Skocz do zawartości

Zdjęcie

opłacalność hodowli bydła mięsnego po przejęciu gospodarki po rodzicach

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maniek146

maniek146

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 11:14

opłacalność hodowli bydła mięsnego po przejęciu gospodarki po rodzicach Witam
jestem młody i chciałbym się dowiedzieć od kogoś doświadczonego, kto już się zajmuję hodowlą dłuższy czas czy to jest opłacalne czy lepiej szukać jakiejś pracy gdyż pochodze z mazowieckiego i praca zawsze jakas sie znajdzie. posiadam około 20h ziemi i sprzęt rolniczy min. kombajn, belarka, traktory, ogólnie troche sprzętu jest w miarę nowego, rodzice trzymają kilka krów i nie jest to tak zbytnio opłacalne i własnie pytam czy hodowla bydła mięsego jest bardziej opłacalna
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
opłacalność hodowli bydła mięsnego po przejęciu gospodarki po rodzicach Dzisiaj, 21:20
  •  

#2 Share everto

everto

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 12:18

opłacalność hodowli bydła mięsnego po przejęciu gospodarki po rodzicach na 20 ha utrzymasz około od 70 do nawet 100 opasów. Średnio z jednej sztuki zysku netto ( po odjęciu wszystkich kosztów utrzymania ) zostaje od 800 do 1600 zł. więc sobie policz.

#3 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 08 lipiec 2014 - 21:13

opłacalność hodowli bydła mięsnego po przejęciu gospodarki po rodzicach Wychodzi 2300 mniej wiecej zysku miesiecznie zakladajac twoje liczby czyli 70 szt x 800 zl zysk/szt. Jak dla mnie (i to tylko moje odczucie) wystarczajaco. Wiecej w robocie nie zarobie, a robie co lubie co jest chyba najwazniejsze w tej branzy. Ale to tylko moje zdanie i odczucie.

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 lipiec 2014 - 21:47

opłacalność hodowli bydła mięsnego po przejęciu gospodarki po rodzicach Skąd Wy bierzecie dane dla swoich kalkulacji?
Macie tu wyliczenie opłacalności z miesiąca marca tego roku http://w-modr.pl/fil...owe_03.2014.pdf

#5 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 07:31

opłacalność hodowli bydła mięsnego po przejęciu gospodarki po rodzicach .moge sie podczepic do tematu?wychodzi minus? nie żle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
opłacalność hodowli bydła mięsnego po przejęciu gospodarki po rodzicach Dzisiaj, 21:20
  •  

#6 Share everto

everto

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 14:01

opłacalność hodowli bydła mięsnego po przejęciu gospodarki po rodzicach

Skąd Wy bierzecie dane dla swoich kalkulacji?
Macie tu wyliczenie opłacalności z miesiąca marca tego roku http://w-modr.pl/fil...owe_03.2014.pdf

dobrze rozumiem, że wg tych wyliczeń byk zje za ponad tysiąc złotych samej sianokiszonki??
kto hoduje byki bez qq??

bez odrazy ale dla mnie to stek bzdur.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 lipiec 2014 - 14:23

opłacalność hodowli bydła mięsnego po przejęciu gospodarki po rodzicach Przecież możesz porobić wyliczenia w oparciu o inne pasze to chyba nie problem, z resztą każdy ma inne kalkulacje więc ołówek do ręki i liczcie.
Poza tym można bydło opasać ekstensywnie, intensywnie, same bydło też masz różne, od czysto mięsnych przez mieszańce , HFy po bydło typowo górskie (np HI ).
Różnice w liczeniu nieuniknione.

Jeśli wolicie poczytać o tej opłacalności u innych użytkowników forum to jest o tym dyskusja w tym temacie
http://www.agrofoto....jest-oplacalna/

Edytowany przez KRISTOFORn, 09 lipiec 2014 - 14:28.

#8 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 14:49

opłacalność hodowli bydła mięsnego po przejęciu gospodarki po rodzicach a kiszonka z kukurydzy to za darmo będzie.na hektar trzeba liczyć 4tys.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 15:41

opłacalność hodowli bydła mięsnego po przejęciu gospodarki po rodzicach według mnie na tej powierzchni tylko bydło mleczne. Sam mam to i to i wiem jak to wygląda. Na samych opasach bym nie ujechał. Przy opasach opłacalność zaczyna się dopiero od 100szt w górę. Tak żeby chociaż 4 na miesiąc sprzedawać.