Zaloguj się, aby obserwować  
maniek146

opłacalność hodowli bydła mięsnego po przejęciu gospodarki po rodzicach

Polecane posty

maniek146    0

Witam

jestem młody i chciałbym się dowiedzieć od kogoś doświadczonego, kto już się zajmuję hodowlą dłuższy czas czy to jest opłacalne czy lepiej szukać jakiejś pracy gdyż pochodze z mazowieckiego i praca zawsze jakas sie znajdzie. posiadam około 20h ziemi i sprzęt rolniczy min. kombajn, belarka, traktory, ogólnie troche sprzętu jest w miarę nowego, rodzice trzymają kilka krów i nie jest to tak zbytnio opłacalne i własnie pytam czy hodowla bydła mięsego jest bardziej opłacalna

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58

na 20 ha utrzymasz około od 70 do nawet 100 opasów. Średnio z jednej sztuki zysku netto ( po odjęciu wszystkich kosztów utrzymania ) zostaje od 800 do 1600 zł. więc sobie policz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wychodzi 2300 mniej wiecej zysku miesiecznie zakladajac twoje liczby czyli 70 szt x 800 zl zysk/szt. Jak dla mnie (i to tylko moje odczucie) wystarczajaco. Wiecej w robocie nie zarobie, a robie co lubie co jest chyba najwazniejsze w tej branzy. Ale to tylko moje zdanie i odczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58

Skąd Wy bierzecie dane dla swoich kalkulacji?

Macie tu wyliczenie opłacalności z miesiąca marca tego roku http://w-modr.pl/fil...owe_03.2014.pdf

 

dobrze rozumiem, że wg tych wyliczeń byk zje za ponad tysiąc złotych samej sianokiszonki??

kto hoduje byki bez qq??

 

bez odrazy ale dla mnie to stek bzdur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież możesz porobić wyliczenia w oparciu o inne pasze to chyba nie problem, z resztą każdy ma inne kalkulacje więc ołówek do ręki i liczcie.

Poza tym można bydło opasać ekstensywnie, intensywnie, same bydło też masz różne, od czysto mięsnych przez mieszańce , HFy po bydło typowo górskie (np HI ).

Różnice w liczeniu nieuniknione.

 

Jeśli wolicie poczytać o tej opłacalności u innych użytkowników forum to jest o tym dyskusja w tym temacie

http://www.agrofoto....jest-oplacalna/

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

według mnie na tej powierzchni tylko bydło mleczne. Sam mam to i to i wiem jak to wygląda. Na samych opasach bym nie ujechał. Przy opasach opłacalność zaczyna się dopiero od 100szt w górę. Tak żeby chociaż 4 na miesiąc sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikhghf
      Od niedawana wraz z tatą zajeliśmy się hodowlą bydła mięsnego jako dodatkowy dochód do gospodarstwa.
      I mamy kilka pytań odnośnie ich żywienia.
      Planujemy hodowlę 10 byczków, nie mamy zamiaru siać kukurydzy bo jednak przy takiej ilości sztuk to mało opłacalne. Byki mamy zamiar karmić ziemniakami (mamy ich dość sporo 3ha które sprzedajemy na rynkach wiec odpadów jest dość sporo), kiszonka z poplonu ewentualnie trawy, wytłoki buraczane i dynia. Jak myślicie takie żywienie ma  sens aby byki dosrosły w miarę opłacalnej wagi?
      I moje drugie pytanie co myślicie o sianie z lucerny podobno jest ono bardzo wartościową paszą dla bydła i chętnie przez nie zjadaną ( wiem ze podsuszone liście odpadną i zostaną same badyle ale sąsiad stosuje to ok kilku ładnych lat i byki osiągają ładne przyrosty
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj