas akurat sypie ładnie :3 z 3,20 ha było 15,5 zbiorników Bizona ;) Wielkopolska, pow. Słupecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na zachodzie też nie jest źle... 5-6 ton/ha sypał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Jęczmień ozimy (wielorzędowy) 5t/ha nie pryskany niczym na grzyba, ziarno ładne grube, nawożenie: na jesień 250kg lubofoski + wiosna 200kg saletry + 25kg mocznika dolistnie z odżywką (dwa zabiegi po 12kg mocznika) klasa ziemi IVb, wysiew 150kg/ha, przedplon pszenica jara

Edytowano przez Yngel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Souleyka , siany pierwszy raz , na jesień 250 kg polifoski , wiosna 200 litrów rsm , raz na grzyba +2 razy odżywka , wysiew 150kg/ha , ziemia kl IV , efekt to mocne 7 t/ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej191    0

Lomerit i Souleyka ok 6 ton 2 rok po buraku. Klasa IV nawożenie standard 2x odżywka i 2x fungicyd. Cena nie zachęca do sprzedaży:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

U nas plony rekordowe, odmiana JUP plonowała lepiej niż hybryda zzoom, 7-8t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

U mnie plon koło 5t/ha. Z 2,5ha 9 zbiorników Z050.

Nawożenie tylko azotem na wiosnę + odżywka + mocznik dolistnie i siarczan magnezu, 2 zabiegi fungi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hary884    0

witam soulejka ok 4 tony, słabo bo połowy wypadła na wiosnę z braku magnezu,azot 200kg saletry i 2 zbiegi siarczanem magnezu wiosną i ok 150 salmagu z borem pod korzeń,gdyby nie problem z magnezem i co do tego doszło zbyt wysoka kwasowość to plon byłby wiele większy:(

zapomniałem dodać materiał siewny z centrali..

Edytowano przez hary884

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
art98XDpl    0

U nas na Śląsku dzisiaj spółdzielnia kosiła co do odmiany to nie wiem ale wiem że jęczmień hybrydowy plon 7t/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tprc330
      Witam chciałbym się dowiedzieć jak można tanio i skutecznie nawozić jęczmień i w jaki sposób maożna pozbyć się owsika? Liczę na wasze porady :rolleyes:
    • Przez ADOB
      Dzień dobry,
       
      Chcielibyśmy jak najlepiej dotrzeć do naszych klientów, dlatego uruchamiamy wątek na forum. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania odnośnie nawozów firmy ADOB chętnie na nie odpowiemy.
       
      Życząc wysokich plonów
      ADOB

    • Przez Runder
      Z tego co słyszałem rozwijają się tam owady które potem mogą pomagać  np. w zapylaniu rzepaku albo ograniczyć liczbę szkodników w uprawach. Są też schronieniem dla pożytecznych organizmów (owady, ptaki) a ich liście zwiększają zawartość próchnicy w glebie. Zostawiacie drzewa np. na miedzach czy przy ogrodzeniach? Jak oceniacie ich wpływ jezeli według was taki w ogóle występuje? 
    • Przez jaroslaw7291
      Dzień dobry. Nie wiem w jaki dział się wstrzelić, więc piszę na ogólnym, najwyżej mnie ktoś przeniesie. 
      Zajmuję się uprawą ekologicznych warzyw i owoców. 
      Od jakiegoś czasu szukam pomocy, ponieważ potrzebuję dobrej folii na moje produkty...  albo porady jak tego używać, bo może coś robię źle. Za każdym razem rozrywa mi się przy owijaniu całej palety folia i to taka syzyfowa praca... ewentualnie szukam folii z otworami i takiej, co mi zabezpieczy plony w transporcie. 
      Zamawiałem w 2 "dobrych" firmach i jedyne co mieli dobre to cenę, straciłem więcej czasu na naprawę i bawienie się z rwącą folią niż na caly proces "produkcji"... Może to wina folii, może to moje gapiostwo. 
      Czy jest ktoś w stanie mi podpowiedzieć jak najszybciej i najłatwiej zabezpieczyć wszystko tak, żeby od razu mi się to nie rwało? 
      Albo czy ktoś ma sprawdzoną, mocną folię? 
      Z góry dziękuję bardzo za odpowiedzi 
    • Przez shiftman
      Jakimi środkami skracanie lub usztywniacie jęczmień? I w której fazie najlepiej go zastosować. Jęczmień KWS Meridian. Razem dostanie ok.120kg/N
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj