Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co zrobić z zeszłorocznym żytem ?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Wojtek12345678

Wojtek12345678

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 15:48

Co zrobić z zeszłorocznym żytem ? Witam,
Mam problem mam około 10 do 15 ton żyta z zeszłorocznych żniw które mam zmagazynowane, i tu pojawia się pytanie co z nim zrobić ze sprzedarzą nie tak będzie łatwo ponieważ próba wykryła jakiegoś małego nie widocznego gołym okiem robaczka i pani która w skupie sprawdzała żyto mówiła że gdyby nie ten ( pier**** własne słowa ) mały robaczek to nie było by problemu z kupnem i przyjęciem zboża.

Gorąco proszę o rade gdyż potrzebuję funduszy wiadomo jak to przed żniwami i chciałbym mieć juz powierzchnie magazynową przygotowaną na nowe plony :)
Może ktoś miał podobny problem proszę o jakieś rady namiary cokolwiek.
Z góry dziękuje !

Jestem Pomorskiego powiat człuchowski.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co zrobić z zeszłorocznym żytem ? Dzisiaj, 05:32
  •  

#2 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 07 lipiec 2014 - 15:51

Co zrobić z zeszłorocznym żytem ? może to małe wołki... :-} robaczki można zagazować albo uderz do innego skupu może pójdzie

#3 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 16:31

Co zrobić z zeszłorocznym żytem ? Hmm wolek nie wiem poczytaj etykiety czy mozna pryskac zborze jakims srodkiem w magazynie na te wolki, woz do innego skupu itp.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 16:41

Co zrobić z zeszłorocznym żytem ? Z Człuchowa to do Słupska będziesz miał raczej daleko ale pod Słupskiem, kurzaj powinien wziąć.
Jak chcesz to mogę dać ci namiar na PW. Tylko nie spodziewaj się rewelacyjnej ceny.
Na przyszłość dobrze wyczyść magazyn i opryskaj zakamarki od robaków, wtedy żaden szkodnik nie powinien się przytrafić.

PS. na pierwszy rzut oka twój post jest śmiesznie podejrzany, jakby jakiś przedstawiciel skupujących chciał zniechęcić do magazynowania bo może jakiś czarodziejski robaczek się trafić i d*pa z ziarna ;)

#5 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 07 lipiec 2014 - 16:48

Co zrobić z zeszłorocznym żytem ? To albo rozjusxek moczny albo wolek
Przewiej to i dopiero wtedy prubuj komus to sprzedać. Generslnie bedzie ciężko bo wolek w odchodach zisrawia toksyny ktore sa dość trujsce. Popytaj ludzi co maja bydło moze w jakieś nizszej cenie to kupią. Tak pozatym przy soasaniu takiego zboża przed rozdrabnianiem balezy dodac detokstksnty. Choć by jakis benolit

#6 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 18:12

Co zrobić z zeszłorocznym żytem ? najszybciej to rozkruszek - jedyna opcja zagazowanie (pomieszczenie hermetyczne i 3 tygodnie w gazie) lub sprzedaż do elektrowni jako eko opał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 lipiec 2014 - 18:13

Co zrobić z zeszłorocznym żytem ? Niech przedzwoni do jakiejś gorzelni, prawdopodobnie wezmą.

#8 Share soser111

soser111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 19:51

Co zrobić z zeszłorocznym żytem ? Założę się, że jak uderzysz do jakiegoś rolnika z trochę niższą ceną, to od razu Ci weźmie.

Edytowany przez soser111, 07 lipiec 2014 - 19:52.

#9 Share mefjurolnik

mefjurolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 21:05

Co zrobić z zeszłorocznym żytem ? Spróbuj zwalczyć to ch*jstwo Actellic 500 EC. U mnie kiedyś był wołek zbożowy i nie dało się sprzedać. Od tego czasu stosuje kosztuje niedużo, a można wtedy spokojnie spać że ich nie ma :)

#10 Share Wojtek12345678

Wojtek12345678

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 14:15

Co zrobić z zeszłorocznym żytem ? A co sądzicie o Gorzelni W Starej wisniewce jak z płatnością ponieważ słyszałem głosy że trzeba z nim się "szarpać" o pieniądze
Ps, Ten mały robaczek to nie Wołek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 14:32

Co zrobić z zeszłorocznym żytem ? To pewnie rozkruszek. Zadzwon do kogos kto wykonuje gazowanie, zaplacisz 300zl, poczekasz 7 dni i po problemie.