Zaloguj się, aby obserwować  
mat1207

Jak moc ciągnika do Claas 250

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mat1207    0

Witam czy do prsy claas rollant 250 z rotorem ale bez noży wystarczy ciagnik o mocy 72 KM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

W zeszłym roku testowałem taki zestaw, po równym szło, ale pod górki i z pełną komorą było ciężko, ze 100 konnym było ok, ze 120 konnym super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat1207    0

@Fircyk81

Dzieki za odpowiedź

Można było jeszcze zredukować czy pracowałeś juz na najniższym biegu pod górki ?

Jakim ciągnikiem 72KM pracowałes ponieważnie nie wiem czy Ursus 5314 da rade

Rocznie robiła by ta prasa około 300 bali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

To był jakiś mały case international o podobnej mocy. Skrzynia była z tym zającem żółwiem bez sprzęgła więc nie było problemów z redukcją pod górkę.

Ja ganiałem bardzo szybko więc nie dawał rady, ale jak będziesz wolniej jeździł to powinno być ok.

Generalni to bardzo wydajna prasa i powinien być większy ciągnik bo nią się jeździ naprawdę bardzo szybko. Robiłem około 280 belek dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi z Cace 1056XL to jest 6 cyl 105km i to jest minimum dla tej prasy. Gdybym miał większy ciągnik to dało by się robić szybciej, ale i tak nie jest źle. Prasa zbija bardzo dobrze w tym ciągniku. Prędkość jazdy około 6-7km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

Docelowo jeździłem z nią casem 12xx xl ,nie było prędkościomierza ale dałbym rękę uciąć że jeżdziłem około 20km/godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat1207    0

@ekologiczne

Witam

Czy case 1056 XL pracowałeś z załączonymi nożami. Ja pytałem o class 250 z samym rotorem, prasa fabrycznie nie jest wyposażona w noże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Ruletka55
      Hej, 
      Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

      Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
      Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

      Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
      - postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
      - wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
      - wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
      - wymienie paliwo

      O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


      Dzięki za pomoc
       
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj