Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obsługa forum - tworzenie nowych wpisów i nowych tematów


Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Share AF_Mirek

AF_Mirek

    Użytkownik

  • Root Admin
  • PipPip
  • 74 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 08 lipiec 2014 - 10:38

Obsługa forum - tworzenie nowych wpisów i nowych tematów 1. Jak znaleźć interesującą informację

2. Jak odpowiedzieć w istniejącym wątku

3. Jak stworzyć nowy wątek1. Jak znaleźć interesującą informację


Forum podzielone jest na działy tematyczne: ceny, produkcja zwierzęca, produkcja roślinna, gospodarstwo, ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, maszyny, problemy techniczne, finanse.
Każdy z tych działów podzielony jest na kategorie związane z konkretnymi typami upraw, czy typami bądź producentami maszyn. Na belce na górze każdej strony zawsze możesz sprawdzić w jakiej części forum jesteś.

Załączony plik  szukaj.jpg   21,6KB   1 pobrań

W wyszukiwaniu konkretnego problemu pomaga także nasza wyszukiwarka, pod wątkiem znajdziesz odnośniki do podobnych wątków, jeśli w tym nie znalazłeś odpowiedzi na swój problem. Możesz także kliknąć w interesujące cię tagi.

Załączony plik  tagi.jpg   71,51KB   1 pobrań

2. Jak odpowiedzieć w istniejącym wątku

Jeśli chcesz odpowiedzieć w już istniejącym wątku wystarczy pod ostatnim wpisem napisać własny komentarz i nacisnąć „Odpowiedz”. Kliknięcie w pole wpisywania odpowiedzi uruchamia możliwość edycji wpisu, można na przykład pogrubić czy pochylić część tekstu, zmienić kolor czy wielkość czcionki, czy dodać emotikonkę.

Załączony plik  odpowiedz.jpg   35,85KB   2 pobrań


Innym sposobem na tworzenie nowego wpisu, jest wykorzystanie funkcji cytowania. Jeśli chcemy odnieść się do konkretnej wypowiedzi innego użytkownika, wystarczy przy tej odpowiedzi nacisnąć „cytuj” i zostaniemy przeniesieni do pola edycji nowego wpisu z zacytowaną całą wypowiedzią, do której chcemy się odnieść.

Istnieje możliwość odniesienia się do kilku wypowiedzi równocześnie. Klikamy na „Multi cytowanie” przy interesujących nas wpisach, a następnie „Odpowiedz cytowane posty”.

Załączony plik  cytat.jpg   20,5KB   1 pobrań


3. Jak stworzyć nowy wątek

Jeśli Twój problem nie pojawił się jeszcze na forum, warto założyć nowy temat. Przede wszystkim należy zastanowić się czego ma dotyczyć nasz wątek i znaleźć odpowiedni dział na forum. Jeśli upewnimy się, że jesteśmy we właściwym dziale przyciskamy „Napisz nowy temat”.

Załączony plik  nowy.jpg   36,57KB   17 pobrań


Przechodzimy do edycji.


Załączony plik  tworzenie.jpg   96,65KB   2 pobrań

Pierwszym polem jest „Temat”. Jeśli chcemy by inni użytkownicy przeczytali nas wpis kluczowy jest dobry tytuł, zawierający opisywane maszyny, rodzaj uprawy czy hodowli oraz definiujący problem.

Przykłady dobrych tytułów


Claas Dominator 68s nie działają kierunkowskazy oraz lampa błyskowa

Sposoby na łączenie gniazd prosiąt

Jakie odmiany kukurydzy na V i VI klasę ziemi

Przykłady fatalnych tytułów:

Problem z knurem – jaki problem?

ciagnik– mamy kilkanaście tysięcy wątków dotyczących ciągników,


Kolejne pole to „Tagi tematu

Bardzo ważne, jeśli chcesz by inni użytkownicy trafili do tego wątku i mogli pomóc. Dobrze wypełnione tagi pomogą także w przyszłości innym użytkownikom forum z podobnymi problemami. Właściwe tagi to nazwa uprawy, bądź hodowli, najlepiej w mianowniku liczby pojedynczej, producent i model sprzętu, słowa kluczowe opisujące problem.
Właściwe tagi to na przykład: zetor, przyczepa, oprysk, kukurydza, hamulce, wapnowanie, chowacz,

Przykłady złych, wprowadzających bałagan tagów: bizonik, problem, kukurydzom…


Następnie wpisz treść

Postaraj się zwięźle, ale precyzyjnie opisać problem. Jeśli dotyczy chorób uprawy napisz dokładnie jaka to uprawa, jaka odmiana, jakie są objawy, kiedy się pojawiły, świetnym pomysłem jest dodanie zdjęć do galerii i dodanie linków. Jeśli chcesz rozmawiać o cenach konkretnej uprawy, sam wpis „a u nas to było po 200zł” napisz gdzie jest to u nas, przy jakiej formie dostawy, w jakim terminie. Jeśli opisujesz problem techniczny napisz w jakim konkretnie ciągniku, czego dokładnie dotyczy, jakie są objawy, czy pojawiały się wcześniej podobne problemy. Daj szansę innym, czym ciekawiej i dokładniej rozpoczniesz wątek, tym większa szansa, że inni użytkownicy forum będą się chcieli w nim udzielać.

Edytowany przez AF_Mirek, 08 lipiec 2014 - 11:28.


Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Obsługa forum - tworzenie nowych wpisów i nowych tematów Dzisiaj, 19:11
  •  

Podobne tematy obsluga forum tworzenie faq