Olsen16

Zrywanie sznurka w prasie Carraro Preire

Polecane posty

Olsen16    0

sznurek pęka gdy dochodzi do prawego (patrząc z ciągnika) ogranicznika niedawno zaczął pękać nawet na samym środku swojej drogi gdzie teoretycznie powinien mieć najlżej, pragnę podkreślić że dzieje się to samo na pięciu różnych sznurkach. Co może być przyczyną?

PS: istnieją na tym forum podobne tematy, ale nie ma w nich odpowiedzi na mój problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Przyczyną tego jest kółko co podaje sznurek. W tym kółku jest łożysko, weź strzykawkę i oleju tam polej. Ja kiedyś zmieniałem te łożysko w tym kółku w swojej starej carraro record.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
risen21    12

Pociągnij ręką sznurek i sprawdź w ten sposób na czym stawia opór. Być może są to rolki miedzy którymi idzie sznurek. Mogło pójść łożysko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olsen16    0

chyba po prostu sznurek był nie odpowiedni teraz (po zmianie sznurka na 2000 tex) bez problemu, mam jeszcze inne pytanie dotyczące tej prasy, podczas prasowania słomy zdarza się, że prasa się zapcha, czasami zapcha się tak że muszę unosić klapę do góry i wybierać/wyrywać słomę ponieważ zapcha się w miejscu zaznaczonym na zdjęciu

 

cholernie się prasuje tą prasą ostro się zapycha na słomie, nie wie ktoś czemu tak się dzieje??

post-37833-0-22370100-1404984475.jpg

Edytowano przez SZYMANOX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Witam może i odkopuje stary temat ale napisze tu o swojej przygodzie , też mi rwał się sznurek ten czerwony cieńszy 4000m, po założeniu grubszego białego 2000m było ok, ale po sezonie sianokosow wymontowalem cały aparat od wiązania(nie jest to trudne zaledwie kilka śrub) i oczyścilem i nasmarowalem łańcuch napędzający suwak, który przeciąga sznurek, następnie ten otwór przez który przeciąga się sznurek, ten za rolkami podającymi sznurek zregenerowalem po prostu były w nim wycięte sznurkiem rowki, które zaspawalem i obrobilem pilnikiem można też polować sprężyne ta przy rolkach jak wszytko się po smaruje i oczyści nie musi być mocno naciagnieta, teraz cały aparat chodzi leciutko i niema problemu ze zrywaniem sznurka, a i zapomniałem na pierwsze koło nawijam dwa razy do okoła sznurek a nie raz,jak widać na obrazku, teraz się nie ślizga po nim sznurek.co do zapychania u mnie ten problem nie wystąpił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ArturSłowinski
      Witaj kolegów, mam od wczoraj problem z miękką osią z Claasie Ares 816 z 2005r, otóż oś się nie podnosi, leży na najniższej pozycji, zero reakcji na przyciśnięcie guzika. Żółty guzik po naciśnięciu zamiast się świecić jak to było wcześniej, teraz mruga a oś nie reaguje. Podejrzewam jakiś problem z elektryka. Dzięki z góry za pomoc.
    • Przez lewy85
      Witam. Panowie mam problem z przednim mostem carraro w zetorze 10540 z 98r. a mianowicie jak włączę przedni napęd to cały czas ciągną mi dwa koła na raz , prawe i lewe, niezależnie czy jadę prosto czy skręcam. Problem zauważyłem nie dawno a dziś nastąpił efekt takiej jazdy, rozerwało mi krzyżak i jego mocowanie w prawej półosi. Jak założe te częsci nowe (a ich koszt to około 1300 zł) to obawiam sie że za jakiś czas stanie się to po raz kolejny.
      Moje pytanie brzmi dlaczego ciągną dwa koła jednocześnie i jak to naprawić?
      z góry dziękuję za odpowiedzi 
    • Przez Kuba_xDD
      Witam.
      Mam jedno pytanie w sprawie komputera sterującego w prasie Claas variant 280 RC do czego służą przyciski na samym dole.
       

    • Przez mocny1994
      Podczas belowania suwak unosi się najwięcej do 80 (pole zielone ). Ciągnik zaczyna mieć już ciężko. Owijam bele sznurkiem i jest ładnie dobita. Co może być powodem nie działania tego wskaźnika. Linka jest cała, suwak chodzi lekko
    • Przez AdamSygitowicz
      Witam wszystkich,  mam problem z prasą metal fach z 562. Przede wszystkim używałem ją jeden raz ale już mnie to niepokoi, gdyż zaczęła sama owijać belkę i mam też problem z tym że nie ucina mi siatki i cały czas się owija owija owija i nie przestaje.  POMOCY!!!!!!!!!! 
      POMOCY!!!!!! 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj