Zaloguj się, aby obserwować  
AF_Mirek

Obsługa forum - tworzenie nowych wpisów i nowych tematów

Polecane posty

AF_Mirek    6

1. Jak znaleźć interesującą informację

 

2. Jak odpowiedzieć w istniejącym wątku

 

3. Jak stworzyć nowy wątek

 

 

 

1. Jak znaleźć interesującą informację

 

 

Forum podzielone jest na działy tematyczne: ceny, produkcja zwierzęca, produkcja roślinna, gospodarstwo, ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, maszyny, problemy techniczne, finanse.

Każdy z tych działów podzielony jest na kategorie związane z konkretnymi typami upraw, czy typami bądź producentami maszyn. Na belce na górze każdej strony zawsze możesz sprawdzić w jakiej części forum jesteś.

 

post-136332-0-93629100-1404813974_thumb.jpg

 

W wyszukiwaniu konkretnego problemu pomaga także nasza wyszukiwarka, pod wątkiem znajdziesz odnośniki do podobnych wątków, jeśli w tym nie znalazłeś odpowiedzi na swój problem. Możesz także kliknąć w interesujące cię tagi.

 

post-136332-0-92024800-1404814128_thumb.jpg

 

2. Jak odpowiedzieć w istniejącym wątku

 

Jeśli chcesz odpowiedzieć w już istniejącym wątku wystarczy pod ostatnim wpisem napisać własny komentarz i nacisnąć „Odpowiedz”. Kliknięcie w pole wpisywania odpowiedzi uruchamia możliwość edycji wpisu, można na przykład pogrubić czy pochylić część tekstu, zmienić kolor czy wielkość czcionki, czy dodać emotikonkę.

 

post-136332-0-96270200-1404812541_thumb.jpg

 

 

Innym sposobem na tworzenie nowego wpisu, jest wykorzystanie funkcji cytowania. Jeśli chcemy odnieść się do konkretnej wypowiedzi innego użytkownika, wystarczy przy tej odpowiedzi nacisnąć „cytuj” i zostaniemy przeniesieni do pola edycji nowego wpisu z zacytowaną całą wypowiedzią, do której chcemy się odnieść.

 

Istnieje możliwość odniesienia się do kilku wypowiedzi równocześnie. Klikamy na „Multi cytowanie” przy interesujących nas wpisach, a następnie „Odpowiedz cytowane posty”.

 

post-136332-0-68228500-1404812540.jpg

 

 

3. Jak stworzyć nowy wątek

 

Jeśli Twój problem nie pojawił się jeszcze na forum, warto założyć nowy temat. Przede wszystkim należy zastanowić się czego ma dotyczyć nasz wątek i znaleźć odpowiedni dział na forum. Jeśli upewnimy się, że jesteśmy we właściwym dziale przyciskamy „Napisz nowy temat”.

 

post-136332-0-35594900-1404813104_thumb.jpg

 

 

Przechodzimy do edycji.

 

 

post-136332-0-00554600-1404812543_thumb.jpg

 

Pierwszym polem jest „Temat”. Jeśli chcemy by inni użytkownicy przeczytali nas wpis kluczowy jest dobry tytuł, zawierający opisywane maszyny, rodzaj uprawy czy hodowli oraz definiujący problem.

 

Przykłady dobrych tytułów

 

Claas Dominator 68s nie działają kierunkowskazy oraz lampa błyskowa

 

Sposoby na łączenie gniazd prosiąt

 

Jakie odmiany kukurydzy na V i VI klasę ziemi

 

Przykłady fatalnych tytułów:

 

Problem z knurem – jaki problem?

 

ciagnik– mamy kilkanaście tysięcy wątków dotyczących ciągników,

 

 

Kolejne pole to „Tagi tematu

 

Bardzo ważne, jeśli chcesz by inni użytkownicy trafili do tego wątku i mogli pomóc. Dobrze wypełnione tagi pomogą także w przyszłości innym użytkownikom forum z podobnymi problemami. Właściwe tagi to nazwa uprawy, bądź hodowli, najlepiej w mianowniku liczby pojedynczej, producent i model sprzętu, słowa kluczowe opisujące problem.

Właściwe tagi to na przykład: zetor, przyczepa, oprysk, kukurydza, hamulce, wapnowanie, chowacz,

 

Przykłady złych, wprowadzających bałagan tagów: bizonik, problem, kukurydzom…

 

 

Następnie wpisz treść

 

Postaraj się zwięźle, ale precyzyjnie opisać problem. Jeśli dotyczy chorób uprawy napisz dokładnie jaka to uprawa, jaka odmiana, jakie są objawy, kiedy się pojawiły, świetnym pomysłem jest dodanie zdjęć do galerii i dodanie linków. Jeśli chcesz rozmawiać o cenach konkretnej uprawy, sam wpis „a u nas to było po 200zł” napisz gdzie jest to u nas, przy jakiej formie dostawy, w jakim terminie. Jeśli opisujesz problem techniczny napisz w jakim konkretnie ciągniku, czego dokładnie dotyczy, jakie są objawy, czy pojawiały się wcześniej podobne problemy. Daj szansę innym, czym ciekawiej i dokładniej rozpoczniesz wątek, tym większa szansa, że inni użytkownicy forum będą się chcieli w nim udzielać.

