Skocz do zawartości

Zdjęcie

Turbo do 1224

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 grudzień 2006 - 19:51

Turbo do 1224

Co to znaczy były :D obecnie produkowany Crystal 100 ma ten sam silnik Martina co w 1134 ;) 

zle sie wyrazilem - sorki ;)
szlo mi ogolnie o ciągniczki z tymi jednostkami w wydaniu zetor/zts/ursus
ogolnie jakos w te nowe ciągniki nie mam ochoty wchodzic - kiedys duzo czasu temu poswięcalem a obecnie zamiast patrzec co gdzie i ile wolę sobie pojezdzic sprzetem ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Turbo do 1224 Dzisiaj, 01:24
  •  

#22 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 luty 2007 - 20:59

Turbo do 1224 Jak mam 1224 117 koni to czy mogę założyć turbo bez żadnych zmian i będzie miał 140koni? Jak tak można to powiedzcie czy to trzeba tylko turbinę kupić i założyć? Jak to zrobić i jak tam będzie ze spalaniem paliwa większe czy takie same? Od razu mówię że silnik jest z 89r, nic w nim nie było robione i nie wiem jakie są tłoki i korbowód. Powiedzcie jakie są tego plusy a jakie wady. Żadna zmiana pompy i innych pierd**ów tak żeby miał 155koni mnie nie interesuje. Czy to turbo to jest turbosprężarka?

///
ortografia !!!

#23 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 17:11

Turbo do 1224 Mógłbyś założyć to turbo bez większych modyfikacji ale chociaż tłoki by wypadało wymienić. A resztę zostaw tak jak jest jak będziesz go w miarę oszczędzał i nie katował powinien pochodzić. Pompy niby nie trzeba wymieniać bo chodzi na standardowej ale ja bym lekko dawkę zwiększył u pompiarza. Aha i ważne końcówki wtrysków wymień na te z 5 dziurkami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share voldemort

voldemort

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 kwiecień 2015 - 12:39

Turbo do 1224

Witam odświeżam temat.

Mam takie pytanie. Dowiedziałem się ostatnio że podobno URSUS-y 1224 (takie jak mój), które szły na eksport były przystosowanie już pod turbo. Czy to prawda? Pytam z ciekawości bo mnie to zastanawia jaki byłby koszt montażu turbo do tego ciągnika i co by trzeba było zmienić. Silnik jest Martina, szóstka jest z 1996 roku no i jest z eksportu ale nie wiem dokładnie z jakiego kraju.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 07 kwiecień 2015 - 15:40

Turbo do 1224

Nawt te które szły na Polskę z nowym typem silnika były już przystosowane do turbo. Zmienić musisz kolektory, przewody doprowadzające powietrze, chłodnicę, pompę wtryskową, końcówki wtrysków, tłumik, zbiornik paliwa i dokupic jeszcze przewody do smarowania turbiny i powrotu oleju + uszczelki.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)