Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zrywanie sznurka w prasie Carraro Preire

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Olsen16

Olsen16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 10:14

Zrywanie sznurka w prasie Carraro Preire sznurek pęka gdy dochodzi do prawego (patrząc z ciągnika) ogranicznika niedawno zaczął pękać nawet na samym środku swojej drogi gdzie teoretycznie powinien mieć najlżej, pragnę podkreślić że dzieje się to samo na pięciu różnych sznurkach. Co może być przyczyną?
PS: istnieją na tym forum podobne tematy, ale nie ma w nich odpowiedzi na mój problem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zrywanie sznurka w prasie Carraro Preire Dzisiaj, 13:02
  •  

#2 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 10:29

Zrywanie sznurka w prasie Carraro Preire Przyczyną tego jest kółko co podaje sznurek. W tym kółku jest łożysko, weź strzykawkę i oleju tam polej. Ja kiedyś zmieniałem te łożysko w tym kółku w swojej starej carraro record.

#3 Share risen21

risen21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 11:43

Zrywanie sznurka w prasie Carraro Preire Pociągnij ręką sznurek i sprawdź w ten sposób na czym stawia opór. Być może są to rolki miedzy którymi idzie sznurek. Mogło pójść łożysko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Olsen16

Olsen16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 10:22

Zrywanie sznurka w prasie Carraro Preire chyba po prostu sznurek był nie odpowiedni teraz (po zmianie sznurka na 2000 tex) bez problemu, mam jeszcze inne pytanie dotyczące tej prasy, podczas prasowania słomy zdarza się, że prasa się zapcha, czasami zapcha się tak że muszę unosić klapę do góry i wybierać/wyrywać słomę ponieważ zapcha się w miejscu zaznaczonym na zdjęciu

cholernie się prasuje tą prasą ostro się zapycha na słomie, nie wie ktoś czemu tak się dzieje??

Załączone miniaturki

• 540x405_prase-rolujaca-zwija-807211.jpg

Edytowany przez SZYMANOX, 09 wrzesień 2015 - 13:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 22 sierpień 2015 - 19:46

Zrywanie sznurka w prasie Carraro Preire Witam może i odkopuje stary temat ale napisze tu o swojej przygodzie , też mi rwał się sznurek ten czerwony cieńszy 4000m, po założeniu grubszego białego 2000m było ok, ale po sezonie sianokosow wymontowalem cały aparat od wiązania(nie jest to trudne zaledwie kilka śrub) i oczyścilem i nasmarowalem łańcuch napędzający suwak, który przeciąga sznurek, następnie ten otwór przez który przeciąga się sznurek, ten za rolkami podającymi sznurek zregenerowalem po prostu były w nim wycięte sznurkiem rowki, które zaspawalem i obrobilem pilnikiem można też polować sprężyne ta przy rolkach jak wszytko się po smaruje i oczyści nie musi być mocno naciagnieta, teraz cały aparat chodzi leciutko i niema problemu ze zrywaniem sznurka, a i zapomniałem na pierwsze koło nawijam dwa razy do okoła sznurek a nie raz,jak widać na obrazku, teraz się nie ślizga po nim sznurek.co do zapychania u mnie ten problem nie wystąpił.