Edytowano przez AF_Mirek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez stany
      Witam . właśnie sytuacja życiowa zmusiła mnie do przejęcia gospodarstwa teścia, a mam problem z claasem senatorem a mianowicie jest to 6-cio garowy perkins z hederem 3 metrowym. Różni sąsiedzi doradzają ze taki sprzęt powinien kosić na drugim biegu , teść natomias twierdził że na 1-szym biegu i jak najwolniej to mniej zgubi. Dla mnie jest to za wolno. niestety nie posiadam żadnej instrukcji obsługi. jeśli ktoś pomoże będe wdzięczny.
    • Przez Rafi1
      Witam mam prośbę do urzytkowników kombajnu claas mega 204, chciał bym się dowiedzieć jak ustawiać sita ,czy mogę ruszać nim z każdego biegu żeby nie uszkodzić sprzęgła , jakimi obrotami najlepiej kosić pytam bo przesiadłem się z mercatora 75 na megę i nie wiem jak to wszystko poustwijać jeśli możecie to prosiłbym o informacje:) dodam że posiadam też system gurski:)
    • Przez Kryroj
      Witam wszystkich agrofotowiczów
       
      Mam pytanie Ostatnio mój tata wraz z sąsiadem interesuje się zrzeszeniem gospodarstw w "spółdzielnię rolniczą" jeśli takie coś istnieje. Chciałbym wiedzieć czy dwa gospodarstwa mogą połączyć się w jedno ? Oraz czy przysługują za to jakieś premie czy coś w tym rodzaju. Jeśli ktoś ma z tym styczność to bardzo proszę o informację
       
      Dziękuję z góry
       
      Marek
    • Przez Xeon
      Witam,
      Szukam trochę danych nt. Ciągnika Deutz Fahr 6.30, mianowicie:
      1. Do czego służą w nim poszczególne kontrolki na tablicy rozdzielczej?
      2. Czy WOM uruchamia się tylko dźwignią po lewej stronie (siedząc przed kierownicą) - podobna do dźwigni hamulca ręcznego w aucie?
      3. Czy przedni napęd można włączać w biegu, czy koniecznie na postoju?
      4. Za siedzeniem kierowcy po prawej stronie (za rozdzielaczem) jest w podłodze mała dźwignia - do czego ona służy?
       
       
      Pzdr,
    • Przez jadamek
      Witajcie!
      Mam mały problem... Otóż przygotowuje się do egzaminu na prawo jazdy kategorii T. Jestem już po kursie (w zasadzie to kurs skończyłem w połowie grudnia, ale sprawy się tak potoczyły że dopiero teraz zabieram się za zdawanie ciągnika). Dzisiaj jeszcze byłem u faceta wyjeździć resztę godzin zostawionych na takie przypomnienie bezpośrednio przed egzaminem. W sumie jest okej. Jedyną bolączką może być parkowanie prostopadłe z wjazdem tyłem. No ale nie o tym tutaj...
      Na kursie jeździłem sześćdziesiątką (Ursus C360) i przyczepą 4t. Na egzaminie będę miał Zetora 6045 i przyczepę również 4t. Z tym że ja nigdy z bliska Zetora na oczy nie widziałem... W pobliżu mam dwie autoszkoły z czego jedna to właśnie ta, do której ja uczęszczałem i mają tam Sześcdziesiątkę, a w drugiej mają Ciapka (Ursusa C330 - z resztą takiego to mam na podwórku...).
      Szukałem w internecie instrukcji obsługi tego ciągnika, ale są tylko serwisówki... A w WORDzie nie ma możliwości oglądnięcia ciągnika przed egzaminem.
      No i o co mi chodzi? Potrzebuję podstawowych informacji na temat tego ciągnika. No chyba że ktoś posiada i byłby w stanie podrzucić instrukcję obsługi. Jeżeli nie to miałbym serdeczną prośbę o takie rzeczy jak: opis kokpitu (co gdzie jest, co jak się włącza, jak się w ogóle uruchamia i gasi ciągnik), schemat biegów, opisanie gdzie znajduje się zbiorniczek płynu hamulcowego. Czy w tym ciągniku jest zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego czy sprawdza sie w chłodnicy? O i przy okazji jak otworzyć maskę? Bagnet oleju to chyba sie znajdzie jakoś... Ale możecie napisać gdzie on się znajduje. Gdzie znajduje się hamulec awaryjny, jak rozmieszczone są z tyłu przyłącza do przyczepy (powietrze i światła)?
      Wiem - głupie, ale uwierzcie że nigdy w Zetorze nie siedziałem. Czy może w innych modelach sprawa ma się podobnie jak w tym i instrukcja byłaby podobna?
      Za wszelką pomoc pięknie dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj