Zaloguj się, aby obserwować  
Zetix

Ukręciła się półoś ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zetix    46

Siema .. zaczęliśmy żniwa bardzo hucznie .. przejechaliśmy do połowy pola i w celu podregulowania trochę sit i wiatru wiadomo wybija się bieg itp .. po wejściu na pokład i wbiciu biegu nr 1 Bizon nie reagował .. sprawdziliśmy wszystkie biegi i żadnego nie ma - Zetorem ściągnąłem kombajn do domu , lecz tam trochę testów itp .. Wyszło coś dziwnego .. kombajn jak stoi wbije się pierwszy bieg i puści sprzęgło to lekko ruszy (szarpnie) ale dalej nie chce jechać , tak na każdym biegu (włącznie z wstecznym - wtedy jedzie do tyłu) Wbijanie biegów bez sprzęgła - nie da się .. zgrzytają , biegi wchodzą ze sprzęgłem dobrze nie zacinają się ani nic .. Co to może być za przyczyna ?

Edytowano przez Zetix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reset    7

Spróbuj na hamulcu lewym lub prawym ruszyć jeśli ruszy na którymś to ta pul os poszła zazwyczaj lewa bo dłuższa jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Lewy Hamulec wciśnięty - zero reakcji

Prawy Hamulec wciśnięty - Kombajn rusza

 

Czyli walnięta jest prawa półośka czy lewa ?

Edytowano przez Zetix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Na to wychodzi, że prawa.

 

Chociaż szczerze mówiąc sam się teraz waham, bo mi się pomieszało w głowie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Dobra.. ukręciła się prawa pół-ośka .. temat do zamknięcia .. TO MI SIĘ KUR.. ŻNIWA ROZPOCZĘŁY .. :/ oby wam poszło lepiej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Drogi przyjacielu , ja w tego Bizona włożyłem tyle że bym mógł nowy dom wybudować , tam nie ma prawa nic się już psuć - wszystko zrobione , wymienione .. od śrubki po pasy kończąc na podkładkach - kupiłem go z PGR'a dawnego .. zaciekawił mnie bo jest tam silnik z Turbo i dosyć tanio był .. ale w takim stanie że szkoda gadać - jutro wymieniamy półośkę - koszt 300zł nowa w sklepie Gulmar ... Dziękuje wszystkim za pomoc , udanych i bezawaryjnych żniw ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Sam na pewno wiesz jak to jest z nowymi częściami. Są gorsze niż te które wyciągamy z kombajnu niekiedy. Ja ostatnio w sklepie kupowałem sworznie do mechanizmu różnicowego i z ciekawości poprosiłem o satelitę, jak założyłem nową satelitę na nowy sworzeń to miała większy luz niż moja satelita na nowym sworzniu :P Miłej pracy życzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Jeśli kupuje się dobre części, typu wrocław, czy chełmno to trzeba za nie o wiele więcej zapłacić niż przykładowo za części firmy Korus, czy jakoś tak :P Ale O wiele więcej wytrzymują droższe części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrzejxyz
      witam mam pytanie jak mogę przerobić półoś osi prostej prawej na łożyska
    • Przez S-Piotr
      Na przeglądzie rejestracyjnym diagnosta zauważył spory luz wzdłużny (1-1.5 cm) na prawej półosi koła tylnego, wyjście półosi z pochwy,(lewa była ok) dodam że z uszczelniacza nie ma wycieków oleju.
      Co może być przyczyną takiego luzu i jak można go skasować.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj